Монети для майнінгу на жорстких дисках (HDD) у 2022 році

Бичий ринок 2020-2021 років викликав нову хвилю інтересу до майнінгу криптовалюти. У зв’язку з високим попитом на відеокарти і серверні блоки живлення виник дефіцит комплектуючих. Популярність майнінгу призвела до того, що багато країн вичерпали енергоресурси. Влада почала забороняти або обмежувати цей вид діяльності. Тому користувачі стали шукати менш дорогі способи видобутку монет. Однією з таких альтернатив став майнінг на жорстких дисках у 2022 році. Технологія була розроблена у 2014 році, але майже не використовувалася. У 2022 році ситуація змінилася. За оцінками експертів, в найближчі 10 років “зелені” монети зможуть конкурувати з біткоїнами.

Як майнити на жорсткому диску

Для майнінгу цифрових валют на жорстких дисках використовується внутрішня пам’ять пристроїв. Хеш-значення не слід розраховувати, як в класичному майнінгу на відеокарті, а знайти в таблиці. Так працює протокол Proof-of-Capacity. Майнінг HDD має наступні особливості:

 • Майнер отримує винагороду за надання місця на жорсткому диску.
 • Під час зберігання дані діляться на розділи – плоти.
 • Чим більше обсяг інформації на вінчестері, тим вище потенційний прибуток майнера.

Ви можете почати заробляти криптовалюту на домашньому комп’ютері, а потім розширити ферму. Зазвичай майнери встановлюють на ПК 10 і більше жорстких дисків.

Ферма на жорсткому диску HDD

Типи жорстких дисків

Після створення алгоритму Proof-of-Capacity в 2014 році з’явився новий спосіб майнінгу криптовалют – хард майнінг. Пізніше розробники представили інші типи PoC – Proof of Storage (винагорода присуджується за зберігання даних) і Proof of Retrievability («доказ завантажень»). У 2022 році для видобутку монет використовуються 2 типи системних приводів:

 • HDD. Механізм заснований на роботі магнітних пластин з зчитувальною головкою. Жорсткі диски почали використовуватися в комерційних цілях в 1957 році. Ці жорсткі диски надійні. Однак швидкість обробки даних невисока, і потенціалу для її збільшення немає.
 • SDD. Технологія була розроблена в 2008 році. У SDD немає рухомих частин (пристрій складається з чіпсета), тому швидкість передачі даних набагато вище. Недоліком таких накопичувачів є обмежений обсяг внутрішньої пам’яті. Коли ресурс вичерпаний, жорсткий диск використовується тільки в режимі тільки для читання (зчитування введеної інформації без можливості збереження нових даних).

Який HDD вибрати для майнінгу

Рентабельність майнінгу цифрових валют на внутрішній пам’яті ПК визначається такими факторами:

 • Обсяг буфера в контролері. Це інформація, яку система може отримати без доступу до вбудованого накопичувача (аналог оперативної пам’яті).
 • Внутрішня ємність диска. Чим більше ГБ даних має накопичувач, тим вище потенційний прибуток.
 • Швидкість обробки даних. Оцінка залежить від буфера внутрішньої пам’яті.

Цифровий накопичувач для майнінгу слід вибирати відповідно до співвідношення ціни і обсягу пам’яті. Чим нижче вартість 1 Гб, тим коротше термін окупності. Також потрібно враховувати надійність моделі. Деякі розробники дають гарантію в 60 місяців. Термін служби таких вінчестерів вище в порівнянні з аналогами.

У SDD швидкість обробки даних вище. Тому їх рекомендується використовувати для видобутку вимогливих монет (Signum, Storj). Криптовалюти, в яких швидкість передачі обробки не визначає прибутковість (Chia, Filecoin), краще майнити на жорсткому диску. Вони надійніші і дешевші. За ці ж гроші можна отримати більше пам’яті. У таблиці зібрані дані про системних накопичувачах для Майнінг в 2022 році.

МОДЕЛЬПАМ’ЯТЬШВИДКІСТЬБУФЕРНА ЄМНІСТЬЦІНА
Toshiba HDWD130EZSTA3 ТБ7,2 тис.64 МБ9,2 тис.
Seagate ST8000 AS00028 ТБ7,2 тис.256 МБ25 тис.
Western Digital WD Red6 ТБ7,2 тис.64 МБ50 тис.

Які криптовалюти можна добувати

Ціни на жорсткі диски різко зросли після лістингу монети Chia в 2021 році. Багато аналітиків говорили про те, що її поява – це початок нової ери в майнінгу. Існує як мінімум 2 принципові причини такого інтересу – екологічність і технологічність нової криптовалюти. Після успіху Chia збільшилися інвестиції фондів в інші «зелені» проекти.

У 2022 році на HDD можна добувати такі монети:

 • Chia. Одна з найпопулярніших криптовалют для майнінгу на HDD. Актив дорожче конкурентів, торгується на топових біржах. Chia можна обміняти на Bitcoin, Ethereum, стейблкоїни.
 • Signum (SIGNA). Почати майнінг на жорсткому диску можна з будь-якого обсягу пам’яті. Дохід працівника залежить від швидкості обробки даних.
 • Sia. Блокчейн цієї монети, це децентралізований сервіс для зберігання даних. Скористатися ним може будь-який власник монети. Смарт-контракт перенесе платіж на хостинг після того, як буде доведено, що файл зберігався протягом певного періоду часу. Майнери здають в оренду безкоштовну пам’ять розробникам Sia. Ви можете встановити будь-яку ціну. Однак завищена ціна призведе до відсутності попиту. Обов’язковою умовою є те, що обладнання повинно перебувати в мережі цілодобово.
 • Storj. Користувач отримує винагороду за використання пам’яті жорсткого диска і кількість викликів на вінчестер. Обов’язкові умови – обсяг накопичувача більше 500 Гб і статичний IP.
 • Filecoin. Справність мережі забезпечується за допомогою 2-х доказів – тривалості зберігання файлів і його цілісності. За виконання цих двох умов учасник отримує винагороду.

Налаштування майнінга

Майнери HDD отримують винагороду за забезпечення пам’яті на жорсткому диску. Щоб майнити криптовалюту, потрібно налаштувати ПК. Алгоритм дій наступний:

 1. Скачайте криптовалютний гаманець для обраної монети на сайті розробника.
 2. Скачайте сховище на комп’ютер.
 3. Скачайте майнінг-клієнт. Встановіть програму.
 4. Обновіть Java. При необхідності відредагуйте в .bat позицію сценарію. Файл можна завантажити з сайту розробника.
 5. Запустіть криптовалютний гаманець. Для цього потрібно відкрити файл run.bat, після чого створити обліковий запис і зберегти seed-фразу в безпечному місці.
 6. Після завершення завантаження відкрийте майнінг-клієнт і вставте мнемонічний код в файл passphrases.txt.
 7. Скопіюйте ідентифікатор облікового запису на address.txt файл. Щоб його отримати, потрібно двічі клікнути по run_dump_address.bat.
 8. Відкрийте файл .bat. Вкажіть параметри комп’ютера (обсяг оперативної пам’яті, номер рахунку, кількість ядер ЦПУ та інші дані).
 9. Відкрийте файл run_generate.bat. Графіки почнуть генерувати. Час процесу залежить від кількості задіяних ядер і потужності процесора.

Вибір пулу для майнінгу

У 2022 році видобуток цифрових валют на внутрішню пам’ять комп’ютера малозабезпечена. Щоб збільшити прибуток, потрібно купити не менше 6-10 накопичувачів. У зв’язку з подорожчанням на майнінгову техніку мінімальна вартість складе 700 доларів, термін окупності – 2 роки.

Ви можете знайти сервіс з найвищою потужністю для монети на моніторингу (Mining Pool Stats). Наприклад, в 2022 році Chia видобувається в більш ніж 50 пулах. Основні потужності сконцентровані на 2-х сервісах:

 • Hpool —27,5%.
 • Pool.space —18,6%.

Чим більша потужність пула, тим частіше майнери будуть знаходити нові блоки. Від цього залежить дохід. Інші параметри (метод розподілу винагороди, комісії, пінг) можна порівняти тільки для пулів з практично однаковою потужністю.

Майнінг через BURST

Алгоритм консенсусу Proof-of-Capacity з’явився в 2014 році як альтернатива Proof-of-Work. Першою монетою на PoC був Burstcoin. Проект не користувався популярністю. Інтерес до BURST виник у 2021 році, коли компанія Signum network звернула увагу на «зелені» монети.

Блокчейн монети використовує унікальний алгоритм консенсусу PoC+, який збільшує дохід від майнінгу. Для цього потрібно блокувати видобуту криптовалюту в гаманці. Механізм можна порівняти з реінвестицією доходу.

У 2022 році Signum є другою за величиною мережею, за даними Mining Pool Stats. Головною перевагою криптовалюти є екологічність майнінгу. Щоб знайти блок, потрібно 0, 002% енергії, витраченої на майнінг BTC. Тому багато аналітиків відзначають високий потенціал зростання монети. Проект буде просуватися оголошеним лістингом на провідних криптобіржах і запуском маркетплейсу NFT.

Щоб почати заробляти SIGNA, потрібно виконати наступні дії:

 1. Скачайте гаманець BTDEX з вбудованим майнером на сайті розробника. Додаток не вимагає установки. Можливо, вам доведеться оновитися до останньої версії JavaScript.
 2. Помістіть інсталяційний файл сховища в корінь диска і запустіть.
 3. Відкриється діалогове вікно Створення гаманця. Придумайте пароль. Запишіть seed-фразу на фізичних носіях.
 4. Підтвердити мнемонічний код. Натисніть кнопку Далі. Гаманець готовий до використання.
 5. Щоб почати майнінг, створіть плоти. Перейдіть на вкладку Майнінг в гаманці. Виберіть папку, яка буде використовуватися для майнінгу криптовалюти.
 6. У новому вікні вкажіть параметри ПК (обсяг HDD, оперативної пам’яті і кількість ядер процесора для майнінгу). Не менше 10% потужності комп’ютера слід залишити для роботи операційної системи.
 7. Натисніть кнопку Start Plotting. Дочекайтеся закінчення синхронізації.
 8. Перейдіть до розділу Вибір пулу. Виберіть пул для видобутку монети. У 2022 році найпопулярнішими сервісами є Walemo, OxyPool, Not All Mine.
 9. Натисніть “Приєднатися до пулу”. Для цього потрібно відправити кілька монет SIGNA на адресу сервісу. Їх можна отримати на безкоштовних кранах або купити.
 10. Натисніть Почати видобуток.

Після накопичення мінімальної суми криптовалюта буде автоматично переведена на гаманець користувача. У 2022 році за видобутий блок нараховується 100 монет SIGNA. Ринкова ціна криптовалюти в червні становить $0,0027.

Рентабельність майнінгу на жорсткому диску

У 2022 році через загальне падіння ринку, зростання цін на комплектуючі та зростання складності мереж окупність ферми на жорстких дисках зросла до 2 років. Потенційний дохід від вкладень розраховується на калькуляторі рентабельності майнінгу на жорсткому диску. Цей бізнес може бути цікавий тільки в разі очікування багаторазового підвищення монетних ставок.

Щоб розрахувати потенційний прибуток від майнінгу, потрібно ввести наступну інформацію:

 • Назва монети.
 • Обсяг даних на вінчестері.
 • Ціна електроенергії.

Переваги та недоліки майнінгу на HDD

ПЛЮСИМІНУСИ
Низька ціна на жорсткі диски в порівнянні з відеокартами і асікамиКількість доступних криптовалют
ЕнергоефективністьВисокий знос обладнання
Ніяких спеціальних знань для настройки обладнання не потрібноНизька рентабельність
Низький рівень шумуСкладно продати Б/у HDD на вторинному ринку

Резюме

У 2022 році, крім відеокарти, можна майнити на вінчестері. Однак цей бізнес невигідний. У зв’язку з обвалом ринку і високими цінами на техніку термін окупності становить понад 2 роки. Багато користувачів вважають, що вигідніше купувати криптовалюту за поточною вартістю, а не видобувати її. Тому цей напрямок непопулярний.

Аналітики прогнозують сильне зростання цін на “зелені” монети в найближчі кілька років. На думку експертів, майнінг цифрової валюти на HDD – це перше стійке блокчейн-рішення, яке буде поширюватися найближчим часом. Це гідна альтернатива енерговитратному і дорогому майнінгу на відеокартах і асіках. Тому варто дочекатися підвищення рентабельності в найближчі 5-10 років. Майнерам потрібно розраховувати не на швидкий прибуток, а на повільне, але стабільне зростання.