Amazon AWS Проти Microsoft Azure: Який сервіс хмарних обчислень краще обрати

Хмарні обчислення змінили спосіб мислення компаній про свою ІТ-інфраструктуру. Вам більше не потрібно інвестувати в дороге обладнання або обслуговувати приватні серверні кімнати. Тепер ви можете отримати доступ до обчислювальної потужності та сховища, коли вам це потрібно, завдяки хмарним сервісам.

У грі хмарних обчислень домінують два гравці: Amazon і Microsoft. У цьому грандіозному протистоянні ми порівняємо Amazon Web Services (AWS) і Microsoft Azure, щоб побачити, який сервіс хмарних обчислень краще.

AWS проти Microsoft Azure: Storage

Неможливо мати послуги хмарних обчислень, не маючи на увазі рішення для зберігання даних. Давайте подивимося, які рішення для хмарного сховища від Amazon і Microsoft можуть запропонувати.

Веб-сервіси Amazon (AWS)

Amazon пропонує щонайменше дев’ять різних послуг сховищ. Amazon Simple Storage Service (S3) є найбільш гнучким рішенням для зберігання. S3 можна використовувати для зберігання хмарних додатків, аварійного відновлення, медіа-хостингу або як застарілого хмарного сховища для ваших файлів. Ви можете використовувати S3 як місце для зберігання, наприклад, резервних копій обладнання Linux.

Якщо ви шукаєте недороге рішення для резервного копіювання (і використовуєте його з AWS Backup), Amazon S3 Glacier – найкращий вибір. Ви отримаєте регулярний доступ за меншу плату за зберігання. Вартість вилучення залежить від того, як швидко ви хочете отримати доступ до своїх даних.

Amazon пропонує більш спеціалізовані продукти зберігання, такі як Cloud Data Migration Services, які надійно передають файли між іншими службами зберігання AWS або від зовнішнього постачальника. Інші продукти, такі як Amazon FSx або Elastic File System, нададуть вам ідеальний простір для зберігання спеціалізованих хмарних проектів, таких як програми машинного навчання або корпоративні бази даних.

Microsoft Azure

При безпосередньому порівнянні Azure і AWS, Azure Blob дуже схожий на Amazon S3. Працює трохи по-іншому. Azure Blob поставляється в трьох різновидах: Hot, Cool і Archive.

Blob Hot для громадського зберігання, призначений для частого доступу. Blob Cool оптимізований для зберігання даних, які можуть зберігатися тривалий час – не менше 30 днів.

Blob Archive є продуктом зберігання архівів Microsoft. Це найкращий вибір для даних, які повинні зберігатися в довгостроковій перспективі.

Microsoft також пропонує Azure Backup, службу, призначену для резервного копіювання та відновлення даних через хмару, а також для зберігання даних у сховищах служб відновлення, до яких ви можете отримати доступ з порталу Azure. Якщо ви хочете монтувати хмарне сховище як мережний диск, Azure Files має відповідати вашим потребам.

Корпорація Майкрософт також пропонує Azure Disk Storage для віртуальних машин. Azure Disk корисний для спеціалізованих операцій, які можуть включати використання високопродуктивних обчислень (HPC), схожих на Amazon FSx.

AWS проти Microsoft Azure: Compute Power

Обидві послуги хмарних обчислень мають вражаючий набір продуктів, які забезпечують найширший спектр обчислювальної потужності для клієнтів, будь то розміщення простого веб-сервера або набору корпоративних баз даних.

Веб-сервіси Amazon (AWS)

Amazon, провідна комп’ютерна компанія Flex Compute Cloud (EC2), пропонує масштабовані віртуальні машини з використанням попередньо наданих зображень Amazon Machine. Кожен AMI – це віртуальна машина, яку ви можете використовувати, включаючи операційну систему, таку як Linux або Windows, і будь-яке додаткове програмне забезпечення, яке вам може знадобитися.

Ви можете налаштувати автоматичне масштабування для AMIs, щоб у вас ніколи не закінчувалися необхідні системні ресурси. Amazon пропонує сотні варіантів EC2, які ви можете спробувати. Вони варіюються від універсальних і дешевих до спеціалізованих і дорогих.

Щоб дати вам уявлення про суму, ви можете налаштувати екземпляр EC2 “a1.medium” з 1 віртуальним процесором і 2 ГБ оперативної пам’яті. Крім того, ви можете використовувати оптимізований для пам’яті екземпляр EC2 “r5ad.24.xlarge” з 96 vCPUs і 768 ГБ оперативної пам’яті.

Вибір за вами – гнучкість означає, що ви навряд чи знайдете екземпляр EC2, який не повністю відповідає вашим потребам. Хоча ви можете перемикатися між типами екземплярів, ви не можете налаштувати їх (наприклад, збільшивши оперативну пам’ять на екземплярі EC2 “a1.medium” з 2 ГБ до 4 ГБ).

Microsoft Azure

Екземпляри Microsoft Azure просто називаються “віртуальними машинами”, і ви можете вибрати між операційною системою Linux або Windows.

У порівнянні з Azure проти AWS, віртуальні машини Azure класифікуються аналогічно AWS EC2 екземплярів. Вони поставляються з оптимізованими альтернативами для ваших конкретних вимог до сховища, пам’яті та графічного процесора. Наприклад, якщо вам потрібно подивитися багато відео 4K, ви можете орендувати екземпляр Azure NV, оптимізований для графічного процесора. Він включає в себе 24 віртуальних процесора, 224 ГБ оперативної пам’яті і 4 графічних процесори з 48 ГБ графічної пам’яті кожен.

Для звичайних користувачів Azure B-серії добре підходить для вас. Як і у випадку з AWS, ви можете перемикатися між типами екземплярів, але ви не можете налаштувати їх. Ви повинні вибрати одну з попередньо встановлених конфігурацій, які ви вже маєте.

Microsoft також пропонує Azure Kubernetes (AKS), щоб полегшити розгортання контейнерів за допомогою інструменту адміністрування Kubernetes. Якщо у вас є складні веб-додатки, які потрібно швидко розгорнути, AKS може швидко налаштувати їх і запустити.

AWS проти Microsoft Azure: ціни та вартість

Ціна може бути найважливішим рішенням при виборі хмарного сервісу. На жаль, існують тисячі різних варіантів продукції, і все, від географічного розташування до розподілу ресурсів, впливає на ціноутворення.

Давайте подивимося на речі в цілому, охоплюючи деякі з найпопулярніших послуг, будь то вибір AWS або Azure.

Веб-сервіси Amazon (AWS)

Починаючи з Amazon, існує кілька різних моделей ціноутворення для AWS, які можуть вплинути на ціну, яку ви платите. Ви також отримуєте знижки за допомогою сервісу AWS Saving Plans

Ціни, як правило, за годину або за гігабайт. Наприклад, стандартне сховище Amazon S3 коштує $ 0,023 за ГБ за перші 50 ТБ, в порівнянні з $ 0,00099 за ГБ для Amazon Glacier. Якщо ви хочете орендувати екземпляр EC2, вам буде виставлено рахунок за секунду. Досить підтримуваний екземпляр “t2.medium” з двома віртуальними процесорами і 2 ГБ оперативної пам’яті під управлінням Linux буде коштувати близько $ 0,046 на годину, або близько $ 33,72 на місяць.

Доброю новиною є те, що можна спробувати деякі продукти AWS безкоштовно. Нові клієнти можуть отримати 12 місяців безкоштовного використання універсального екземпляра EC2 “t2.micro” з одним віртуальним процесором і 1 ГБ оперативної пам’яті. Ви також можете отримати кредит у розмірі 300 доларів США на один рік.

Microsoft Azure

Як і AWS, Microsoft також пропонує 12 місяців безкоштовних пробних версій деяких служб Azure. Також нові користувачі отримують кредит у розмірі 200 доларів США(на 30 днів), щоб спробувати будь-яку послугу протягом 30 днів.

З вас також стягується плата за секунду за послуги, які ви використовуєте, якщо ви не готові платити авансом протягом одного-трьох років за велику знижку. У аналогічному порівнянні випадків, в той час як екземпляр AWS “t2.medium” коштує $ 0,046 на годину, аналогічний екземпляр Azure “B1MS” (з двома VCPUs і 4 ГБ оперативної пам’яті) коштує $ 0,047 на годину, або близько $ 33,84 на місяць.

Якщо вам потрібно масштабоване сховище з Blob Azure, це буде коштувати від $ 0,0208 за ГБ для Blob Hot і $ 0,0010 за ГБ для архіву. Можливо, вам також доведеться заплатити додаткову плату за доступ до ваших даних, наприклад, 0,02 долара США за гігабайт витрат на отримання даних для архівного зберігання.

AWS проти Microsoft Azure: Переможець …

Коротка і чесна відповідь, заснована на розглянутих нами критеріях, полягає в тому, що немає чіткого переможця. Обидві служби забезпечують однакову функціональність і продуктивність. Хоча Amazon є лідером у хмарних сервісах, Microsoft досить добре підтягнулася в останні роки. Якщо вас найбільше турбує ціна, при порівнянні Azure з AWS, Azure трохи дорожче.