Одна з найбільших мереж доставки контенту.

Це не CDN для новачків, але якщо вам потрібна реальна потужність – особливо якщо ви транслюєте відео – Akamai має функції, налаштовуваність та продуктивність для доставки.

Плюси

  • +Надзвичайно потужний
  • +Комплексний менеджер відео та зображень
  • +Велика і швидка мережа
  • +Відмінна підтримка

Мінуси

  • Ціни не є прозорими

Якщо вам не хочеться купувати бізнес-послугу, таку як CDN, у крихітного постачальника, про якого ви ніколи раніше не чули, то Akamai це дуже приваблива альтернатива. З більш ніж 20-річним бізнесом у сфері кібербезпеки, 8000+ співробітників, клієнтською базою, що охоплює 56% fortune 500 та оборотом у 3,2 мільярда доларів, є багато причин бути впевненими, що компанія виконує те, що обіцяє.

Мережа Akamai, безумовно, перевершує більшу частину конкуренції, з 320 000 серверів у більш ніж 135 країнах.

Як і слід було очікувати для CDN корпоративного рівня, тут також є багато високоякісних функцій. Хоча ядро сервісу працює, як і більшість конкурентів, безліч низькорівневих API дозволяють налаштувати його відповідно до ваших потреб.

Також, є цілодобова підтримка в чаті в прямому ефірі, щоб провести вас через будь-які проблеми.

Ціноутворення

Зазвичай ми надаємо нарис цін CDN в огляді, що дозволяє порівняти їх з конкурентами. На жаль, Akamai не працює таким чином. Там немає сторінки цін: ваш єдиний варіант – зв’язатися з компанією і попросити інформацію.

Ви можете отримати загальне уявлення про ціни від Dacast, яка надає платформу потокового відео, що працює на мережі Akamai. Плани починаються від $ 39 на місяць (виставляється щорічно) за 50 ГБ пам’яті і 1,2 ТБ трафіку на рік, підвищуючись до $ 188 за зберігання 1 ТБ і 24 ТБ трафіку, приблизно в області, яку ми очікуємо від верхньої CDN.

Задоволеність клієнтів є ще одним показником того, чи пропонує провайдер цінність за гроші. Ми не приділяємо великої ваги відгукам користувачів, але оцінки Akamai дуже добрі в більшості областей. Peer Insights Gartner показує рейтинг 4,8/ 5 з 213 відгуків, наприклад, у порівнянні з (наприклад) 4,5 для Amazon CloudFront.

Функції

Здібності Akamai починаються з основ CDN. Деякі відносно прості налаштування DNS, які спрямовують вхідні запити від відвідувачів на крайові сервери Akamai, наприклад, вказуючи www.mysite.com на www.mysite.com.akamaized.net. Потім ваш відвідувач перенаправляється на найближчий сервер Akamai, який вирішує, що робити далі.

Більш базовий CDN може просто служити як для якогось статичного вмісту, і не більше того, але Akamai набагато гнучкіший. Досвідчені користувачі можуть налаштувати складні правила, щоб визначити, який контент обслуговується, як і звідки, надаючи їм повний контроль над сервісом.

Комплексні засоби очищення дозволяють видаляти старий вміст за датами закінчення терміну дії Time To Live, URL-адресами, тегами кешу, ключами, символами узагальнення тощо. Це дозволяє часто оновлювати динамічний контент, але зберігати відносно статичний контент – PDF-файли, скажімо, – на крайових серверах протягом тривалого часу, зменшуючи навантаження на ваші сервери.

Функції безпеки включають захист DDoS, щоб захистити ваші сервери від атак, тоді як брандмауер веб-застосунків розумно відстежує доступ до вашого вмісту, щоб блокувати ботів, хакерів тощо.

Менеджер відео та зображень

Хороший CDN не просто зберігає і обслуговує ту ж консервовану копію вашого веб-сайту. Він адаптує його відповідно до глядача, їх пристрою та мережевих умов.

Akamai CDN забезпечує це за допомогою потужного медіапроцесора. Він автоматично зменшує розмір вашої сторінки, оптимізуючи формати та рівні стиснення, забезпечуючи додаткове підвищення швидкості самостійно, без додаткових вимог до вас.

Це виходить далеко за рамки просто ручного зниження якості JPEGs. Автоматизований «алгоритм якості сприйняття» автоматично визначає відповідні рівні якості, і обробка відео настільки потужна, що може швидко виправдати використання Akamai CDN. Просто завантажте вихідне відео, і сервіс автоматично обслуговує вміст з оптимальним форматом, роздільною здатністю та бітрейтом для пристрою користувача.

Продуктивність

Акамай посів відмінне перше місце в Азії з середньою швидкістю запиту 27,27 мс. Це важливо, тому що це значно швидше, ніж а багатьох великих компаній. Azure CDN (наприклад) має середній час запиту в Азії, який був у два рази довше – 55,24 мс, в той час як Cloudflare мав довжину 98,1 мс.

Akamai очолила список в Океанії, теж, його середній запит 22,51 мс топче по всьому конкурсу (навіть друге місце ArvanCloud вдалося тільки 31,78 мс.)

Безумовно Akamai виглядає як лідер швидкості для сайтів

Остаточний висновок

Довгий список функцій Akamai означає, що він надмірний для багатьох користувачів, але якщо у вас є вимогливий додаток, його потужність, швидкість і налаштовуваність роблять послугу обов’язковою.