Найкращі редактори HTML 2022 року

Ми всі робимо помилки, і це також стосується написання коду. Але незалежно від того, чи є ви досвідченим розробником або тільки починаєте, помилка у вашому коді може викликати справжній головний біль. Як правило, ми використовуємо різні інструменти, які допомагають нам виконувати прості завдання, наприклад, інструмент перевірки орфографії, редактор HTML (Hyper Text Markup Language) в цьому сенсі нічим не відрізняється. Редактори HTML мають багато корисних функцій, і ми поговоримо про це та багато іншого, коли подивимося на список найкращих редакторів HTML.

Визначаючи кращий редактор HTML, ми розглянемо наступні рішення:

 1. Atom є вільним редактором з відкритим вихідним кодом.
 2. Блокнот++ — редактор, розроблений для комп’ютерів під керуванням Windows.
 3. Sublime Text – це програмне забезпечення, яке дозволяє користувачам додавати плагіни, створені спільнотою, або створювати свої власні.
 4. Adobe Dreamweaver CC – це програмне забезпечення з закритим джерелом, призначене для роботи в екосистемі Adobe.

Що таке редактор HTML?

Редактор HTML-коду використовується для написання основ сайту. І хоча цю роботу можна виконати в будь-якому текстовому редакторі, це зовсім не означає, що вам зовсім не потрібна допомога редактора HTML. Додаткова функціональність, перевірка помилок і більш інтуїтивно зрозумілий інтерфейс – це речі, які можуть зробити ваше життя набагато простіше. Основи редакторів HTML однакові; вони допомагають вам писати код, виділяючи синтаксис, вставляючи загальновживані елементи та структури HTML, а також забезпечуючи автозаповнення.

Текст за допомогою редактора HTML також може бути перекладений на інші мови, такі як CSS, XML або JavaScript. Але, як ми знаємо, не всі речі створені однаково. Деякі редактори можуть бути простішими у використанні, в той час як інші мають більше функцій.

Коли використовувати html-редактор?

Простіше кажучи, завжди! Редактор HTML неоціненний як для початківців, так і для більш просунутих розробників. Ми вже згадували основні функції редакторів HTML, такі як підсвічування синтаксису, вставка загальних елементів HTML та автозаповнення. Все це гарантує, що ваш код функціональний і чистий з меншими зусиллями.

Наприклад, редактор повідомить вас, якщо ви забудете поставити остаточний тег </в елемент коду. Тому не обмежуйте себе, не використовуючи редактор HTML.

Існує два типи редакторів: текстові редактори WYSIWYG і HTML. Почнемо з першого.

Текстовий HTML проти редакторів WYSIWYG

WYSIWYG

WYSIWYG – це абревіатура від того, що ви бачите, це те, що ви отримуєте. Редактори цього типу надають інтерфейс редагування, який показує, як виглядає код на робочій веб-сторінці. Редактори WYSIWYG не вимагають знання HTML, тому користувачеві, який не має досвіду програмування, набагато простіше розпочати роботу.

Текстовий редактор HTML

Як випливає з назви, текстові редактори HTML базуються на тексті. Щоб використовувати цей тип редакторів, вам знадобляться знання HTML. Функції, які включають відкриття файлів – один файл, цілий проект або кілька проектів – є загальнодоступними для всіх редакторів. Текстовий редактор не дає вам можливості переглянути, як буде виглядати живий сайт.

Однак цей тип редактора може забезпечити більше свободи та персоналізованих варіантів. За допомогою текстового редактора можна краще оптимізувати веб-сторінки для пошукових систем. Наприклад, можна створити веб-сторінку, яка відповідає Рекомендаціям щодо спеціальних можливостей веб-вмісту (WCAG), щоб люди з обмеженими можливостями могли переглядати її.

Найкращий редактор HTML у 2020 році

Оскільки ми обговорили, що таке редактор HTML і коли його використовувати, ми можемо, нарешті, зануритися в вивчення самих редакторів і вибрати найкращий.

У всіх нас різні смаки, і коли справа доходить до вибору платформи для роботи, де ми будемо проводити багато часу, важливо вибрати той, який дійсно нам підходить. Кожен редактор має однакові основні функції. Однак деякі з них дають більше візуального представлення, більше додаткових пакетів для установки і так далі.

Список кращих редакторів HTML заснований на популярності, особливостях і дизайні:

1. Atom

Atom – це безкоштовний редактор з відкритим вихідним кодом, розроблений командою GitHub. Atom є відносно новим продуктом, який вийшов у 2014 році і з тих пір набрав багато обертів. Atom використовує ліцензію вільного програмного забезпечення для свого пакета і підтримується спільнотою GitHub. Вони намагаються зробити редактора, який працює як преміальний продукт, але він все ще безкоштовний. А також забезпечити гнучкість в конфігурації самого програмного забезпечення.

З точки зору особливостей цей редактор вважається найбільш «зламаним» – в хорошому сенсі цього слова – текстовим редактором 21 століття. Це означає, що розробники можуть сприяти редагуванню, розширенню, модифікації та обміну вихідним кодом програми, а також створенню власних пакетів для поліпшення Atom.

Давайте розглянемо основні особливості атома.

Ключові особливості

 • Atom за замовчуванням має 81 вбудований пакет, але ви можете додати до 7500 додаткових встановлених пакетів. Ви також можете розробити свій власний пакет.
 • Відкрити текстовий редактор. Редактор Atom – це безкоштовна програма з відкритим вихідним кодом, доступна на GitHub.
 • Атом підтримує телетип. Це важлива функція, якщо ви хочете співпрацювати з іншими розробниками в режимі реального часу.
 • Підтримує кілька панелей. Atom може розбити інтерфейс на багато вікон, щоб ви могли відкривати їх пліч-о-пліч для порівняння та запису коду.

Огляд дизайну

Atom пропонує досить гладкий дизайн, не гірше, ніж у платних редакторів.

Чому розробники люблять Atom

 • Нестандартний. Atom дуже легко налаштувати, налаштувати інтерфейс і додати інші важливі деталі. Ви також можете створювати пакети та теми з нуля або просто встановлювати нестандартні рішення, розроблені спільнотою.
 • Атом в режимі розробки. Ви можете експериментувати, додавши функції в основну систему.
 • Інтеграція з Git і GitHub.
 • Кросплатформне редагування. Atom працює на всіх операційних системах.

Доступно для: Windows, OS X і Linux (64-розрядна версія).

2.Notepad++

Блокнот++ — редактор, призначений для комп’ютерів під керуванням Windows. Користувачі Linux можуть використовувати його через Wine. Цей редактор поширюється як вільне програмне забезпечення, а його репозиторій також доступний на GitHub. Як і інші проекти спільноти, редактор підтримує сторонні плагіни.

Блокнот++ простий. Блокнот++ дуже легкий; є навіть мобільна версія, якщо вам це подобається. Ось деякі основні моменти:

Ключові особливості

 • Інтерфейс Блокнот+ + простий, легкий і швидкий.
 • Він підтримує багатомовне середовище розробки, від ActionScript, CSS до Visual Basic.
 • 100% сумісний з Windows, хоча інші ОС не підтримуються (без додаткового програмного забезпечення).

Чому розробники люблять Блокнот ++

 • Це абсолютно безкоштовно.
 • Розширюваний – Ви можете додавати плагіни зі спільноти або створювати свої власні.
 • Настроюється – Розробники можуть персоналізувати функції та інтерфейс на свій смак.

Огляд дизайну

Інтерфейс Notepad++ мінімалістичний, але розробники можуть налаштувати його під себе.

Доступно для: Windows і Linux (через вино)

3. Sublime Text

Sublime Text – це програмне забезпечення, розроблене компанією з Сіднея, класифіковане як freemium. Freemium означає, що ви можете використовувати Sublime безкоштовно, але ви повинні придбати ліцензію, щоб користуватися всіма функціями.

Sublime пропонує відмінну підтримку, щоб переконатися, що програма постійно оновлюється. Користувачі можуть додавати плагіни, створені спільнотою, або створювати свої власні. Ми вважаємо, що безкоштовна версія Sublime більш ніж адекватна. Однак, якщо ви відчуваєте, що вам потрібно більше функцій, ви можете отримати ліцензію пізніше.

Ключові особливості

 • Sublime підтримує API Python, що дозволяє плагіну розширити свою функціональність за замовчуванням.
 • Одночасне редагування. Можна одночасно вносити зміни до багатьох вибраних областей.
 • Кросплатформний. Sublime доступний у Windows, OS X та Linux. Розробникам потрібна лише одна ліцензія, щоб використовувати Sublime на будь-яких комп’ютерах, якими вони володіють.

Чому розробники люблять Піднесений текст

 • Потужний API та пакетна екосистема. Sublime надає тисячі створених спільнотою пакетів. Всі вони є відкритим вихідним кодом.
 • Розділити редагування. Розробники можуть використовувати кілька моніторів і редагувати різні типи коду одночасно.
 • Ідіть до чого завгодно. Ця функція корисна для відкриття файлів з декількома натисканнями клавіш, для пошуку символів, рядків або слів.

Огляд дизайну

Інтерфейс Sublime Text відмінний з точки зору естетики.

Доступно для: Windows, OS X і Linux (32/64 біт).

4. Adobe Dreamweaver CC

Adobe Dreamweaver CC – це потужний, багатофункціональний преміум-інструмент, розроблений і керований технологічним гігантом Adobe Inc. Він підходить як для задньої, так і для передньої розробки. Dreamweaver, як програмне забезпечення з закритим кодом, призначений для роботи в екосистемі Adobe. Adobe також надає підтримку, плагіни та функції, щоб ви завжди могли легко писати код.

Dreamweaver є одним з редакторів, який підтримує як текст, так і методи WYSIWYG. Таким чином, ви вибираєте, чи хочете ви написати код з живою візуальною презентацією або піти класичним шляхом.

Ключові особливості

 • Dreamweaver дозволяє писати код на будь-якій основній мові програмування.
 • Підтримує режими тексту та редактора WYSIWYG.
 • Повністю інтегрована з екосистемою програмного забезпечення Adobe.
 • Дивовижна продуктивність і підтримка від Adobe Inc.

Чому розробники люблять Adobe Dreamweaver CC

 • Дизайн і попередній перегляд. Таким чином, розробники можуть написати код і переглянути, як буде виглядати кінцевий продукт.
 • Підтвердьте код і доступність сторінки. За допомогою цієї функції легше дотримуватися Правил веб-спеціальних можливостей (WCAG).
 • Доступ до творчих хмарних бібліотек. Преміум-доступ до багатства ресурсів в екосистемі Adobe. Від кольорів, слів, графіки, шарів, символів тощо.

Огляд дизайну

Dreamweaver має чудовий зовнішній вигляд і приголомшливу естетику і дизайн. Зрештою, це зроблено Adobe, шанованою компанією в креативній індустрії.

Доступно для: Windows і OS X

Висновок

Додаткова допомога в написанні коду швидше і ефективніше стає необхідністю, особливо в сучасному світі. Незалежно від того, чи є ви досвідченим розробником або ви на початку подорожі, ми впевнені, що ви знайдете редактор HTML дуже корисним. Вибір найкращого редактора HTML, який вам дійсно підходить, однак, може бути складним. Ми рекомендуємо вам поекспериментувати з різними редакторами та вибрати той, який найкраще відповідає вашому стилю та робочому процесу.

Також зверніть увагу, що якщо вам не потрібна цілодобова підтримка, і ви не шукаєте рішення для компанії-розробника, у вас, ймовірно, буде достатньо безкоштовного редактора.