Пасивний дохід / Фінанси · 1 Березня, 2022

Інвестування в ПАММ рахунки, що це та як почати

ПАММ (від англ. PAMM — Percent Allocation Management Module) — модуль управління процентним розподілом. Простіше кажучи, це спеціальний рахунок трейдера, який торгує на валютному ринку Форекс. Інвестор, розміщуючи кошти на такому рахунку, отримує частину прибутку від торгівлі трейдера. Зазвичай трейдер і інвестор ділять прибуток порівну, але бувають і інші пропорції. Розглянемо на прикладі, як це працює. Припустимо, що в розпорядженні інвестора є 100 000$ вільних коштів. Інвестор знаходить ПАММ рахунок з гарною прибутковістю та перераховує на цей рахунок гроші. Через місяць торгівлі трейдер отримав прибуток 10%. Отриманий прибуток трейдер і інвестор розділили порівну, що складає 5%. Разом інвестор через місяць отримав: 100 000$ / 100% * 5% = 5 000$ пасивного доходу. Отримані 5 000$ додаються до первинних 100 000$. Таким чином, через місяць інвестор зняв з ПАММ рахунки 105 000$. Ось так це працює. Але перш, ніж вкладати свої кошти, інвестору потрібно переконатися, що він не втратить свої гроші. Як це зробити?

Інвестиції в ПАММ-рахунки на прикладі

 Для наочності розглянемо роботу вкладень в ПАММ-рахунки на прикладі. Припустимо, що трейдер торгує на валютному ринку з депозитом в $ 1000 і середньою прибутковістю 5% в місяць. Прибуток в цьому випадку становить $ 50. Це означає, що при однаковій прибутковості (в нашому випадку 5% в місяць), маючи великий торговий капітал, трейдер може отримати значно більший прибуток.

У якийсь момент трейдер вирішує відкрити ПАММ-рахунок і почати використовувати залучені кошти інвесторів в трейдингу. Припустимо, що відразу 2 інвестори вирішили вкласти кошти в цей ПАММ-рахунок трейдера. Перший вклав 2000 доларів, а другий – 3000 доларів (і власний капітал менеджера). Таким чином, загальна сума коштів на рахунку складе $ 6000 (1000 + 2000 + 3000).При середній дохідності 5% загальний прибуток на ПАММ-рахунку складе $ 300. При створенні рахунку трейдер в пропозиції встановив відсоток винагороди менеджера на рівні 40%. (середній). Це означає, що за управління залученим капіталом трейдер отримає 40% прибутку інвесторів. У таблиці нижче ви можете побачити розподіл прибутку на ПАММ-рахунку.

СправедливостіПрибуток УЧАСНИКА ПАММ без розподілуПАММ-прибуток учасника після розподілу
Менеджер – Трейдер1000$50$130$
Перший інвестор2000$100$60$
Другий інвестор3000$150$90$
ВЗАГАЛІ6000$300$300$

Неозброєним оком видно, що використання ПАММ-платформ вигідне як трейдерам, так і інвесторам. При цьому всі збитки розподіляються між менеджером та інвесторами в тому ж відношенні, що і прибуток, і в цьому випадку менеджер не отримує ніякої винагороди.

Переваги ПАММ-рахунку

До появи ПАММ-платформ інвестори на ринку Форекс були змушені працювати з трейдером безпосередньо, шляхом надання пароля для доступу до торгового рахунку інвестора, або передати вкладену суму безпосередньо в руки трейдера. Перший спосіб передбачає необхідність для інвестора мати пристойну суму для управління, адже поважаючий себе трейдер не візьме під контроль рахунок з балансом в 100 доларів. При другому способі альтернативного вкладення в ПАММ-рахунки існує велика ймовірність шахрайства, так як недобросовісний менеджер може привласнити ці гроші собі.

Які переваги ПАММ-рахунку, давайте розглянемо:

 • ПАММ-брокер надає реальну історію ПАММ-рахунку. Можна сказати, що брокерська компанія, надаючи доступ до статистики менеджера, виступає в якості ПАММ-моніторингу. Також брокер виступає незалежним гарантом виконання зобов’язань як трейдера, так і інвестора.
 • Зручність вибору ПАММ-рахунку в рейтингу брокера. Завдяки ПАММ-брокерам, які розробили зручні інтерфейси для рейтингів і фільтрів, вибір менеджера може зайняти всього кілька хвилин.
 • Економія часу на узгодження деталей інвестування в ПАММ-рахунки. Інвестору не потрібно листуватися з менеджером і обговорювати умови інвестування, цей процес зводиться до натискання однієї кнопки
 • Зручність інвестування в ПАММ-рахунки різних менеджерів на одному сайті. Інвестор може поповнити рахунок тільки один раз і розподілити суму кільком менеджерам.
 • Захист вкладених коштів від несанкціонованого виведення. Менеджер не може взяти і піти з грошима інвесторів. Хоча капітал інвесторів йде в управління трейдера, але вивести його нікому, крім інвестора, неможливо.
 • Трейдер ризикує не тільки грошима інвесторів, але і власним капіталом. Завдяки ПАММ-брокерам будь-який інвестор може побачити розмір капіталу менеджера. Менеджери, власні кошти яких на торговому рахунку занадто малі, досвідчені інвестори обходять стороною.
 • ПАММ-рахунок в іноземній валюті може бути високорентабельною альтернативою банківському рахунку в іноземній валюті, так як навіть при річній памм-прибутковості 10%, він перевищує прибуток за банківським вкладом в 10 разів!

Рекомендації щодо вибору ПАММ-рахунку в рейтингу менеджерів

 

Після того, як ми з’ясували, що таке ПАММ-рахунки, виникає розумне питання – як вибрати ПАММ-рахунки серед їх різноманітності в рейтингу менеджерів? Як вже говорилося вище, кожен брокер, що надає послуги з обслуговування ПАММ-рахунків, має власні ресурси моніторингу. На які параметри ПАММ-рахунків повинен звернути увагу потенційний інвестор? Я перерахую їх у порядку важливості:

 • Тривалість рахунку

Перш за все, при виборі ПАММ-рахунків в рейтингу брокера потрібно фільтрувати список менеджерів за тривалістю життя рахунків. Саме цей показник я вважаю найважливішим при виборі, адже, по-перше, виключається можливість банальної удачі менеджера – «котлета». По-друге, рахунок з довгою історією піддається більш глибокому аналізу (максимальні посадки; плавний ріст і т.д.). Найкраще розглядати ПАММ-рахунки з терміном служби не менше 6 місяців. Винятками можна вважати нові ПАММ-рахунки, відкриті перевіреними менеджерами, при цьому необхідно переглянути історію старих рахунків менеджера (якщо такі є).

 • Максимальний показник просідання

Після фільтрації за термінами роботи облікового запису слід відфільтрувати рейтинг (якщо це можливо) за максимальним просіданням. Саме цей показник дає чітке уявлення про те, на які ризики піддаються гроші інвесторів при інвестуванні в ПАММ-рахунок. Початківцям інвесторам рекомендую орієнтуватися на рахунки з максимальним рівнем просідання не більше 30%.

 • Рентабельність ПАММ-рахунку

Тільки після фільтрації рейтингу ПАММ-рахунків за робочим часом і рівнем максимального просідання слід звернути увагу на потенційну рентабельність. Так як різке збільшення прибутку ПАММ-рахунку свідчить про стратегію високого ризику менеджера (або можливу автоматичну торгівлю за допомогою роботів, яку я теж вважаю ризикованою). Найоптимальніше співвідношення максимального просідання до прибутку на рахунку – не менше 1 до 3. Невелика кількість ПАММ-рахунків підходять під цю умову, але вони заслуговують на увагу інвесторів.

 • Розмір капіталу менеджера

Третій, але не менш важливий параметр при виборі рахунку – це обсяг власного kапітала менеджера. Чим більше ризикує менеджер, тим з благоговінням він буде враховувати ризики при укладанні торгових угод. При інвестуванні слід розрахувати суму власних коштів інвестора у співвідношенні не більшее від 10 до 1 від суми менеджера (тобто 10 частин інвестора до 1 частини менеджера).

 • Обсяг капіталу інвесторів

Тут логіка досить проста, велика кількість коштів, якими керує трейдер, свідчить про високий рівень довіри інвесторів. Але цей параметр може бути спотворений, так як цілком ймовірно, що менеджер з ряду причин ще не зміг залучити достатню кількість інвесторів.

Висновок

Таким чином, за своєю функцією і прибутковістю ПАММ-рахунки можна порівняти з акціями різних взаємних фондів і довірчим управлінням фондами. Це, по суті, запозичення інвесторами стратегії керуючого трейдера, без участі в прийнятті рішення про укладення угоди і пропорційний розподіл прибутку. І, нарешті, варто відзначити, що при інвестуванні в ці види рахунків потенційний інвестор бере на себе всі ризики для вибору рахунку (з точки зору прибутковості, максимального просідання і т.д.) і контролює (але не виробляє) операції, здійснені менеджером і може вийти з рахунку в будь-який момент, якщо перестане його влаштовувати з будь-якої причини.