Іфань Хе: “Криптовалюти – найбільша піраміда в історії людства”

  • 30.06.2022

Генеральний директор Red Date Technology порівняв біткоїн та інші криптовалюти зі схемою Понці. Однак бізнесмен вважає, що при належному регулюванні стейблкоїни могли б стати платіжним засобом.

Іфань Хе (Іфань Хе) опублікував статтю, в якій порівнював криптовалюта з фінансовими пірамідами. Він згадав про травневий крах проекту Terra, коли криптоактив LUNA обвалився майже до нуля всього за кілька днів, а токен UST втратив прив’язку до долара. У той же час Він розкритикував модель X-to-earn, назвавши її фішинговою стратегією, за допомогою якої компанії збирають дані від людей.

Генеральний директор Red Date Technology оголосив, що він не є шанувальником біткоїна та інших криптовалют. На його думку, всі криптоактиви мають схожість зі схемою Понці, просто у кожного свій рівень ризику, в залежності від ринкової капіталізації і кількості користувачів. Він додав, що у нього ніколи не було криптовалютного гаманця, він не купував криптовалюта і не збирається купувати їх в майбутньому. Навіть якщо цифрові активи регулюються урядами, навряд чи вони збільшать їх вартість, впевнений Він.

Бізнесмен вважає, що влада Сальвадору і Центральноафриканської Республіки (ЦАР), які вирішили легалізувати біткоіни, всерйоз потребують базової підготовки з фінансів. За словами Хе, лідери цих держав наражали на небезпеку цілі країни, якщо тільки їх початкові наміри не полягали в тому, щоб обдурити власних громадян. При цьому Він вважає, що певна частина кріптовалютного ринку все ж могла б досягти успіху, якби перебувала під належним контролем регуляторів. Йдеться про стейблкоіни, прив’язані до державних валют:

“USDC або USDT – це не спекулятивні активи, а валюти, які можна використовувати для виплат. Як тільки вони будуть повністю врегульовані, у них все буде добре”.

Компанія Red Date Technology взяла участь в розробці китайського національного проекту Blockchain Service Network (BSN). Раніше BSN заявила про готовність додати підтримку стейблкоїнів у 2021 році. Однак, врешті-решт, від ідеї довелося відмовитися через вороже ставлення Китаю до криптовалют.

Хе згадав про недавні заяви співзасновника Microsoft Білла Гейтса, який вважає, що інвестувати в криптовалюти безглуздо. Аналогічну позицію займає легендарний інвестор Уоррен Баффет (Уоррен Баффет). Він вважає за доцільне вкладати гроші тільки в промислові активи і нерухомість.