Кращі головоломки на Android: 10 ігор, які розіб’ють мозок

Стріляти і бігати не всім подобається. Хтось любить думати. Наша команда протестувала 100 кращих логічних ігор в PlayMarket і після декількох годин гарячих боїв потрапила в рейтинг ТОП-10 головоломок на Android. Так ви розминаєте пальці – це буде захоплююче і липке!

Roll the Ball

Цікава гра-головоломка для смартфонів, де гравцеві потрібно грати в «плями» біля траси. Шлях, по якому м’яч повинен котитися, розташовується на кубиках випадковим чином. Завдання геймера – з’єднати їх так, щоб м’яч котився по трасі від початку до кінця траси.

 гра Рулон м'яча

І якщо на перших 5-10 рівнях все просто, то веселощі ускладнюються:

  • є додаткові «дерева»;
  • зменшується кількість ходів;
  • деякі фігури залишаються на місці для всього рівня;
  • обмежена кількість часу.

Для тих, хто застряг на рівні і не може його пройти, є безкоштовні підказки. Правда, щоб отримати його, доведеться витратити 20-30 секунд на перегляд оголошень.

Blendoku 2

Розслаблююча логічна гра для перфекціоністів. Він поєднує кольорові кубики в ідеальний градієнт: це можна зробити на деякий час або в своєму власному темпі в режимі «Дзен».

гра Blendoku 2

3 основні колірні параметри, з якими доведеться ознайомитися:

1. Тон – який саме колір
Будь то червоний, жовтий, синій або середній між ними.

2. Яскравість – наскільки вона близька до білих
Пастельних відтінків, буде вважатися «яскравіше», ніж їх «чисті» аналоги і поєднувати їх потрібно з тими ж «м’якими» відтінками.

3. Насиченість – наскільки близько до чорного
Наприклад, вишня буде вважатися більш насиченою, ніж червона.

Виходячи з цих знань, гравцеві потрібно з’єднати відтінки так, щоб вони утворили градієнт. Додаток відмінно підійде тим, хто відчуває в собі дизайнерську вену – можна прокачати розуміння кольорів, грайливо. І 500 вільних рівнів будуть повністю поглинені протягом довгих годин.

Причому ця гра доступна навіть для кольорових людей. У налаштуваннях можна задати тип колірної сліпоти, і додаток адаптується до такого плеєра. Особливо це викликає звикання на пристроях з OLED-екранами. Вони передають колір максимально чітко, не перевантажуючи картину.

Happy Glass

Графічна гра, де склянка повинна бути повною: коли вона наполовину порожня, це сумно. Завдання користувача – переконатися, що вода з джерела потрапляє в посудину. А для цього він повинен намалювати лінії, з’єднавши речі на ігровому «аркуші», щоб вони утворили трамплін для життєдайної вологи.

щаслива скляна гра

Додаток – це чудова можливість познайомити дітей і нагадати дорослим про основи фізики. Доведеться враховувати гравітацію, вільне прискорення та інші особливості Рідної Землі. Гравцям доведеться напружувати згортки, придумуючи спосіб для води. Їй доведеться зробити навіть мертву петлю і пролетіти через яри. Тільки гравець може повернути радість скла!

Tiny Bubbles

Барвиста візуальна пригода, де вам потрібно поп бульбашки. Але це далеко не звичний поп-він, тут потрібно подумати про те, як це зробити – бульбашка повинна дати ланцюгову реакцію своїм «друзям», щоб вони теж лопнули.
Проходження перших десяти рівнів здасться неймовірно простим, так як працювати потрібно тільки з прозорими деталями. Потім складність збільшується і доведеться мати справу з різнокольоровими «кульками», де доведеться поєднувати стратегію, щоб отримати бажаний результат.

 Крихітні бульбашки

Припустимо, користувачеві потрібно «підірвати» 10 синіх, 7 червоних і 5 фіолетових кульок. Невдача в тому, що спочатку на рівні буде тільки червоний і синій. Геймеру доведеться продумати стратегію, щоб вибухають кольорові бульбашки надали сусідові свій колір і в результаті вийде потрібний відтінок.

Всього в грі існує 3 режими – різниця між ними зібрана в таблиці:

РежимуФункції
ПазлЧасу багато, але завдання складні. Іноді навіть занадто багато
АркадаПотрібно встигнути виконати завдання в найкоротші терміни
ДзенНіяких кордонів і вимог – тільки фантазія і релаксація

Гра подарує реалістичну бульбашкову фізику і відмінний антистресовий звук, який може замінити простий розкол. Головне, не забувати тікати від гострих їжаків і желе крабів. З ними краще не дружити, вони приведуть до поразки.

Aquavias

Незвичайна 3D-головоломка, в якій можна відчути себе міським планувальником. Потрібно відправитися в часи 7 чудес світу і за допомогою продуманої мережі акведуків (стовпів води) принести воду в міста, спортивні арени і в висячі сади Вавилона!

Гра Аквавіас

Гра в сантехніка сподобається дітям і дорослим. Він помітно відрізняється естетикою від тих, а-ля “з’єднати труби в правильному порядку” стиль. Гравець може налаштувати оптимальну складність для себе і приймати безкоштовні підказки. Правда, вони будуть з рекламою.

Поки що в акведуках налічується 100 рівнів, але так як додаток регулярно оновлюється, варто чекати нових водних історій. Так що потрібно бути завжди готовим подавати воду в давньоримські крани!

Swiped 2

Dite любов Gardenscapes і Зума – тут користувачі можуть насолоджуватися звичайними “кілька в ряд” в красивій обстановці, яка візуально нагадує Zoom. Відмінність від «трьох підряд» полягає в тому, що тут можна створити довгі ланцюжки з десятків «камінчиків» – досить, щоб вони були сусідами один з одним.

гра Проведіть пальцем 2

Завдання ускладнюється тим, що час від часу на дисплеї з’являються «заморожені кристали», на роботу з якими потрібно витратити 2 кроки. Спочатку потрібно вибити з них лід, пропрацювавши через сусідні камені, і тільки потім вони можуть бути включені в основну комбінацію. Режим снігопаду робить цю боротьбу з холодом абсолютною.

Mahjong

Популярна східна стільниця завоювала серця західної аудиторії і не збирається йти. Існує 2 варіанти гри – азартні ігри, схожі на покер з мостом (а там змагаються від 2 до 4 гравців), і пасьянс.

На ПК і телефонах є тільки пасьянсні ігри. Ця гра не є винятком – гравцеві доведеться ретельно відрегулювати свій очний манометр, щоб навчитися знаходити кісточки з однаковим малюнком за частку секунди.

Гра Маджонг

Мета гравця – ретельно розібрати випадково сконструйовану фігуру з ненавмисно розкиданої гальки. В одну чергу, можна видалити тільки 2 розблоковані фішки, які розташовані на краю ігрового поля. У класичній настільній грі є макети, які неможливо зібрати. Телефон запускає «випадковий» за спеціальним алгоритмом, що у гравця буде хоча б один спосіб вирішити завдання.

І якщо класичні «доміно» маджонга здаються занадто складними для розпізнавання, в цій грі можна замінити графіку кісточок на ту, яка буде більш звичною: від квітів і номерів до моделей харчування.

Bridge Construction Simulator

Один з кращих тренажерів для будівництва мостів і доріжок. На мобільних платформах він вважається кращим! Тут доведеться згадати шкільний курс фізики, аналізуючи гравітацію, кріплення і навіть погоду.

симулятор будівництва моста гри

Обмежена кількість деталей і реалістична механіка змушує задуматися: як краще поставити опори, яким повинен бути міст, як витримати відразу 5 перевантажених вантажівок і т.д. Якщо при будівництві були допущені критичні помилки, на перехресті міст може навіть не витримати власної ваги.

Гра сподобається тим, хто прийшов відпочити, і тим, хто хоче, граючи, підготуватися до іспиту з фізики. Різні рівні складності дозволять налаштувати гру так, щоб вона всім сподобалася.

Unblock Me

Ще одна варіація гри «плями», яка допоможе розслабитися після важкого дня і змусить напружити згортки. Головне завдання – випустити «замкнену» частину, давши їй шлях. І це можна зробити, переміщаючи вільні блоки.

гра Розблокувати мене

Всього додаток має понад 40 000 рівнів, які доступні навіть без інтернету. При цьому прога займає практично не місце – її вага становить всього 14 Мб, що можна порівняти з 4-5 фотографіями в хорошій роздільній здатності. Всього в грі є 2 варіанти:

  • Розблокувати Безкоштовно – це безкоштовна варіація гри, де кожні 3-4 рівні реклами будуть прослизати.
  • Розблокувати Premium – це версія без реклами, за яку потрібно буде заплатити $ 0,99.

Ті, кому не чужі роздуми, можуть вибрати «важкий» рівень, а любителям легких перемог сподобається «простий» режим. А тим, хто хоче весь час відчувати смак нових перемог, сподобаються «щоденні завдання» різної складності.

Infinity Loop

На перший погляд проста, але насправді складна гра для розвитку логіки на Android. Гравцеві доведеться обертати лінії для створення повних, а іноді навіть нескінченних фігур з них. Завдання полягає в тому, щоб натискати на частини фігур, поки вони не об’єднаються в одну. Таким чином, гравець завершить рівень і дістанеться до ще більш складної частини.

Гра Нескінченність петлі

Після того, як вона досягне сотого рівня, все піде в зворотному напрямку – геймеру доведеться відключити фігуру, стежачи за тим, щоб деталі не торкалися один одного. Розробники регулярно оновлюють гру, вдосконалюючи можливості штучного інтелекту, який придумує рівні. Отже, кількість комбінацій, таких як рівні, тут має тенденцію до нескінченності.

А фонову музику з програми можна використовувати як колискову – так вона м’яка і заспокійлива. У гру можна грати навіть з годинника – вона підтримує Android Wear і Watch-системи.

Ці 10 історій – найкращі головоломки на Android, які може забезпечити тільки сучасна ігрова індустрія. Вони заслужили свою перемогу в нашому рейтингу тим, що змогли відрізнити себе від конкурентів, маючи універсальні і зрозумілі правила.