В світі / Новини · 18 Березня, 2022

Центральні банки Росії і Китаю “працюють разом над альтернативою SWIFT”

Російський парламентарій заявив, що центральний банк працює з Народним банком Китаю над обхідними шляхами, які можуть допомогти країнам обійти банківську мережу SWIFT, включаючи внутрішні альтернативи, блокчейн-рішення і цифрові фіати.

Як повідомляє ТАСС через Rambler, Анатолій Аксаков, голова комітету Держдуми з фінансових ринків, сказав учасникам на нещодавній прес-конференції, що центральні банки працюють над рішеннями оперативної сумісності, які можуть дозволити альтернативі Москви SWIFT SPFS зв’язатися з Китаєм. версія, CIPS.

Аксаков зазначив, що в перші два місяці 2022 року товарообіг між Росією і Китаєм зріс “більш ніж на 40%”, і спрогнозував, що ця тенденція збережеться, особливо якщо вдасться домовитися про взаємний обхід SWIFT.

SWIFT є мережею банківських повідомлень, і виключення Росії з неї в результаті західних санкцій особливо сильно вдарило по експортерах. Але, як повідомлялося раніше, і Москва, і Пекін давно передбачали необхідність доморощених альтернатив і працюють над ними роками.

Однак напад Росії на Україну прискорив потребу в інноваціях на цьому та інших фронтах фінансових технологій.

У заяві Аксакова йдеться про те, що для того, щоб “зняти ризики”, пов’язані з веденням торгівлі без вирішення банківської системи обміну повідомленнями, “необхідно налагодити взаємодію” між мережами ДФС і ТРК.

Він сказав:

“Я знаю, що ця робота ведеться. Центральний банк співпрацює з Народним банком Китаю. І я вважаю, що нинішня ситуація стимулюватиме відповідні процеси. У нас є дуже ефективна система [SPFS], і нинішня ситуація це демонструє».

А Аксаков заявив, що фінансування на основі блокчейна, а також прогрес цифрової валюти центрального банку (CBDC) також будуть прискорені як в Китаї, так і в Росії в результаті війни і фінансових санкцій, накладених на останні.

Він був процитований як заявив:

“Я думаю, що теми, пов’язані з технологією блокчейн, також будуть активно розвиватися. Цифровий рубль, цифровий юань і збільшення торгівлі за допомогою цих валют також більше турбують найближче майбутнє, ніж це було кілька місяців тому.