Найкращі Bitcoin-гаманці для безпечного зберігання вашої криптовалюти

Кращий Bitcoin-гаманець, що це таке? Давайте обговоримо!

Отже, ви вирішили купити bitcoin. Це чудово, але… Де ви будете його зберігати?

Ви знаєте, що таке гаманець, чи не так? Так, саме так! Саме тут ви зберігаєте свої кровно зароблені гроші.

Але у випадку з Bitcoin вам потрібен Bitcoin-гаманець. Такі гаманці є цифровими і необхідні для проведення транзакцій з вашими біткойнами, таких як відправка, отримання або навіть зберігання.

Збереження ваших біткоїнів у безпеці дуже, дуже важливо. Ось чому ми тут, щоб допомогти вам захистити їх.

В кінці цього посібника ви дізнаєтеся про кращий на наш погляд Bitcoin-гаманець і зможете зробити власний вибір. Але спочатку давайте приділимо хвилинку темі безпеки в світі криптовалют!

Найкращий біткойн-гаманець: чому безпека така важлива?

У будь-якій громаді є як погані, так і хороші люди. Інтернет-спільнота не є винятком. Цих поганих людей тут називають хакерами – і вони не упустять жодної можливості щось зламати чи вкрасти.

У світі криптовалют хакери мають більш конкретну мету – біткоїни! Адже біткоіни коштують чималих грошей. (Які ще причини потрібні?) Ось чому ваше завдання – захистити свій біткойн-гаманець та його вміст.

Майже так само, як інтернет-банкінг дозволяє отримати доступ до нього за допомогою імені користувача та пароля, ви повинні використовувати відкритий ключ (ім’я користувача) та приватний ключ (пароль) для доступу до свого біткойн-гаманця. Однак, щоб зламати біткойн-гаманець, хакерам потрібно лише отримати доступ до вашого приватного ключа. Ваша робота полягає в тому, щоб зробити це максимально складним для них.

У червні 2011 року хакери отримали доступ до приватних ключів Mt. Gox (криптовалютна біржа) і вкрали 2609 біткоїнів. Другий напад на Mt. Gox стався в 2014 році. На цей раз награбоване хакерами склало $ 350 млн в еквіваленті Bitcoin.

Так, ви не помилилися! 350 мільйонів доларів! Катастрофічною помилкою, яка призвела до таких наслідків, стало зберігання біржею Mt. Gox криптовалюту на онлайн-гаманці – що дозволило отримати до них доступ. Якби вони зберігали свої біткоїни на офлайновому (холодному) гаманці, то цих атак можна було б уникнути.

Однак такі випадки крадіжок відбуваються не тільки з біткоінами і великими сайтами – це трапляється повсюдно. Причина в тому, що люди ще не до кінця розуміють важливість безпечного зберігання свого приватного ключа. Ви повинні вчитися на своїх помилках і не робити їх в майбутньому.

Отже, який найкращий Bitcoin-гаманець? Чим вони відрізняються? Наскільки вони безпечні?

Давайте відповімо на ці питання…

Зберігання bitcoin онлайн або офлайн

Існує два способи зберігання ваших традиційних грошей. Ви можете зберігати їх на своєму банківському рахунку або готівкою в надійному місці. Гроші на вашому банківському рахунку підключені до мережі і можуть бути зламані/вкрадені.

Однак ваша готівка завжди з вами і, звичайно, не має нічого спільного з інтернетом. Тому їх не можна зламати або вкрасти, якщо вони зберігаються правильно.

У випадку з криптовалютою ситуація точно така ж. Ви можете зберігати Біткойн онлайн або офлайн. Офлайн-гаманці пропонують набагато більшу безпеку, ніж онлайн-гаманці. Причина все та ж, оффлайн-гаманці не мають доступу до інтернету і хакери не можуть проникнути в те, що не підключено до мережі.

Ми можемо зберігати Біткойн в Інтернеті двома способами:

 • Інтернет-гаманці: До онлайн-гаманців можна отримати доступ з будь-якого місця та з будь-якого пристрою з підключенням до Інтернету.
 • Програмні гаманці: Це програма на вашому комп’ютері, яка дозволяє керувати своїми біткоїнами. Вони більш безпечні, ніж онлайн-гаманці.

Оффлайн-гаманці також представлені двома типами:

 • Апаратні гаманці: Вони схожі на звичайні накопичувачі зовнішньої пам’яті (USB), де ви можете зберігати свою криптовалюту в автономному режимі. Однак сам пристрій необхідно зберігати в надійному місці.
 • Паперові гаманці: Такі гаманці дозволяють зберігати інформацію для доступу до вашого гаманця на аркуші паперу, повністю офлайн. В цьому випадку доступ хакерів до вашого гаманця повністю закритий.

Давайте допоможемо розібратися, як створити bitcoin-гаманець простіше, який буде більш функціональним, а який більш безпечним.

Інтернет-сховище (онлайн-гаманці, програмні гаманці)

Переваги:

Зручність використання

Онлайн-гаманці – це звичайні сайти, як і той же Facebook – ви відкриваєте браузер, заходите на сайт, вводите логін і пароль. Готово!

Створити біткоін-гаманець такого типу так само просто.

Програмні гаманці – це програми на зразок незамінного Microsoft Word – ви відкриваєте програму зі свого робочого столу і отримуєте доступ до гаманця. У деяких випадках може знадобитися пароль.

Обидва варіанти зручні і дуже простіВони не перевантажені незрозумілими функціями і добре підходять новачкам!

Швидкий доступ до біткойнів

Оскільки до онлайн-гаманця легко отримати доступ і вони мають зручний інтерфейс, то у вас є майже миттєвий доступ до ваших біткойнів.

Примітка: Багато онлайн-гаманців працюють на базі сервісів обміну криптовалют, які дозволяють безпосередньо купувати біткоіни.

Безкоштовні

Онлайн-гаманці та програмні гаманці в основному безкоштовні у використанні, що робить їх доступними. До речі, якщо ви шукаєте гаманець для біткойнів, то цей варіант найчастіше має підтримку декількох мов.

Недоліки:

Ризики безпеки

Онлайн-гаманці завжди онлайн, тому постійно є ризик бути зламаними.

Низький рівень безпеки онлайн-гаманців обумовлений ще й тим, що всі дані облікових записів найчастіше зберігаються на центральних серверах. Це означає, що хакери можуть проникнути на сервер і отримати доступ до вашого гаманця з будь-якого пристрою (їм просто знадобляться пароль і логін).

Програмні гаманці в цьому плані більш безпечні, ніж онлайн-гаманці, так як ваша інформація зберігається на вашому комп’ютері. Тому відповідальність за його безпеку лягає на вас – програмні гаманці також знаходяться в мережі, але не піддаються тим же ризикам, що і онлайн-гаманці.

Офлайн-сховище (програмні гаманці, паперові гаманці)

Переваги:

Високий рівень безпеки

Автономний гаманець не має підключення до інтернету. Тому хакери не можуть отримати до нього доступ. Єдиний спосіб отримати доступ до свого гаманця в цьому випадку – це вкрасти ваш паперовий або апаратний гаманець. Вони неймовірно безпечні (поки ви тримаєте їх при собі).

Подвійне підтвердження

Апаратні гаманці для bitcoin мають додатковий рівень захисту. Щоб підтвердити або надіслати свої кошти, ви повинні ввести пароль / код на своєму фізичному пристрої. Правильно, ви можете отримати доступ до своїх біткойнів, лише маючи цей пристрій.

Недоліки

Немає швидкого доступу

Не можна їсти заморожену їжу відразу, її потрібно розігріти. Точно так же офлайн-гаманці знаходяться в замороженому стані. Щоб отримати доступ до них, вам потрібно витратити деякий час!

Фізичні пошкодження

Наведемо приклад: ви тримаєте в кишені свій паперовий біткоін-гаманець і забуваєте витягнути його перед пранням. Вся інформація буде безповоротно втрачена, так як онлайн-копії ваших даних просто не існує. Це буде означати тільки одне – прощавайте всі біткоіни.

Подібне цілком може статися і з вашим апаратним гаманцем. З цієї причини зберігати інформацію про свій гаманець потрібно в декількох примірниках. Однак не варто розкидати екземпляри по квартирі – тільки в найбезпечніших місцях.

Складність налаштувань

Щоб створити біткоін-гаманець в паперовому варіанті, доведеться витратити деякий час (якщо ви хочете переконатися, що він на 100% безпечний і слідувати правильним інструкціям).

Ціна

Середня ціна апаратного гаманця – близько 70 доларів. Можливо, для зберігання невеликої кількості криптовалюта це буде не зовсім доцільно.

Все ще не зовсім впевнені, який біткоіни-гаманець вибрати? Давайте розберемо кожен з них ще більш детально.

Швидше за все, це не онлайн-гаманець Bitcoin

Використання онлайн-гаманця рівносильно тому, щоб попросити когось залишити ваші гроші за вас. У вас є лише обмежений контроль, але є також перевага, що вам не доведеться турбуватися про інші аспекти.

Такими гаманцями дуже зручно користуватися. Ви можете отримати до них доступ майже так само, як і до електронної пошти. У вас є можливість увійти в свій обліковий запис в будь-який час і з будь-якого пристрою. Все, що вам потрібно, це комп’ютер або мобільний пристрій з виходом в інтернет.

Однак слід бути обережними при виборі онлайн-гаманця, так як деякі з них навряд чи можна охарактеризувати як безпечний гаманець для Bitcoin. Якщо ви виберете сайт з поганою безпекою, то ваші біткоіни опиняться в небезпеці. Це так просто! Вибирайте гаманець з хорошою репутацією.

Blockchain.com

Blockchain.com оголошує цифру в 23 мільйони активних гаманців на своїй платформі. Він підтримує Ethereum і Bitcoin Cash, а також пропонує створити біткоін-гаманець «менш ніж за три хвилини».

До речі, ось наскільки простим може бути процес створення та відправки/отримання ваших біткойнів!

Зайдіть на сайт Blockchain.com за допомогою браузера і натисніть кнопку “Отримати безкоштовний гаманець” в правому верхньому кутку сторінки.

Після заповнення реєстраційної форми натисніть кнопку “Продовжити” і ваш гаманець готовий.

У лівій частині панелі управління гаманцем у вас будуть вкладки для покупки та обміну криптовалюти. У правій частині ви можете побачити свій баланс і графік курсу Bitcoin в режимі реального часу.

Уявімо, що потрібно надіслати трохи грошей своєму другові… Як ви це робите? Швидше за все, ви попросите його надіслати свій банківський рахунок або дані картки?

Ну, це також працює з біткойнами. Але замість банківського рахунку або номера карти ви будете використовувати адресу загальнодоступного гаманця. Побачити її можна, натиснувши на кнопку “Request.

Примітка: Дуже важливо розуміти різницю між публічною адресою (ключем) і закритим ключем. Ваша публічна адреса (наприклад, ім’я користувача) зазвичай складається з 34 символів, а ваш приватний ключ (наприклад, пароль) має довжину 64 символи.

На зображенні вище “15B1yuveuA9Ri3RteDXuxqgjNJYXmQ2KUV” буде представляти вашу публічну адресу (у вас буде своя). Це адреса, яку ви повинні надіслати другу або друг, повинен надіслати вам, щоб відповідно надіслати або отримати Bitcoin.

Щоб відправити біткоіни другові, необхідно натиснути кнопку “Send” на панелі управління, а потім ввести його публічну адресу в поле “To. Процес дуже схожий на процес переказу грошей з вашого банківського рахунку.

Exodus

Exodus підтримує кілька різних криптовалют і має вбудований сервіс для обміну криптовалюти.

З моменту запуску цей гаманець досяг величезного прогресу. Він доступний для більшості операційних систем: Windows, Mac, Linux, Android та iOS. Це дає вам повний контроль над вашими криптоактивами і не вимагає особливих знань для його налаштування. Також не можна не відзначити його стильний дизайн і зручний інтерфейс – ідеальний варіант для новачків!

Він простий у використанні, що робить зберігання, відправку та отримання криптовалюти дуже простим завданням. Основна відмінність полягає в тому, що ви можете налаштувати опції відновлення доступу до свого гаманця. В цьому випадку у вас буде можливість відновити доступ в разі поломки або зараження комп’ютера.

Біткойн-гаманець Electrum

Біткоіни-гаманець Electrum також є одним з найпопулярніших програмних гаманців, який був випущений в 2011 році. Він пропонує хороший рівень захисту та широкий спектр функцій.

Даний гаманець децентралізований, що означає постійність його роботи (а також додає додатковий шар захисту). Ваші приватні ключі також знаходяться в зашифрованому стані, що ускладнює їх злом для хакерів! Ви навіть можете експортувати свої приватні ключі для використання в інших клієнтах програмного забезпечення гаманця.

Загалом, Electrum – хороший вибір, якщо ви хочете знайти баланс безпеки та зручності!

Однозначно офлайн-гаманці

Нарешті, найбезпечніші гаманці для біткойнів – це офлайн або холодні гаманці!

Якщо ви хочете практично повністю захистити себе від онлайн-загроз, то апаратний або паперовий гаманець – це, безумовно, ваш вибір. Апаратні гаманці найчастіше мають захист від вірусів, що робить їх безпечним місцем для зберігання криптовалюти. Вам також не доведеться мати справу з фішинговими (підробленими) сайтами, які можуть вкрасти ваші дані.

Єдиним недоліком таких гаманців є їх вразливість перед звичайними крадіжками. Тому ви зобов’язані зберігати такі пристрої або паперові гаманці далеко від сторонніх очей, в надійному місці.

Ledger Nano S

Гаманець Ledger Nano S за зовнішнім виглядом може нагадувати звичайний зовнішній накопичувач, який ви використовуєте для зберігання документів або фотографій. Різниця лише в тому, що втратити його буде набагато болючіше!

Його легко налаштувати. Вам потрібно буде лише підключити його до комп’ютера, зайти в налаштування безпеки, перенести свої монети і бум! Ваші монети в цілості і безпеці.

USB-пристрій має власний екран – цей екран використовується для аутентифікації та отримання доступу до панелі управління Nano Ledger S. Це відмінна функція, яка дозволяє забезпечити максимальний захист вашого гаманця.

На жаль, такий рівень захисту вимагає певних витрат – близько 70 доларівАле це однозначно коштує грошей, якщо на кону стоїть збереження великої кількості монет!

Trezor

Trezor був найпершим апаратним біткойн-гаманцем і заслужив бути найбезпечнішим способом зберігання криптовалюти!

Загалом, він мало чим відрізняється від Ledger Nano S і пропонує подібний набір функцій. Початкова установка не займає багато часу і навіть дозволяє налаштувати систему відновлення доступу в разі крадіжки пристрою!

Знову ж таки, за душевний спокій доведеться заплатити… Цього разу він коштує від 67$ до 213$.

Паперовий гаманець

Для створення паперового гаманця можу порекомендувати скористатися цією послугою – WalletGenerator.net. Він дозволяє створити біткоін-гаманець з відкритим (ім’я користувача) і приватним ключем (паролем) в зручному форматі, який потім можна легко роздрукувати на аркуші паперу.

Згенеровані ключі часто дуже довгі і їх може бути дуже важко ввести вручну. З цієї причини деякі генератори також дозволяють друкувати спеціальний QR-код (наприклад, штрих-код), який полегшить це завдання.

Хакерам стає практично неможливо вкрасти ваш пароль (або приватний ключ), так як його просто немає в мережіОднак залишається ризик крадіжки або втрати.

Отже, який біткойн-гаманець вибрати?

Якщо ви новачок у біткойнах, то я рекомендую вам почати з використання онлайн-гаманців, таких як Blockchain.com або Binance. Ви також можете зробити свою першу покупку Bitcoin за допомогою цих гаманців.

Однак якщо ви купуєте більше 100 доларів в еквіваленті монет, я б рекомендував відразу перевести їх на програмний гаманець.

Якщо безпека вашого Bitcoin не дозволить спокійно спати вночі, то найкращим варіантом стане оффлайн-сховище (апаратний або паперовий гаманець).

Я також можу порекомендувати використовувати кілька гаманців. Це додасть вам додаткової впевненості, якщо у вас є плани придбати криптовалюту на суму понад 3,000 доларівЯ знаю, що стежити за кожним з них буде дуже складно, але в якості додаткового запобіжного заходу це має право на існування.

Висновок

У світі криптовалюти ваша безпека у ваших руках. З усіма видами гаманців потрібно бути обережними. Якщо ви безтурботно розкриєте комусь свій приватний ключ, то дасте йому повний карт-бланш на ваші кошти. Тільки враховуйте наступні аспекти при виборі свого гаманця:

Інтернет-гаманці:

 • Простий у використанні, особливо для початківців
 • Низький рівень безпеки
 • Є можливість придбати bitcoin безпосередньо на власних сайтах

Програмні гаманці:

 • Забезпечення належного рівня безпеки, якщо комп’ютер захищено від вірусів
 • Простий у використанні
 • У більшості випадків можна зберігати різні типи криптовалют.

Апаратні/паперові гаманці:

 • Має найвищий рівень безпеки
 • Зберігайте свої біткойни в автономному режимі, щоб хакери не могли отримати їх у свої руки
 • Ви повинні переконатися, що самі пристрої або носії в безпеці

Ось і все! Отже, тепер вам слід краще зрозуміти, який найкращий біткойн-гаманець. Будь то Binance або Ledger, я бажаю вам удачі в збільшенні вашого портфеля криптовалюти!

Вміст, опублікований на цьому веб-сайті, не призначений для надання будь-яких фінансових, інвестиційних, торгових або будь-яких інших видів консультацій. Ukrfire.com не схвалює і не пропонує вам купувати, продавати або зберігати будь-яку криптовалюту. Перш ніж приймати рішення щодо фінансових інвестицій, проконсультуйтеся зі своїм фінансовим радником.