Це вже дуже схоже на людську роботу: у дизайнерів і художників є підстави хвилюватися.

Ми зібрали дев’ять сервісів на базі соціальних мереж, які допомагають створювати та обробляти зображення. Все безкоштовно.

This Person Does Not Exist

Співробітник Uber Філіп Ван створив сервіс, який генерує людські обличчя. Програма працює на базі нейронної мережі StyleGAN від Nvidia.

Фотографії людських облич генеруються автоматично на основі мільйонів оброблених зображень. Система аналізує їх і створює колективний образ.

Щоб отримати “фото”, перейдіть по посиланню . Оновивши сторінку, ви отримаєте всі нові обличчя.

Цей сервіс є простором для тих, кому потрібні підроблені фотографії для відгуків, або тих, хто боїться порушувати авторські права при використанні фотографій людей.

У більшості випадків нейронна мережа випускає дійсно якісні фотографії. Але помилки трапляються і. Наприклад, іноді на обличчях частково намальовані окуляри:

Насправді цієї дівчини не існує.

AutoDraw

Редактор зображень Google допомагає створювати хороші ілюстрації для тих, хто не вміє малювати. Сервіс був представлений в рамках проекту AI Experiments, відкритого восени 2016 року.

Зовні нейронна мережа схожа на графічний редактор. У сервісі ви можете:

 • вибрати три формати зображень – один горизонтальний і два вертикальних;
 • просто малювати, як олівець в Paint;
 • створювати фігури – кола, трикутники і чотирикутники;
 • написати текст будь-яким з 14 шрифтів, вибрати розмір букв від 8 до 96;
 • заповнювати фігури, зображення, фони кольором, змінювати кольори будь-яких елементів;
 • переміщення та масштабування об’єктів на зображенні.

Найважливішою функцією сервісу є створення акуратних і красивих малюнків на основі каракулів.

Досить намалювати об’єкт приблизно, і в мережі з’являться невеликі значки зображень зверху.
Натисніть на будь-який, щоб перетворити каракулі в значущий малюнок

За допомогою нейронної мережі легко створити найпростіші креслення. Ідеально підходить для тих, хто вибрав мінімалізм в дизайні, наприклад, соціальних мереж – за 1-2 секунди можна створити унікальну просту ілюстрацію до посту.

Якщо ви працюєте з AutoDraw, відзначимо, що нейронна мережа має своєрідне сприйняття каракулів. Іноді вона не може визначити, що зображено, і пропонує недоречні ілюстрації.

Looka

Сервіс генерує логотипи на основі інформації про вашу компанію. У своїй роботі він використовує алгоритми тензорного потоку від Google.

Щоб отримати кілька варіантів логотипів, потрібно розповісти нейронній мережі, чим ви займаєтеся і які рішення вам подобаються. Саме:

 • вказати сферу діяльності;
 • вибрати 5 і більше логотипів, які вам подобаються із запропонованих;
 • вибрати 2 набори кольорів;
 • вибрати 3 конкретних кольори для логотипу;
 • вказати назву компанії і слоган або USP;
 • виберіть до 5 символів, які характеризують вашу компанію.

Після цього нейронна мережа згенерує кілька варіантів, заснованих на аналізі справжніх логотипів і інформації, яку ви їй надали.

Ось логотипи, пропоновані для TexTerra – ви можете вибрати будь-який для уточнення або подивитися, як він буде виглядати в різних форматах

Готові логотипи серйозно відрізняються від тих, які нам пропонували в якості орієнтира, і здаються візуально застарілими. Але система дає достатньо ідей – це відмінна відправна точка для дизайнера логотипів.

Poem Portraits

Цей сервіс є результатом співпраці між Google Arts і Culture Lab. Він створює портрети з віршами з фотографій.

Щоб отримати унікальний портрет, необхідно спочатку ввести будь-яке слово, яке повинно бути присутнім у вірші, а потім дозволити доступ до камери і зробити селфі. Через кілька секунд ви отримаєте готовий «поетичний» портрет.

Є два нюанси:

 • потрібно вказати слово в англійській мові, нейронна мережа ще не вміє розпізнавати інші мови;
 • завантажити чиюсь фотографію не вдасться, нейронна мережа працює тільки з камерою вашого пристрою.

Можливо, нейронна мережа буде розвиватися далі і зможе обробляти не тільки фотографії, зроблені тут і зараз. Тим часом ви можете використовувати його для створення вмісту для свого особистого облікового запису.

Нейромережа працює з камерою на ноутбуці HP, але відмовилася робити фотографії через камеру iPhone і MacBookwa, тому створила поляроїд з майже чорним аватаром.

RemoveBg

Ця нейронна мережа від компанії Product Hunt видаляє фон із зображень за 5 секунд. Компанія заявила, що використовує штучний інтелект і кілька додаткових алгоритмів, але не розкрила, які технології допомагають обробляти ілюстрації.

Раніше сервіс працював тільки з фотографіями, на яких є люди. Тепер автоматично розпізнає будь-які об’єкти на передньому плані і видаляє фон зі спини.

Щоб видалити фон, завантажте зображення та отримайте готову ілюстрацію без фону. Обробка займає 3-4 секунди.

Результат обробки хороший. Жінка стояла на тлі кольору плаща – визначити бордюр було непросто

У тому ж сервісі отримане зображення можна редагувати. Наприклад, стерти його частину, вибрати колір тла або завантажити свій власний, відновити певну область фону.

Ця нейронна мережа підходить для створення сайтів зі складною графікою, ілюстрацій до статей і постів в соціальних мережах, креативів для реклами. Його можливості не безмежні, але достатні для створення нормального візуального контенту.

Colorize

Сервіс був створений російською компанією G-Core Labs на базі проекту DeOldify з відкритим вихідним кодом. Нейронна мережа здатна розфарбовувати чорно-білі фотографії в реалістичні кольори.

Щоб отримати готове зображення, завантажте чорно-білу ілюстрацію та зачекайте кілька секунд.

Це послуга спільного використання. На кожній ілюстрації буде зображений напис «Створено colorize.cc», а всього можна завантажити до 50 картинок. Щоб прибрати напис і збільшити ліміт завантаження до 10 000, потрібно заплатити 10 доларів.

Сервіс добре розфарбовує як сучасні, так і старі фотографії

Let’s Enhance

Сервіс працює на базі нейронних мереж, які вчаться відновлювати деталі, спираючись на дані про часто зустрічаються текстури і об’єкти. Це дозволяє збільшити роздільну здатність зображення в 4 рази без втрати якості.

Сервіс також може додавати текстури, покращувати кольори, робити ілюстрації більш чіткими і красивими. Цей сервіс можна використовувати для запуску кампаній в рекламних мережах, які мають суворі обмеження. Наприклад, якщо мережа не дозволяє завантажувати оголошення шириною менше 1000 px, можна скористатися послугою для збільшення роздільної здатності.

Movavi

Програма для Windows від однойменної компанії Movavi працює як звичайний редактор і може відновлювати старі фотографії. Він також заснований на алгоритмах нейронних мереж.

Програма може приховувати подряпини, відновлювати пошкоджені часом фрагменти, видаляти «шуми» і навіть розфарбовувати чорно-білі фотографії. Досить встановити його на ПК і завантажити відскановану копію фотографії для створення, наприклад, приємних і правдоподібних ілюстрацій до заміток про історичні події.

Скріншот з опису програми: так виглядають відновлені фотографії

Крім відновлення фотографій, програма може:

 • видаляти непотрібні об’єкти з зображень;
 • зробити ілюстрації яскравішими;
 • змінити колір очей і волосся, нанести макіяж, усунути дефекти шкіри на фото;
 • повернення природних кольорів до зображень;
 • застосовувати фільтри;
 • робити колажі і багато іншого.

Наприклад, за допомогою редактора можна підготувати контент для Instagram або обробити фотографії для сайту, щоб вони виглядали яскраво і привертали увагу користувачів.

Dream

Dream – продукт нейронної мережі від Google, яка аналізує зображення з пошукових запитів. Він створює абстрактні зображення в 11 стилях.Ви можете створити своє власне мистецтво безкоштовно. Для цього потрібно або зайти на сайт нейронної мережі зі свого комп’ютера, або завантажити додаток, доступний в App Store і Google Play.

Зображення створене нейронною мережею