Інтернет і технології · 26 Травня, 2022

‎Штучний інтелект вперше вирішив кросворд швидше, ніж людина‎

Приклад кросворда в американському стилі

Berkeley Crossword Solver – штучний інтелект з Університету Берклі – вперше обійшов людину на американському турнірі з кросвордів. Алгоритм вирішує 81,7% головоломок без помилок, не плутає і не пропускає букви. Цей результат на чверть кращий, ніж у алгоритму попередника.

Вирішення кросвордів – хороша можливість навчити мовним навичкам штучного інтелекту. Йому потрібно розібратися в п’єсі на словах, звернутися до великої бази знань і вибрати «перекриваються» варіанти.

Berkeley Crossword Solver навчився 6,4 мільйонам пар запитань і відповідей.

Спочатку алгоритм генерує всі можливі відповіді на питання, потім відсіює їх з урахуванням обмежень: кількості букв і необхідних перетинів.

BCS використовує двоетапний процес для вирішення кросвордів. По-перше, він генерує розподіл ймовірностей над можливими відповідями на кожну підказку за допомогою моделі відповіді на запитання (QA); По-друге, він використовує імовірнісний висновок у поєднанні з локальним пошуком та генеративною мовною моделлю для вирішення конфліктів між запропонованими перехресними відповідями.

Архітектурна діаграма розв’язувача кросвордів Берклі

До Берклі Crossword Solver, найбільш успішними алгоритмами були Dr. Fill і Proverb. У турнірах вони посіли 141-е і 213-е місця.

Новий штучний інтелект у 2021 році посів перше місце серед тисяч учасників. Детально розповісти про це творці Berkeley Crossword Solver вирішили тільки зараз.