Можливо, ви вже знаєте, що на публічній арені хмарних платформ є три основні гравці: Amazon Web Services (AWS), Microsoft Azure і Google Cloud Platform (GCP). 

У цій статті ми розглянемо питання Google Cloud проти AWS за допомогою ретельного підходу на основі даних до основних відмінностей між цими двома основними платформами. Ми побачимо, які сильні і слабкі сторони обох, як ними скористатися, і як почати вчитися.

Google Cloud vs AWS: турнірна таблиця

Турнірна таблиця у великій хмарній гонці вже кілька років є досить послідовною: AWS продовжує вигравати все це, вийшовши на перше місце, при цьому Microsoft Azure набирає обороти, але все ще значно відстає на другому місці, а GCP піднімає тил на третьому.

Тому, коли ми думаємо про порівняння між GCP і AWS, перше, що може з’явитися в голову багатьох людей, це: «Чому AWS?».

Чому, дійсно. Чи є хороший спосіб порівняти всі пропозиції між цими двома технічними титанами? Що ж, навіть якщо вони вже не зовсім порівнянні, зусилля все одно варті уваги, і ми можемо почерпнути щось із цієї спроби.

Google Cloud проти AWS: особливості та переваги

Особливості AWS

Які функції пропонує AWS — точніше, чого не пропонує? Як перший лідер на ринку, він, можливо, має все і постійно оновлює всі свої пропозиції ресурсів та послуг, тримаючи блогерів, розробників та аналітиків на ногах.

AWS має всі чудові типи серверів, пропонує розширення гібридної хмарної функціональності через VMware Cloud на AWS і пропонує локальне обладнання через Outpost. AWS також обслуговує урядові органи США, засновані на потенціалі величезних контрактів.

Ось важливі плюси/переваги вибору веб-сервісів AWS:

 • Amazon Web Services (AWS) пропонує простий процес розгортання для програми
 • Вам варто обрати AWS, коли у вас є DevOps команди, які можуть налаштувати інфраструктуру та керувати нею
 • Щоб розгореути нову версію вашого веб – або мобільного додатка, достатньо кілька хвилин.
 • Веб-сервіс AWS – ідеальний варіант, коли ваш проект потребує високої обчислювальної потужності
 • Допоможе підвищити продуктивність команди розробників додатків
 • Ряд автоматизованих функцій, включаючи конфігурацію, масштабування, налаштування та інші
 • Це економічно вигідний сервіс, який дозволяє платити тільки за те, що ви використовуєте, без будь-яких попередніх або довгострокових зобов’язань.
 • AWS дозволяє організаціям використовувати вже знайомі моделі програмування, операційні системи, бази даних та архітектури.
 • Вам швидко дозволено доступ до хмари з безмежною ємністю.

Чому Google Cloud?

Ось плюси/переваги вибору Google Cloud:

 • Пропонує більш високу продуктивність, отриману завдяки швидкому доступу до інновацій
 • Співробітники можуть працювати з будь-якого місця
 • Інфраструктура, захищена від збоїв
 • Забезпечує безсерверне середовище, яке дозволяє підключати хмарні сервіси з великим акцентом в основному на архітектуру мікросервісів.
 • Пропонує потужну аналітику даних
 • Економічність за рахунок довгострокових знижок
 • Продукти для великих даних та машинного навчання
 • Пропонує екземпляр і конфігурацію платежів

Таблиця порівнянь між Amazon Web Services і Google Cloud Platform

Параметри порівнянняВеб-сервіс Amazon (AWS)Google Cloud Platform (GCP)
Компанія «Походження»AmazonGoogle
Рік запускуВеб-сервіс Amazon запущений у 2006 роціПлатформа Google Cloud була запущена у 2011 році
Модель оплатиМодель оплати за принципом оплата за використання Модель оплати за принципом оплата за використання
МагазинAmazon Web Service має багато сервісів.Платформа Google Cloud має менше опцій.
кількість користувачівХоча веб-сервіс Amazon не публікує свій номер користувача, він може сміливо сказати, що має понад мільйон користувачів.Хмарна платформа Google також не видає цифри, також можна з упевненістю сказати, що у неї менше користувачів, ніж у AWS і Azure.
РинокAWS володіє 32% частки ринку.GCP володіє близько 7%.
Послуги з відновленняAWS надає хмарну послугу аварійного відновлення.GCP надає повні послуги з резервного копіювання.
Передача данихAWS забезпечує загальну передачу даних.GCP забезпечує зашифровану передачу даних.

Різниця між Amazon Web Services і хмарною платформою Google полягає в тому, що Хмарна платформа Google надає зашифровану службу передачі даних, Веб-сервіс Amazon, з іншого боку, надає загальну послугу передачі даних. AWS має набагато більше можливостей, ніж у GCP. Amazon Web Services також є найпопулярнішим сервісом хмарних обчислень, тоді як GCP – третім.

Висновок

 • І AWS, і GCP надають надійні комп’ютерні послуги.
 • Хоча AWS коштує дорожче, ніж GCP, він надає набагато більше послуг, ніж GCP. AWS також є першим і найстарішим сучасним сервісом хмарних обчислень.
 • Крім того, оскільки AWS в якомусь сенсі є піонером сучасних сервісів хмарних обчислень, у них набагато більше досвіду, ніж у GCP. Однак GCP – це також зростаючий сервіс.
 • Якщо у вас є малий бізнес, GCP може бути кращим вибором, оскільки це трішки дешевше, ніж AWS, і надає необхідні послуги. Але якщо ви володієте великою компанією або транснаціональною компанією або вам доведеться використовувати сервери протягом тривалого часу, AWS може бути корисною. Хоча це дорожче ніж GCP, але Amazon Web Services має набагато більше різних послуг, ніж GCP.
 • AWS також має більше зон доступності, ніж GCP.

Google Cloud і AWS є хорошими платформами. Отже, перш ніж приймати рішення, ви повинні зрозуміти, який тип функцій потрібен вашій організації та скільки ви хочете за них заплатити. Пам’ятайте, що правильний постачальник хмарних послуг допоможе вам досягти вашої бізнес-мети, покращуючи функціонування вашої організації. Оскільки AWS є лідером ринку за особливостями та надійністю, наш голос буде схилятися до них.