Якщо ви хочете інвестувати в криптовалюти, то вам слід враховувати багато факторів. При інвестуванні в монети, створені на базі децентралізованих мереж з підтвердженням частки (Proof of Stake), можна використовувати стейкінг, що сприяє більш безпечній і ефективній роботі PoS-мереж.

Єдина вимога до стейкінгу – довго зберігати монети в криптовалютному гаманці, за що видаються винагороди. Стейкінг монет схожий на депозит і заощадження в банку, так як в обох випадках ви отримуєте відсотки від початкового вкладення. Нижче перераховані одні з найкращих стейкінгових монет, в які ви можете інвестувати, щоб отримати прибуток.

Що таке криптовалютний стейкінг?

Стейкінг криптовалюти – це процес, що передбачає розміщення коштів в цифровому гаманці на тривалий період для підтримки перевірки транзакцій на Блокчейнах PoS. Користувачі заробляють додаткову криптовалюту, беручи участь у перевірках транзакцій.

Основні переваги стейкінга криптовалюти:

  • Криптовалютний стейкінг не вимагає додаткового обладнання, на відміну від майнінгу.
  • Ви можете заробити певний відсоток зі своїх криптоактивів.
  • Стейкінг значно менш шкідливий для навколишнього середовища, ніж майнінг.
  • Стейкінг безпосередньо підвищує ефективність і безпеку PoS блокчейнів.

Є деякі помітні відмінності між майнінгом і стейкінгом. Видобуток в цілому здійснюється з використанням систем доказування роботи (PoW). Стейкінг також можливий як з монетами PoW, так і з PoS. Більше підтримуваних монет – більше можливостей!

Proof of Work (зазвичай скорочено PoW) – це алгоритм консенсусу, який використовується для запобігання 51% атаки або подвійних витрат. Криптовалюта, як-от Bitcoin, використовує консенсус PoW для підтвердження транзакцій та створення нових блоків, доданих до ланцюжка. З PoW майнери змагаються за завершення транзакцій у мережі в обмін на винагороду за їх швидкість та точність.

Як PoW, так і PoS працюють як механізми консенсусу і можуть підтверджувати транзакції блокчейну без необхідності в банках або інших третіх сторонах. Основною відмінністю двох механізмів є їх енергоспоживання.

Якщо ви хочете взяти участь в стейкінгу, то для початку вам потрібно буде обзавестися PoS монетами. Після вибору монет, які ви хочете використовувати, вам потрібно буде вирішити, скільки саме монет ви хочете вкласти в стейкінг. Цей процес можна виконати на будь-якій великій кріптовалютной біржі.

Майте на увазі, що ви також можете отримати додатковий дохід від крипто-фермерства. Хоча крипто-фермерство дещо складніше, ніж стейкінг, воно передбачає заробіток монет, позичаючи свої криптоактиви на різні платформи DeFi. У випадку з крипто-фермерством ви можете позичити криптоактиви на термін від пари днів до декількох місяців. Чим більше сума кредитів, тим вище винагороди.

Ризики стейкінга

Не можна забувати, що стейкінг криптовалют має як переваги, так і ризики. Ось основні з них:

  • Ціни на криптовалюти відносно волатильні, тобто можуть швидко знецінитися. Якщо ціни впадуть занадто сильно, то ви можете понести збитки.
  • На виведення активів зі стейкінга може знадобитися сім днів.
  • При використанні монет для стейкінга важливо розуміти, що ці монети залишаться замкненими на короткий проміжок часу. Це означає, що в цей проміжок часу ви нічого не зможете зробити з цими активами.

Які монети найкраще стейкувати?

Нижче представлений докладний огляд кращих монет для стейкінга.

BitDAO (BIT)

Завдяки підтримці BIT відомих спонсорів, таких як Пітер Тіль і Pantera Capital, інвестори можуть бути впевнені, що цей актив цифрової валюти стане одним з наступних великих біржових токенів біржової торгівлі. BitDAO є однією з найбільших у світі децентралізованих автономних організацій (DAO), яка прагне розвивати простір DeFi, щоб реалізувати своє бачення відкритих фінансів та децентралізованої токенізованої економіки. Власники токенів BIT можуть сформувати майбутнє BitDAO, проголосувавши за основні оновлення протоколів, обмін токенами та інші пропозиції.

Tether (USDT)

Якщо ви боїтеся коливань ринку і втрати вартості токеном, то спробуйте стейкінг стейкоїн. Хоча вибір конкретного стейблкоїну є особистим рішенням для кожного інвестора, ми рекомендуємо Tether (USDT) через його величезний обсяг торгів. А для ліквідності це просто чудово, адже при великому обсязі у вас ніколи не виникне проблем з обміном USDT на інші токени.

Ethereum 2.0 (ETH)

Ethereum 2.0 або Eth2 є другим за популярністю постачальником криптовалют у світі після Bitcoin. Мінімальний поріг ставки в мережі Ethereum становить 32 ETH. Раніше Ethereum використовував алгоритм консенсусу PoW. Однак нещодавно він перейшов на PoS і в стейкінг цього активу було вкладено понад 12 мільярдів доларів в ETH.

Перш ніж почати розміщення Ethereum 2.0 для стейкінгу, зверніть увагу, що ця платформа знаходиться на стадії раннього доступу і все ще тестується перед офіційним запуском. До запуску версії 2.0 розміщені монети залишаться в мережі. Передбачається, що запуск Eth2 відбудеться в другому півріччі 2022 року.

USD Coin (USDC)

Заплуталися в USDT і USDC? Давайте зараз все пояснимо. Usd Coin (USDC) також є стейблкоїном, підтримуваним фіатною валютою, і часто використовується для переказу коштів через свою високу вартість та ліквідність. На відміну від Tether, USDC має щомісячний аудит компанією Grant Thornton, LLP. Цей стейблкоїн максимально прозорий, адже звіти публікуються онлайн у відкритому доступі, доводячи, що цей актив дійсно підтримується фіатною валютою та її еквівалентами.

Polkadot (DOT)

Масштабована багатоланцюгова технологія, створена Гевіном Вудом, співзасновником Ethereum, робить DOT однією з найкращих монет для стейкінгу. Мінімальна сума стейкінгу становить 40 DOT або близько 300 доларів на момент цього огляду. (До речі, мінімальна сума для створення вузла валідатора з Polkadot набагато вище і становить 350 DOT.)

Polkadot є однією з кращих монет для стейкінгу через високу середньорічну прибутковість в 14%, що відмінно підходить для отримання пасивного доходу. Ви можете внести DOT у стейкінг на таких біржах, як Binance, Kraken та Fearless Wallet. Якщо розглядати можливі перспективи, то ДОТ – одна з кращих криптовалют для стейкінга, так як вона входить в ТОП-10 монет за ринковою капіталізацією.

Tezos (XTZ)

Особливістю Tezos є використання моделіliquid proof of stake («ліквідного доказу долі володіння») (LPoS) з додатковим делегуванням. Tezos використовує криптовалюту XTZ, яка генерується в процесі «бейкінгу». Якщо ви приймаєте участь в стейкінгу Tezos, ви отримуєте істотну винагороду при розміщенні своїх монет XTZ в стейкінгу, тому це допомагає перевірити нові блоки транзакцій.

Ви можете почати розміщувати Tezos, навіть якщо у вас в гаманці є лише один XTZ. Перші виплати будуть зараховані вам через 35-40 днів, але наступні виплати зараховуються кожні три дні. Винагороди Tezos в значній мірі стабільні, саме тому XTZ вважається однією з кращих монет для стейкінга криптовалюти. Ваша середньорічна винагорода може коливатися від 6,75 до 10,60%.

Polygon (MATIC)

Polygon – унікальна стейкінгова монета, яка була створена в спробі масштабувати Ethereum. Мета Polygon полягає в тому, щоб забезпечити сумісність, з’єднавши всі децентралізовані програми на основі Ethereum. Транзакції з Polygon повністю захищені мережевими валідаторами. Це одна з кращих монет для стейкінгу завдяки можливості підтверджувати до 65 000 транзакцій в секунду, що забезпечує блискавичну роботу ethereum-мереж.

Ще однією причиною, чому Polygon є однією з найкращих криптовалют для стейкінгу, є надзвичайно низький поріг – для вступу в стейкінг достатньо лише двох монет MATIC. Ви можете почати робити стейкінг, підключивши гаманець MetaMask до свого гаманця Polygon. Очікуваний річний дохід від стейкінгу на Polygon залежить від того, скільки монет ви розмістите. Максимальна річна прибутковість цієї монети становить трохи більше 14%.

Binance (BNB)

Binance – найпопулярніша платформа обміну криптовалют в світі, а BNB – одна з кращих стейкінгових монет в світі завдяки способу делегування. В даний час немає мінімальних вимог до суми розміщення для передачі монети BNB валідаторам, а процес виведення займає всього сім днів.

Середньорічна прибутковість монети BNB становить 6-9%. Однак дохід може зрости до 30%. Норма прибутковості може бути досить волатильною, так як все залежить від комісії за транзакцію. Ви можете розмістити цю монету в стейкінгу безпосередньо на платформі Binance, яка пропонує рівень зручності, недоступний для більшості інших монет у цьому списку.

Hydra (HYDRA)

Hydra є однією з найбільш унікальних стейкінгових монет в цьому списку через механізм поєднання дефляційної та інфляційної механіки. Ця функція дозволяє Hydra скинути майже 100% комісій за транзакції, зберігаючи при цьому винагороду за інфляційний блок. Кінцевий результат – захистити користувачів від падіння цін.

Більш того, будь-який користувач може стати вузлом в екосистемі Hydra. Мінімальний поріг стейкінга – 10 монет HYDRA. Всі ранні учасники стейкінгу стейкінгу Hydra отримають величезну віддачу в 60%, що зробить її однією з кращих монет PoS.

До речі, з часом дохід знизиться до 20%. Винагороди за стейкінг цієї монети генеруються комісіями за транзакції, а всі монети HYDRA випускаються безпосередньо її блокчейном.

Algorand (ALGO)

Algorand – це потужна платформа, яка забезпечує ефективну масштабованість за допомогою вузлів валідатора та миттєвих транзакцій. ALGO є однією з найкращих монет для стейкінгу, оскільки для того, щоб стейкер став валідатором, достатньо лише однієї монети ALGO. Такий низький мінімальний поріг для стейкінга має свої плюси і мінуси. Хоча валідаторів тут більше, ніж в більшості інших ланцюгів, деякі з них вносять не так вже й багато через мінімальні вимоги до стейкінгу.

Ви можете запустити процес стейкінгу ALGO за допомогою гаманця Ledger, Algorand або Coinbase. Ваш загальний дохід залежить від платформи для стейкінгу, яку ви вирішите використовувати. Так як річна прибутковість цієї монети лежить в межах 5-10% від загального обсягу інвестицій.

PancakeSwap (CAKE)

Зацікавили нові кращі монети для стейкінга? PancakeSwap – це весела та популярна платформа для стейкінгу, яка надає користувачам можливість розміщувати будь-які накопичені монети CAKE. Винагороди можна отримати як в CAKE, так і в інших монетах. На даний момент PancakeSwap є найпопулярнішою платформою в Binance Smart Chain, і це лише одна з причин, чому CAKE вважається однією з найкращих криптовалют для стейкінгу.

Щоб розмістити CAKE, вам потрібно буде підключити свій гаманець до платформи PancakeSwap. Платформа підтримує MetaMask, Trust Wallet, MathWallet, TokenPocket і Binance Chain Wallet. Комісія за транзакції для Binance Smart Chain значно нижча в порівнянні з такими платформами, як Ethereum.

Отримавши винагороду на PancakeSwap, ви можете або зняти їх, або реінвестувати назад у стейкінг. Річна прибутковість монети CAKE коливається від 31 до 42%, що робить її однією з кращих монет для стейкінгу криптовалюти на ринку.

Solana (SOL)

Solana — це ефективний блокчейн, розроблений з перспективою масштабованості. Масштабованість досягається завдяки низьким комісіям Solana та швидким транзакціям. Solana займає сьоме місце за обсягом капіталізації криптовалютного ринку.

SOL є однією з найкращих монет для стейкінгу через високу швидкість та низьку вартість завершення транзакцій. Більшість транзакцій завершуються за кілька секунд. Ви не можете створити власний вузол у мережі Solana, але не хвилюйтеся, тому що існує понад 640 валідаторів, які ви можете використовувати для ставки SOL.

Коли ви делегуєте кошти валідатором Solana, ви отримуєте частину доходу від вузла, в який ви інвестували. За останні кілька років монети SOL показали дуже хороші результати. Річний прибуток від стейкінгу SOL коливається від 7 до 11%. Ви можете розмістити SOL за допомогою Ledger, MathWallet, Atomic Wallet та Exodus.

Avalanche (AVAX)

Avalanche схожа на платформи Cosmos і Polkadot. AVAX є однією з найкращих монет для стейкінгу, оскільки її платформа може масштабуватися до мільйонів різних валідаторів. Мінімальний поріг стейкінга на платформі AVAX – монети 25 AVAX.

Щоб стати валідатором, вам потрібно буде розмістити не менше 2 000 монет. Дохід почне надходити через два тижні після початку стейкінгу. AVAX зарекомендувала себе як одна з кращих криптовалют для стейкінга з річною рентабельністю інвестицій від 8 до 14%. Монети AVAX підтримуються декількома гаманцями, основними з яких є Ledger, MetaMask і Avalanche Wallet.

ApeSwap Finance (BANANA)

ApeSwap Finance – популярна платформа, яка надає користувачам можливість розміщувати монети BANANA в стейкінгу. Завдяки статусу мему, BANANA став однією з найкращих монет PoS. Купуючи монети BANANA, ви можете розмістити їх у різних пулах разом з іншими цифровими активами.

Дохід від стейкінгу можна отримати як в BANANA, так і в інших криптовалюта. Прикладами деяких пулів, в яких ви можете розмістити свої монети, є BFTl, Banana, JDI та Ontology.

Все, що вам потрібно зробити, щоб почати робити стейкінг своїх токенів, – це натиснути кнопку «Додати». Згодом ви отримаєте винагороду за стейкінг, нараховану після закінчення обов’язкового часового проміжку. Інвестувати в ApeSwap потрібно прямо зараз, адже з часом середньорічна прибутковість, яка зараз становить 75%, впаде.

SushiSwap (SUSHI)

SushiSwap – це чудова платформа, яка підтримує як стейкінг, так і криптовалютне фермерство. Однак через високу річну прибутковість багато інвесторів вважають за краще використовувати свої монети SUSHI для стейкінга. SUSHI можна придбати на популярних біржах, таких як Binance, Huobi і OKEx. Якщо ви вирішили розмістити монети SUSHI в стейкінгу, то зробити це можна за допомогою гаманців, таких як MetaMask і Atomic Wallet.

При розміщенні SUSHI-монет дохід, який ви отримуєте, може бути використаний для отримання прав голосу або як кросплатформний токен. Рентабельність інвестицій в стейкінг SushiSwap в основному стабільна і становить 17-20%.

Chronicle (XNL)

Chronicle – дуже популярний ринок NFT і криптовалют, що надає користувачам можливість розміщувати свої монети для права голосу і управління, а також для отримання винагород за стейкінг. XNL вважається однією з кращих монет для стейкінга, так як дозволяє отримати дуже високий річний дохід в розмірі 67%.

Однак майте на увазі, що така висока річна процентна ставка не є постійною. М’яка капіталізація для одного користувача встановлена на рівні 50 монет, а жорстка капіталізація – 100 000 монет. Користувачі можуть вимагати винагороду кожні три дні. Chronicle підтримує найпопулярніші гаманці, в першу чергу MetaMask.

Cardano (ADA)

Cardano – це потужна мережа PoS, яку часто порівнюють з Ethereum. Основною перевагою використання мережі Cardano є те, що вона може обробляти кілька сотень транзакцій в секунду. Cardano отримав місце в цьому списку, так як користувачі можуть вивести свої активи зі стейкінга в будь-який момент. Якщо ви новачок у стейкінгу, то рекомендуємо звернути увагу на цю дуже доступну платформу.

Особливо слід зазначити, що у випадку з Cardano винагорода за стейкінг з часом зменшується, якщо занадто багато людей вносять свої активи в один пул. Таким чином, щоб максимізувати прибуток, важливо диверсифікувати свої активи в різні пули. Cardano має два офіційних гаманця: Yoroi і Daedalus. Середньорічна прибутковість ADA становить 5-9%.

Akash (AKT)

Akash – це децентралізована хмарна мережа з відкритим кодом, відома своєю низькою вартістю, високою швидкістю та ефективністю. Keplr – є основним гаманцем, підтримуваним платформою Akash. Стейкінг з Akash простий і зрозумілий. Після того, як ви придбали AKT на BitMart або подібній біржі, все, що вам потрібно зробити, це вибрати валідатор, за допомогою якого ви хочете розмістити свої активи в стейкінгу.

Річна прибутковість АКТ наразі встановлена на рівні 34,20%, що є одним з найвищих показників. Однак винагорода за стейкінг не збільшується автоматично. Таким чином, настійно рекомендується вручну знімати свої винагороди і регулярно розміщувати більше монет.

Підводимо підсумки

Стейкінг монет в блокчейн-мережах PoS – це відмінний спосіб отримати пасивний дохід і високий прибуток приватному інвестору. Ці інвестиції пов’язані з дуже невеликим ризиком і можуть принести хороші дивіденди, якщо ви отримаєте винагороду в потрібний час.