Даркнет / Статті · 6 Квітня, 2022

‎Влада Німеччини закрила найбільшу торгову платформу Даркнету Hydra Market‎

Правоохоронці вилучили сервери Hydra Market і біткоїни вартістю 23 млн євро.

У вівторок, 5 квітня, Федеральне управління кримінальної поліції Німеччини (Bundeskriminalamt, BKA) закрило відому підпільну російськомовну торгову платформу Hydra Market, захопило її сервери і конфіскувало 543 біткоїни (близько 23 млн євро за поточним курсом), пише Spiegel.

Найбільша нелегальна торгова платформа в даркнеті Hydra Market працює щонайменше з 2015 року і мала понад 17 мільйонів користувачів і понад 19 тисяч зареєстрованих продавців. Платформа дозволяла реалізацію та купівлю наркотичних речовин, підроблені документи, викрадені дані та «цифрові сервіси». Крім того, він запропонував клієнтам біткойн-мікшер для маскування фінансових операцій з криптовалютами.

За даними BKA, тільки в 2020 році через Hydra Market було продано товарів на суму 1,23 млрд євро, що робить його нелегальною торговою платформою з найвищим оборотом у світі.

На сайті платформи був розміщений банер з оголошенням про її офіційне закриття.

Розслідування щодо ринку «Hydra» ведеться з 2021 року. Крім Центрального управління по боротьбі з кіберзлочинністю (ZIT) при прокуратурі Франкфурта-на-Майні і BKA, в ньому також брали участь кілька федеральних агентств США. Особи операторів і адміністраторів торгової платформи поки не встановлені.