Як заробити гроші в інтернеті без вкладень?

В інтернеті можна весело дивитися веселі відео і прокручувати стрічки соціальних мереж, а також займатися самоосвітою, здійснювати віртуальні екскурсії по містах і музеях, спілкуватися з людьми з усього світу. І навіть заробити! Мова йде не тільки про разові заробітки і суми, яких ледь вистачає, щоб заплатити за телефон, але і про реальну і добре оплачувану роботу. Якщо ви читаєте цю статтю, це означає, що ви вже шукаєте варіанти, як заробити гроші в інтернеті, і думаєте про те, з чого почати.

Переваги, які дає заробіток в інтернеті

З кожним днем у світі кількість людей, які хочуть заробляти гроші в Інтернеті, зростає. Вони відмовляються постійно перебувати в задушливих офісах або запорошених магазинах, щоб отримувати зарплату, працюючи за вільним графіком і у власних інтересах.
Основні переваги заробітку в мережі:

 1. Гнучкий графік і можливість самостійно планувати свій день. Віртуальний заробіток – відмінний варіант, якщо вам тортури рано вставати, вам комфортно працювати не за стандартним графіком, а пізно вночі або навіть вночі, вам потрібна неповний робочий день всього пару годин на день або у вихідні дні, ви хочете поєднувати роботу з домашніми справами, хобі і декретною відпусткою.
 2. Більше часу для себе і сім’ї, більш гнучкий баланс між роботою і особистим життям. Не потрібно думати про те, де можна заробити, як сходити в магазин після цього, забрати дитину зі школи або дитячого садка, повернутися додому о 6-8 вечора і після вечері почати розпорядок дня додому. Віртуальний заробіток дозволяє не адаптуватися до жорсткого графіка – навпаки, можна підлаштувати його під себе.
 3. Можливість працювати з будь-якої точки світу. Фотографії щасливих людей під пальмою з ноутбуком в руках насправді далекі від істини. Але насправді немає фізичної прив’язаності до конкретного будинку або міста. Ви можете працювати скрізь, де є комп’ютер та Інтернет. А якщо доходи дозволяють, то в теплих землях на березі океану. Просто пам’ятайте, що життя і робота в іншій країні відрізняється від безтурботного відпочинку під час відпустки.
 4. Можливість працювати одночасно в декількох сферах, для різних клієнтів. Виняток становлять, якщо ви працюєте в одній компанії, але не в офісі, а вдома.
 5. Підвищення продуктивності. Дослідження, проведене FlexJobs, показує, що віддалені співробітники більше зосереджені на роботі.

Саме через це фахівці, які хоча б раз замислювалися про те, як і скільки зможуть заробити в інтернеті, в більшості випадків йдуть віддалено.

Хто може заробляти гроші в інтернеті

Дівчина працює в інтернеті, сидячи в кафе
За допомогою смартфона або комп’ютера, базових навичок і стабільного доступу до мережі кожен може заробити гроші. Тим не менш, люди, зацікавлені в тому, як заробити гроші в Інтернеті, повинні враховувати деякі обмеження:

 • Управління часом. Можна встати з ліжка і відразу сісти за комп’ютер на цілий день. Або, навпаки, займатися своїми справами, ходити в спортзал, грати з дітьми – і тільки в другій половині дня починайте працювати. Щоб не вдаватися в крайнощі, не перевтомлюватися і при цьому отримувати гроші, важливо навчитися розподіляти час, відокремлювати роботу від особистої.
 • Мотивація. У віртуальному просторі користувач відкриває повну свободу – можна відкрити фільм на наступній вкладці в браузері, відволіктися на читання різних новин або спілкування з друзями. Головне, щоб обсяг і якість вашої роботи не страждали. В іншому випадку клієнти і клієнти, які платять вам, підуть, а дохід впаде. Якщо раніше ви працювали тільки тоді, коли вам давали чіткі завдання і строго контролювали їх виконання, то тепер вам доведеться навчитися самостійно контролювати і мотивувати себе.
 • Рівень заробітку. Фіксований – тільки з тимчасовою оплатою. У всіх інших випадках сума зароблених грошей повністю залежить від вас: ваші навички, відсотки і витрачений час.

Як і будь-який інший, робота в мережі вимагає дисципліни, самоорганізації, вміння планувати робочий день і вкладень в себе. Без цих навичок користувач позаштатних бірж або інших ресурсів навряд чи зможе заробити стільки грошей, скільки отримав на своїй попередній роботі.

Заробіток в інтернеті, який не вимагає вкладень, навичок і досвіду: популярні способи

Це, як правило, прості, схожі завдання на біржах або спеціальних сайтах, де можна заробити з нуля без спеціальних знань і освіти: проходження онлайн-опитувань, написання відгуків, переписування і копірайтинг текстів, натискання на посилання, перегляд відео, введення капч, лайків і підписок в соціальних мережах і т.д.

Плюси: метод підійде всім, хто хоче почати заробляти з нуля, не маючи особливих навичок.
Мінуси: велика конкуренція, відсутність перспектив і розвитку, низький дохід.

Як заробити гроші на створенні та просуванні власного контенту

Людські руки на ноутбуці
Програмісти, дизайнери, фотографи та інші фахівці можуть працювати в соціальних мережах в якості SMM-спеціаліста або таргетолога, на сайтах (створювати сайти самостійно або тільки дизайн, наповнювати їх контентом або налаштовувати контекстну рекламу), дизайн (від логотипів і банерів до створення ігрових персонажів), обробляти фотографії, редагувати відео, розшифровувати аудіозаписи, писати, перекладати і редагувати тексти.

Плюси: чим більше навичок і досвіду, тим краще портфель, тим вище заробіток.
Мінуси: невеликий дохід на початковому рівні, необхідність інвестувати в себе, займатися саморозвитком.

SMM

Молодих фахівців, студентів і навіть школярів зараз цікавить, де вони можуть заробляти нормальні гроші. Якщо у них немає досвіду і освіти, але впевнено використовують ВК, Instagram або TikTok, вони можуть вибрати ці соціальні мережі як «місце» для роботи. Спеціаліст, який займається приверненням уваги в соціальних мережах і управлінням думками своїх користувачів, називається SMM-менеджером. Його робота спрямована на:

 • налагодити і підтримувати грамотну співпрацю з замовником;
 • підвищення впізнаваності бренду;
 • створення лояльності до бренду.

Прибуток тут залежить від вашої творчості і здатності правильно скласти контент-план. Хороший SMM-менеджер часто має навички психолога, маркетолога та PR-фахівця.

Відповідь на питання про те, чи можна заробити великі гроші на просуванні, залежить від роботодавця. Заробіток початківців SMM-фахівців – 8-9 тисяч гривень, досвідчених – від 20 тисяч гривень.

Створення блогу

Фахівці, які володіють іноземною мовою або предметом зі шкільної або університетської програми, цифрової професії, можуть працювати репетитором. Де я можу заробити? У спеціалізованих школах, на мовних сайтах або шляхом ведення власного влогу (відеоблог). Дохід буде залежати від кваліфікації і кількості взятих уроків.
Ви можете заробляти гроші, використовуючи свої навички, інтереси та хобі. У цьому випадку можна заснути блог. Сучасні блогери заробляють на наступному:

 • проводити навчальні вебінари та майстер-класи на будь-яку тему;
 • записувати смішні відео, корисні відгуки або звіти (влоги) з подорожей;
 • коментувати те, що відбувається в ефірі;
 • поділитися рецептами приготування їжі та лайфхаками;
 • здійснювати розпакування – розпакування нових продуктів.

Тепер існують різні види послуг, де ви можете заробити гроші на власному блозі. Найпопулярнішими з них є Instagram, YouTube, TikTok і т.д. Їх користувачі не обмежені в часі, просторі або предметі.

Відповідь на питання про те, чи може блогер заробити багато грошей, залежить від можливості підібрати правильні теми для блогу і ефективно просувати його. При виборі теми автору потрібно враховувати його інтереси і «кмітливість». Він повинен постійно розширювати кругозір, вивчати і аналізувати інформацію, стежити заслідкуйте за світовими подіями та тенденціями в соціальних мережах.

Про ефективність просування на ваш канал або обліковий запис впливає вміння правильно складати маркетингову стратегію, вивчати різні методи реклами, співпрацювати з іншими блогерами, підтримувати зворотний зв’язок від аудиторії.

Плюси: вільний графік, можливість самостійно коригувати рівень доходу.
Мінуси: невеликий дохід на початковому рівні, важлива здатність правильно позиціонувати себе.

Копірайтинг

Копірайтинг полягає в написанні текстів на задану тему «з нуля», переписуванні – в переписуванні і редагуванні текстів з різних джерел. В обох випадках потрібно вміти швидко заглиблюватися в тему, шукати і аналізувати інформацію, грамотно і чітко висловлювати свої думки. Як правило, клієнти вимагають від копірайтерів і переписувачів тексти, які:

 • відповідають параметрам унікальності і обсягу;
 • містити потрібний набір ключових фраз;
 • відповідають заданій темі;
 • видаються відповідно до правил, встановлених замовником.

Є біржі та онлайн-сервіси, де можна заробити гроші, пишучи статті. Дохід від них залежить від репутації автора, кількості і якості виконаних ним замовлень.

Заробіток на продажу інформації та знань в інтернеті

Жінка в окулярах проводить вебінар, сидячи за комп'ютером
Якщо початківців користувачів цікавить, де і скільки можна заробити в мережі, досвідчені вже замислюються про те, як отримати максимальну вигоду. Для цього потрібно створити інформаційний продукт, який буде затребуваний.

Таким продуктом можуть бути:

 • електронна книга;
 • онлайн-навчальний курс;
 • вебінар;
 • пряма трансляція;
 • консультація.

Перш ніж почати продавати знання та інформацію у віртуальному просторі, потрібно працювати над брендом. Якщо в реальному житті письменникам потрібні роки, щоб продати книгу, це займає у блогера місяці або навіть тижні. Все залежить від розміру його аудиторії. Ідеальний варіант – створити інформаційний продукт один раз, який принесе пасивний заробіток надовго.

]
Щоб отримати прибуток від інфобії, потрібно визначитися:

 • цільова аудиторія;
 • канали просування продукції (реклама на сайтах і в соціальних мережах, SEO, прямі продажі, контекстна реклама і т.д.);
 • початкові інвестиції в рекламу.

Форуми, тематичні сайти, Instagram, VK – це лише невелика частина послуг, де можна заробити на своїх знаннях. Якісний контент, репутація і позитивні відгуки допоможуть просунути себе, завдяки чому з часом ви зможете створити власний бренд.

Партнерські програми для заробітку

Тепер користувачі мають можливість заробляти, не виходячи з комп’ютера або смартфона, реєструючись в партнерських програмах. Для цього потрібен аккаунт в популярних соціальних мережах або власний сайт. Щоб заробити на «партнерській програмі», користувач повинен просувати свої продукти або послуги. Дохід тут безпосередньо залежить від того, скільки партнерських програм він бере участь, а також від рівня партнерської мережі. Зараз є спеціальні сайти, де можна заробити таким чином. Вони виступають партнерами і компілюють каталоги з пропозиціями за інтересами, масштабом та іншими параметрами.

Початківці можуть заробляти на рекламі. При виборі такого варіанту потрібно враховувати, що швидко збільшити свій дохід вам не вдасться. Якщо у учасника є свій сайт, все залежить від кількості активних відвідувачів. Якщо він веде блоги в соціальних мережах, то кількість підписників також впливає на дохід. За партнерськими програмами можна отримувати від 5 тисяч гривень за місяць.

Наша порада тим, хто хоче отримати дохід таким чином, – відкрити власний ресурс і налаштувати виведення грошей. При деяких інвестиціях, спрямованих на його просування, ваш дохід від участі в «партнерській програмі» може становити більше 20 тисячі гривень.

Поради для початківців

Дівчина-брюнетка з чашкою кави лежить перед ноутбуком
Якщо ви тільки почали цікавитися, як і де можна заробити гроші в Інтернеті, приготуйтеся наполегливо працювати. В останні роки спостерігається висока конкуренція на ринку віртуальних доходів.

Якщо ви хочете заробляти стабільно:

 • стежити за ситуацією на ринку вакансій;
 • постійно розширювати свої горизонти;
 • регулярно засвоюють нові навички;
 • дотримуватися термінів реалізації проектів;
 • враховувати вимоги клієнтів;
 • не вірте пропозиціям з миттєвим заробітком і уникайте шахрайських схем;
 • читати відгуки і вивчати клієнта;
 • навчитися розпоряджатися своїм часом;
 • активно підтримувати соціальні мережі;
 • освоїти нові методи виведення коштів.

Дотримуючись цих рекомендацій, фрілансер завжди буде знати, яка професія зараз затребувана, який онлайн-курс взяти і де ще можна заробити.

Як уникнути обману при пошуку заробітку в інтернеті?

Новачкам потрібно розуміти: для того, щоб досягти стабільного і високого доходу, у віртуальному, як і в реальному житті, важливо уникати схем, які обіцяють мільйони прибутку без вкладень в перший тиждень. Навіть якщо вам вдасться відкрити електронний гаманець на такому ресурсі, швидше за все, виникнуть проблеми з виведенням коштів.

Досвідчені фрілансери радять новачкам ігнорувати наступні способи:

 1. Форекс. Звичайно, ви можете отримати гроші на біржі. Але для цього потрібне певне мислення і багаторічна практика. Тим часом багато потенційних роботодавців запрошують вас на онлайн або офлайн навчання, після чого ви можете стати «суперпродавцем» на Форекс і «отримувати мільйони без вкладень і проблем з виведенням коштів». Хоча навіть досвідчені трейдери не можуть цього обіцяти.
 2. Придбання уроків, посібників та додатків з метою подальшого продажу. Ці пропозиції обіцяють тисячі доларів на годину просто за те, що новачок буде продавати інформацію іншим користувачам. Задайте собі питання: чому хтось поділяє схему, яка приносить «казковий» дохід без інвестицій?
 3. Відкриття гаманців. Багато сервісів пропонують відкрити свій електронний гаманець, перевести на нього гроші, а потім отримати відсотки. У більшості випадків у користувачів виникають проблеми з виведенням коштів і нарахованими відсотками. Щоб отримати гроші таким чином, не обов’язково включатися в шахрайську схему. Відкрити депозит можна в банку.
 4. Фінансові ігри. Тут заробіток побудований за тим же принципом, що і гаманці, грати в онлайн ігри потрібно тільки користувачі. Виходить, що тут можна зіткнутися з неможливістю виведення коштів.

У представленій статті ви з’ясували, чи можна заробляти гроші в інтернеті, на який дохід слід розраховувати, які вкладення будуть потрібні. Також ми зібрали топ найпопулярніших видів заробітку в мережі. Потрібно просто уважно вивчити кожен з них, прочитати відгуки і зробити відповідні висновки, щоб почати успішну кар’єру на ринку фрілансу.