Цікаво, яке без серверне рішення вибрати в 2022 році? Lambda AWS vs Azure vs Google Cloud Functions

Не дивно, що безсерверні обчислення стають улюбленими для розробників. Це дає їм більше місця для установки кодів, не турбуючись про кількість серверів і нескінченних інструментів. AWS Lambda, Cloud Functions Google і Microsoft Azure є найпопулярнішими безсерверними обчислювальними системами. Але якого провайдера вибрати? Детальний аналіз цих трьох безсерверних обчислювальних послуг допоможе вам вибрати правильний для ваших цілей. У нашому порівнянні між хмарою Google проти AWS проти Azure ми також побачимо, який найкращий вибір 2022 року та що можуть надати ці служби. Отже, давайте почнемо і перевіримо Google Cloud Functions проти AWS проти Azure!

AWS Lambda від Amazon

2014 рік надав нам перший безсерверний обчислювальний метод , а саме AWS. Javascript, C#, Java, Go, Ruby, PHP і Python коди мають сильну рідну підтримку від AWS. У нашому подальшому порівнянні AWS, GCP, Azure ми розглянемо деякі з детальних аспектів.

1. Ключові особливості

Спеціальні бек-енд-послуги та лише оплата за те, що ви використовували модель

Ви можете створювати бекенд-сервіси та налаштовувати його за допомогою без клопоту AWS, створювати код у вбудованих редакторах, завантажувати архів з кодом, працювати з загальнодоступними або приватними git-репозиторіями. Але ключовою перевагою роботи з Lambda є те, що вам не потрібно турбуватися про інфраструктуру (сервери, контейнери). Просто оплачуйте послуги за моделлю pay-as-you-go і тільки за ті функції, які застосовуються, і час, коли вони були використані. AWS також оголосила, що “Обчислювальні плани заощаджень” тепер охоплює використання обчислювального часу, що допомагає заощадити близько 17%.

Повністю автоматизоване адміністрування та масштабування

Не потрібно виконувати ручні завдання! Обчислювальна служба обробляє всю адміністрацію, керуючи інфраструктурою, забезпечуючи вбудований журналювання та спостережуваність за допомогою CloudWatch, тому ви несете відповідальність лише за свій код. Коли подія відбувається, контейнери з підготовленим середовищем автоматично розгортаються на сервері. Кожен екземпляр функції має свій власний ізольований ефемерний контейнер. Якщо кількість паралельних подій зростає — кількість контейнерів також зростає. Якщо користувачі не мають доступу до функції, вона буде неактивною. Система автоматично масштабується для підтримки потоку майбутніх запитів, не вимагаючи від вас почати щось налаштовувати.

2. Плюси і мінуси

Плюси:

Створення сильних додатків шляхом змішування Lambda з іншими службами AWS

Оскільки Lambda є рішенням Amazon Web Services, вона плавно і швидко інтегрується з усіма іншими послугами, що надаються AWS. Отже, це можна розглядати як величезну користь при використанні Lambda.

Простіше операційне управління

Управління AWS простіше, ніж інші безсерверні обчислювальні системи. Він без клопоту, швидкий і зручний.

Здатність масштабуватися

Можливість масштабування є однією з основних переваг рішень Lambda безсерверних рішень. Наприклад, при використанні AWS Lambda ви можете обробляти вхідні запити на першому-першому- out, і це важливо для того, щоб зберегти правильну історію змін. Постачальник дозволяє масштабувати додаток, виконуючи код у відповідь на кожен тригер.

Мінуси:

Відсутність контролю над навколишнім середовищем

Використовуючи AWS Lambda, розробники не мають контролю над навколишнім середовищем, що є величезним недоліком для розробників програмного забезпечення, оскільки це може викликати величезні проблеми. Однак цей недолік більше стосується самої концепції безсервера.

Проблеми безпеки

AWS Lambda є першим, але все ще відносно молодим безсерверним підходом, який вийшов на ринок. Отже, головною проблемою / ризиками тут є новизна. Однак у 2021 році це можна розглядати як можливість виявлення вразливостей і проблем з хакерськими атаками.

Обмеження

Ви можете знайти деякі обмеження при використанні послуг провайдера. Він постійно модернізується і пропонує нові функції, але вони все ще є певними обмеженнями (наприклад, відсутність деякої документації може призвести до збоїв).

3. Причини вибрати AWS Lambda

Значно спрощені складності

Використання AWS Lambda надає вам унікальну можливість залишити позаду всі проблеми, пов’язані з сервером, такі як обслуговування, доступність та витрати.

Сервери

AWS є найкращим у створенні різних безсерверних бекенд-сервісів, включаючи веб-додатки для веб-сайтів, мобільні, сторонні програми та IoT.

Рентабельним

Коли ви платите за використання, AWS люблять багато розробників і користувачів. Сума, яку ви платите, є функцією числа за виклик, тривалість, пам’ять (особливо в порівнянні з покупкою цього апаратного сервера). Це дозволяє обробляти економію коштів AWS без будь-яких проблем.

Хмарний годинник

Масштабовані вбудовані метрики з AWS CloudWatch є ще однією причиною любити провайдера. Відмінний механізм для виявлення і реагування на проблеми.

Підтримує багато мов

Таким чином, ви вільні від вибору при розробці функцій (Node.js, C#, Python, Ruby, JAVA і GO e). Ви також можете знайти більше оновлень про підтримку Ruby 2.7 + Python 3.8 та інші важливі оголошення тут.

4. Приклади

Фінансові двигуни — пропонує інвестиційні та фінансові поради. Він побудований на AWS Lambda, що збільшило витрати на економію швидкості обробки. Lambda також допомагає обробляти швидкість запитів до 60 000 в хвилину.

Netflix — найпоширеніший додаток для перегляду телепередач і фільмів, який також використовує AWS Lambda. Простір для зберігання, обробка великої кількості клієнтів, швидка обробка та високоякісна візуалізація обумовлені швидкою системою AWS.

Seattle Times – місцевий новинний сайт, побудований на AWS Lambda, який збільшив швидкість обробки та допоміг отримати автоматичні оновлення. Ви також можете перевірити більше прикладів і прочитати тематичні дослідження, щоб побачити, як компанії покращили бізнес з Lambda.


Google Cloud Functions

Гігантська пошукова система Google запустила свою платформу Google Cloud в 2008 році, а бета-версію Google Cloud Functions (GCF) – 9 березня 2017 року. Це дозволяє вам написати свій власний код і виконати свій проект в будь-якому місці в будь-який час. Firebase і HTTP підтримуються обчислювальною системою Google Cloud, і запуск можливий через внутрішню шину подій, хмарні функції та підтеми в хмарі. Давайте подивимося, що допоможе вам створити додаток за допомогою Google Cloud Functions у 2021 році.

1. Особливості

Спрощена

Google Cloud Functions спростили складний процес, який проходить розробник. Цей безсерверний процес обійшов всі ручні методи, впорядкував розробку додатків в JS (Node.js), Python або Go мовах, і значно зменшив витрати.

Розгортання

Це не тільки дуже масштабується, але і зменшує складність розгортання інфраструктури. Вся кількість кроків розгортання, пропонованих GCF, менше в порівнянні з тією ж Lambda. У провайдера є лише один крок для розгортання функції. Таким чином, ви можете інтегруватися з GCF для управління хмарною інфраструктурою для потреб розгортання.

Повна інтеграція

Ретельне вивчення, ведення журналу та належне відстеження на основі розподілу є частиною цілісної системи хмарних функцій Google.

2. Плюси і мінуси

Плюси:

Новизна масштабування

Так, це одна з ключових особливостей не тільки хмарних функцій, але і всіх безсерверних провайдерів як парадигми. Але з GCF ви отримуєте новинку / недавність автоматичної масштабованості. GCF швидко масштабування безсерверних контейнерів саме те, що безсерверні функції повинні бути – автоматичні і гнучкі.

Керування залежностями

GCF встановлює залежності від імені користувачів, тому їм не потрібно проходити незручні кроки, такі як “продавець” їх локально (наприклад, як це потрібно в Lambda), і користувачі віддаляються від можливих підводних каменів.

Мінуси:

Менше інтеграцій, ніж AWS

Це точка на користь AWS, оскільки вона забезпечує більше інтеграцій з різними ресурсами з різних джерел, тоді як Google інтегрований з екосистемою Google.

Продуктивність мережі

З мережевого тестування GCF показує трохи повільніший час, який використовується до відповіді на запити (176,80 мс) в порівнянні з іншими безсерверними системами, такими як Lambda (117.16 мс).

Лише JavaScript, Python або Перейти

Ще одним недоліком є те, що Google підтримує тільки JavaScript (повністю підтримується), Python 3.7 або Go 1.13 комп’ютерних мов. Інші мови ще не підтримуються. Розробники часто вважають за краще використовувати Lambda або Azure, оскільки ці постачальники пропонують більш широкий вибір допоміжних мов.

3. Причини вибору хмарної платформи Google‎

‎Обробка в реальному часі‎

‎Обробка даних, файлів і потоків здійснюється в режимі реального часу за допомогою платформи Google. Поряд з цим детальним аналізом настроїв надається оцінка відео та зображень.‎

‎Зростаюча популярність і новизна‎

‎Функції Google можуть бути інтегровані, щоб допомогти в розробці безсерверних додатків. Хмарна платформа Google допомагає підвищити ефективність часу, спростити управління технологіями та адміністрування. Тим не менш, більш імовірно, що ми побачимо GCF наздогнати інших постачальників в найближчому майбутньому.

4. Приклади

Lucille Games – це веб-сайт, який допомагає створювати ігри та реалізовувати проекти мрії. Він підтримується безсерверною платформою Google і має ефективну обробку трафіку та високоякісну обробку зображень та відео.

HomeAway – це додаток для бронювання, де ви можете забронювати готелі, хостели або апартаменти в будь-якій точці світу в кілька кліків. На основі хмарних сервісів Google. HomeAway має оперативну реакцію і яскравий аналіз зображень.


Функції Microsoft Azure

Azure дозволяє розробникам створювати безсерверні програми на Microsoft Azure. Технічні команди можуть кодувати на рідних мовах, таких як JavaScript, Python, C#, і F#. Код також можна записати, а потім завантажити за допомогою Bash, Batch і PowerShell.

1. Особливості

Вибір мови

Azure надає багато варіантів мов програмування, таких як JavaScript. C#, F#, Python серед інших.

Підтримує постійне розгортання

Якщо врахувати Azure проти AWS продуктивності, Azure краще на постійне розгортання кодів і належної інтеграції.

2. Плюси і мінуси

Плюси:

Великий досвід розробника

Клієнти можуть мати великий досвід роботи з Azure разом з багатомовною підтримкою.

Велика підтримка налагодження

Іноді у вас можуть виникнути помилки в програмі на ранній стадії. Azure допомагає в процесі налагодження і усуває перешкоди.

Миттєве розгортання

У порівнянні з Lambda і GCF, постачальник Azure пропонує більше альтернатив для розгортання функцій. Це дозволяє вам посилатися на GitHub і DropBox, Visual Studio, консоль Kudu та багато іншого.

Мінуси:

Додаткові підказки

Настройки в Azure вимагають більше підказок, щоб допомогти клієнтам зрозуміти прості речі без підтримки клієнтів.

Технічна підтримка

Система Безсерверної Azure вимагає технічної підтримки, яка швидко реагує, оскільки це відносно нова концепція.

Відсутність функцій з відкритим кодом

Azure має відкритий вихідний код, але не має інструментів для його підтримки.

3. Причини використання Azure

Створення рішень

Поки ми обговорюємо функції Azure проти Google Cloud, важливо сказати, що Azure допомагає з функціями як API без серверів з Node.js або Microsoft .NET

Вбудований ШІ

Azure поставляється з вбудованим штучним інтелектом для забезпечення бездоганного автоматизованого обслуговування. Це може принести великий прибуток вашому бізнесу.

Робочі процеси машинного навчання

Ця безсерверна архітектура має найкращі системи машинного навчання та найточнішу автоматизацію. Це хороша перевага при розгляді рішення для ваших потреб запуску / бізнесу.

4. Приклади

FUJIFILM – заснований на Azure, цей веб-сайт для фотографування виділяється тим, що може обробляти великий обсяг вмісту.

Відносність — це програмне рішення, яке керує середовищами в Azure. Він має простий дизайн, гарне зображення та обробку відео.

Зведення

У наведеній нижче таблиці ми збираємося підсумувати ціни Azure проти AWS проти Google, функціональні можливості та інші функції. Давайте почнемо порівняння функцій AWS проти Azure, а також хмарну платформу Google проти Azure:

ФункціональністьAWS ЛямбдаХмарні функції GoogleФункції Microsoft Azure
Масштабованість & ДоступністьАвтоматичне масштабуванняАвтоматичне масштабуванняРучне або лімітне масштабування
Кількість функційНеобмежений1000 функцій/ проектНеобмежений
Максимальний час виконання900 секунд540 секунд600 секунд
Підтримувані мовиPython, Go, C#, Java, Node.js, RubyNode.js, Перейти, PythonJava, Python, C#, F#, Node.js, Powershell
РозгортанняРозгортання .zip або .jar файл, AWS SAM, Безсерверний фреймворкZip розгортання або Google Cloud сховище або репозиторії, Безсерверний фреймворк, Gcloud CLIGit, Dropbox, visual studio, консоль Kudu, Один диск, Розгортання Zip, Azure CLI
Джерела подійS3, SNS, SQS, SES, DynamoDB, Kinesis, CloudWatch, HTTPCloud Pub/Sub, Cloud Storage, Firestore / Firebase, HTTPIoT Hub, Service Bus, HTTP, Event grid/hub, Cosmos DB, Сховище та інші
ВерсіяВиробництво готовеВиробництво готовеВиробництво готове
Вартість зернистих миттєвих повідомлень1M запити безкоштовно, а потім $ 0.20 / 1M запити, плюс $ 0.00001667 / GB-сек2M запити безкоштовно, а потім $ 0.40 / 1M викликів, плюс $ 0.0000165 / GB-сек1M запити безкоштовно, то $ 0.20 / 1M страти, плюс $ 0.000016 / GB-s

Висновок

Як ми бачимо з порівняння Azure Functions проти AWS Lambda проти Google Functions, незалежно від того, яке рішення ви б вибрали, безсерверні обчислення надають клієнтам можливість розробляти програмне забезпечення швидше і за зниженими витратами. Проекти також можуть бути випущені набагато швидше і з меншою кількістю помилок. Звичайно, вибір одного безсерверного рішення може бути проблемою, оскільки це зводиться до деяких факторів, які включають ваш бюджет, проект і часові рамки. Але в довгостроковій перспективі це дійсно виконує їх обіцянку.