Cтворення чат-ботів за допомогою Сервісу Azure Bot та Microsoft QnA Maker. Всього за пару годин практичного навчання ви зможете освоїти ці технології.

Будь ласка, зверніть увагу

Щоб краще освоїти курс, варто виділити на нього близько двох годин часу. У процесі ви знайдете багато практики і роботи на віртуальній машині. Крім того, будь ласка, знайдіть час для налаштування інфраструктури, яка буде потрібна для проходження цього модуля (Всі паролі для входу у віртуальну машину можна знайти на вкладці «Ресурси»).

Azure Bot Service, разом з QnA Maker, надає інструменти розробки, необхідні для створення та публікації інтелектуальних ботів, які взаємодіють з користувачами за допомогою цілого ряду послуг.

У цьому модулі ви дізнаєтеся, як виконувати наступні завдання:

  • Створіть бота Azure Web App для розміщення бота.
  • Створіть базу знань, заповніть її даними та підключіть до неї бота.
  • Вбудовуйте ботів у свій код і налагоджуйте своїх ботів.
  • Публікуйте ботів і використовуйте постійну інтеграцію, щоб бути в курсі подій.
  • Налагодження ботів локально за допомогою Visual Studio код і Microsoft Bot Framework емулятор.

Важливо!

У цьому уроці вам знадобиться доступ до віртуальної машини. Якщо ви ще не підключені, увійдіть і натисніть кнопку Запустити режим віртуальної машини. Пароль для вашого облікового запису буде розташований на вкладці “Ресурси”. При натисканні він автоматично заповнюється.

Створення Azure Web App Bot

Першим кроком у створенні бота є надання місця для розміщення вашого бота в Azure. Функція Azure App Service Azure Web Apps ідеально підходить для розміщення бот-додатків, а Azure Bot ідеально підходить для їх підготовки. На цьому уроці ви будете використовувати портал Azure для створення Azure веб-застосунок бота.

1. Увійдіть на портал Azure, відкривши portal.azure.com у браузері віртуальної машини.

2. Виберіть + Створити ресурс, потім штучний інтелект та веб-додаток Бот.

3. У полі Ім’я програми введіть ім’я, наприклад qa-factbot. Це ім’я має бути унікальним у Azure. Переконайтеся, що поруч з іменем відображається зелена галочка.

4. У розділі Підписка та група ресурсів виберіть доступні ресурси.

5. Виберіть правильне місце розташування (зазвичай вам не потрібно змінювати вже обраний варіант).

6. Виберіть рівень цін S1.

7. Потім виберіть Шаблон бота. Виберіть SDK v3 як версію, Node.js як мову SDK, а Q&A як тип шаблону. Потім у нижній частині полотна натисніть кнопку Виділити.

8. Виберіть План служби app Service або Місцезнаходження, а потім натисніть Створити, а потім створіть план Служби app Service з назвою “qa-factbot-service-plan” або щось подібне в тому ж регіоні, який ви вибрали на попередньому кроці. Після цього натисніть Створити в нижній частині леза бота веб-програми, щоб розпочати розгортання.

Примітка

Розгортання зазвичай займає дві хвилини або менше.

9. Після завершення розгортання натисніть групи ресурсів на стрічці в лівій частині порталу Azure.

10. Виберіть групу ресурсів, раніше створену для цієї групи ресурсів, щоб відкрити групу ресурсів, де ми розгорнули бот Azure Web App.

Ви повинні побачити кілька ресурсів, створених для вашого Azure веб-застосунок бота. Кілька подій сталося під Вільний час розгортання Azure веб-застосунок бота. Був створений і зареєстрований бот, для його розміщення був створений веб-додаток Azure, а бот був налаштований на роботу з Microsoft QnA Maker. Наступним кроком є створення бази знань запитань і відповідей за допомогою QnA Maker, щоб дати вашому боту “інтелект”.

Створення бази знань за допомогою microsoft QnA Maker

QnA Maker є частиною пакету Azure Cognitive Services, який включає послуги та API для створення інтелектуальних додатків на основі штучного інтелекту та машинного навчання. Замість того, щоб включати відповідь на всі можливі запитання користувачів і всі необхідні відповіді в бот-код, його можна підключити до бази знань з питаннями і відповідями, створеними в сервісі QnA Maker. Поширеним випадком використання є створення бази знань на основі списку URL-адрес сторінок запитань і відповідей, які дозволяють боту відповідати на спеціалізовані запитання, такі як “Як знайти ключ продукту Windows?” або “Де я можу завантажити код Visual Studio?”

У цій вправі ви будете використовувати QnA Maker для створення бази знань з деяким набором питань, таких як “Які команди НФЛ виграли найбільше Суперкубків?” та “Яке найбільше місто у світі?”

1. Відкрийте портал QnA Maker, відкривши www.qnamaker.ai у браузері віртуальної машини та виберіть Увійти за допомогою того ж облікового запису лабораторії, в який ви ввійшли на портал Azure.

2. Виберіть меню “гамбургер” і натисніть Створити базу знань.

3. Натисніть створити службу QnA.

4. На вкладці портал Azure, що відкриється, введіть ім’я в поле Ім’я. Це ім’я має бути унікальним у Azure. Переконайтеся, що поруч з іменем і поруч із полем ім’я програми в лезі нижче відображається зелена галочка.

5. Виберіть Використовувати наявну групу ресурсів у Групі ресурсів, а потім виберіть групу ресурсів, раніше створену для цієї вправи.

6. Виберіть розташування з випадаючого списку (зазвичай вам не потрібно змінювати вже обраний варіант).

7. Виберіть F0 для рівня ціноутворення управління.

8. Виберіть F для рівня цін на пошук.

9. Переконайтеся, що ім’я застосунку унікальний в Azure.

10. Виберіть найближче до вас місце з двох випадаючих списків, а потім натисніть створити кнопку внизу леза.

11. Виберіть Групи ресурсів на стрічці в лівій частині порталу та відкрийте групу ресурсів, яку ви раніше створили для цієї вправи. Дочекайтеся “Розгортання в процесі” у верхній частині леза до “Успішно”, щоб вказати на успішне розгортання QnA і пов’язаних з ним ресурсів. Якщо повідомлення зникає, ви можете вибрати значок дзвінка в рядку меню, щоб переглянути стан. Також можна натиснути кнопку Оновити у верхній частині полотна, щоб оновити стан розгортання.

12. Поверніться до створення бази знань розділ, відкривши www.qnamaker.ai/Create у браузері віртуальної машини та прокрутіть униз до кроку 2, щоб підключитися до нашої служби QnA.

13. Під Microsoft Azure Ідентифікатор каталогу виберіть Microsoft Дізнатися розташування.

14. Виберіть Microsoft Дізнатися хостинг з Azure ім’я підписки випадаючий список.

15. У розділі Azure QnA послуг, виберіть службу QnA, ім’я якої ви вказали раніше. Якщо у списку немає служб, оновіть сторінку.

16. Потім дайте базі знань ім’я, наприклад, Factbot Knowledge Base.

17. Запитання та відповіді можна ввести до бази знань QnA Maker вручну або імпортувати зі списку поширених запитань (FAQ), розміщених в Інтернеті або збережених у локальних файлах. Підтримуються такі формати: текстові файли з роздільниками з розділювачами вкладок, документи Microsoft Word, електронні таблиці Excel і PDF-файли.

Для демонстрації відкрийте github.com/MicrosoftDocs/mslearn-build-chat-bot-with-azure-bot-service/blob/master/Factbot.tsv.zip у браузері віртуальної машини та завантажте factbot.tsv.zip. Ця папка .zip містить текстовий файл factbot.tsv. Витягніть і скопіюйте файл на локальний комп’ютер. Прокрутіть сторінку порталу QnA Maker у своєму браузері VM, натисніть + Додати файл і виберіть файл Factbot.tsv. Цей файл містить 20 текстових запитань і відповідей з розділювачами табуляції.

18. Натисніть Створити базу знань внизу сторінки та дочекайтеся її створення. Операція займе не більше хвилини.

19. Переконайтеся, що питання та відповіді з файлу Factbot.tsv з’являються в базі знань. Потім натисніть Зберегти & Поїзд і чекати завершення навчання.

20. Натисніть кнопку Тест праворуч від кнопки Зберегти та поїзд. Введіть “Привіт” у полі повідомлення та натисніть клавішу ENTER. Переконайтеся, що ви отримаєте відповідь “Ласкаво просимо до QnA Factbot”, як показано нижче.

21. Введіть питання “Яка книга продала найбільше примірників?” (Яка книга була продана найбільше примірників?) у полі повідомлення та натисніть клавішу ENTER. Яку відповідь ви отримали?

22. Щоб закрити область тестування, натисніть Перевірити ще раз.

23. Тепер натисніть Опублікувати в меню у верхній частині сторінки, а потім натисніть опублікувати кнопку внизу сторінки, щоб опублікувати створену базу знань. Публікація зробить базу знань доступною як кінцева точка HTTPS.

Дочекайтеся завершення процесу публікації та переконайтеся, що QnA розгорнуто. База знань тепер розміщена у веб-застосунку Azure, і ви можете розгорнути бота, який буде використовувати базу даних.

Переглянути наступні частини підручника можна в Microsoft Learn: Continue.