Історії успіху / Статті · 22 Березня, 2022

Історія успіху Google: як все починалося

  • Заснована1998
  • Засновники: Ларрі Пейдж і Сергій Брін
  • Дата реєстрації: 4 вересня 1998 р.
  • Публічне розміщення акцій (NASDAQ): 19 серпня 2004 року

У 1995 році Ларрі Пейдж збирався вступити на магістерську програму в Стенфордському університеті. Студентом, який повинен був показати університет Ларрі, був обраний Сергій Брін.

За деякими даними, в день знайомства вони не погоджувалися практично з усіх питань, але через рік почали працювати над спільним проектом – пошуковою системою Backrub. Вона була заснована на ідеї, що важливість окремої веб-сторінки вище, чим більше інших сторінок посилаються на неї.

Незабаром система Backrub була перейменована в Google. Ця назва є відсиланням до числа «гуголь» – одне зі ста нулів. Він символізує бажання творців організувати всю інформацію в інтернеті і забезпечити зручний доступ до неї.

Всього за пару років система Google привернула увагу не тільки наукового співтовариства, але і інвесторів Кремнієвої долини. У серпні 1998 року співзасновник Sun Microsystems Енді Бехтолсхайм написав Ларрі і Сергію чек на 100 000 доларів. Ці гроші були використані для того, щоб знайти Google Inc. Молодим підприємцям більше не потрібно було тулитися в гуртожитку, і вони створили свій перший офіс – гараж на околиці Менло-Парку в Каліфорнії. Гараж належав Сьюзен Воджискі, яка зараз є генеральним директором YouTube. Інтер’єр нового офісу складався з громіздких комп’ютерів, столу для пінг-понгу і яскраво-синього килима. Традиція барвистого дизайну офісів Google триває і донині.

Google завжди був іншим. Перший сервер був зроблений з деталей Lego, а перший дудл (1998) повідомив відвідувачам сайту, що всі співробітники Google взяли вихідний і поїхали на фестиваль Burning Man. При всьому надзвичайному підході до роботи, ми суворо дотримуємося нашого девізу «Не будь злим» (Не будь злим) і десяти принципів Google. На рубежі тисячоліть компанія швидко розширювалася. Було найнято багато забудовників, сформована команда фахівців з продажу і навіть з’явився перший корпоративний вихованець – собака на ім’я Йошка. Гараж став тісним, тому компанія переїхала в новий офіс в Маунтін-В’ю. Сьогодні тут знаходиться штаб-квартира Google, також відома як Googleplex. Ми взяли з собою на нове місце нестандартний підхід до роботи. І Йошка.

«Сьогодні, як і 20 років тому, ми шукаємо кращі рішення. У нас більше 60 000 співробітників в 50 країнах. Наші продукти, включаючи YouTube, Android, Gmail і Пошук Google, використовуються мільярдами людей по всьому світу. Звичайно, ми перестали робити сервери з цегли Lego і отримали ще кілька собак, але не помиліться – наше бажання змінити світ на краще залишилося колишнім».

10 речей, які ми вважаємо правдою

Ми вперше написали ці “10 речей”, коли Google було всього кілька років. Час від часу ми переглядаємо цей список, щоб побачити, чи він все ще відповідає дійсності. Ми сподіваємося, що це станеться, і ви зможете привести нас до цього.

1. Зосередьтеся на користувачеві, і все інше буде слідувати.

З самого початку ми зосередилися на забезпеченні найкращого користувацького досвіду. Незалежно від того, чи розробляємо ми новий інтернет-браузер або нову настройку зовнішнього вигляду домашньої сторінки, ми дбаємо про те, щоб вони в кінцевому підсумку служили вам, а не нашій власній внутрішній меті або нижній лінії. Наш інтерфейс домашньої сторінки зрозумілий і простий, і сторінки завантажуються миттєво. Розміщення в результатах пошуку ніколи нікому не продається, а реклама не тільки чітко позначена як така, вона пропонує відповідний контент і не відволікає. І коли ми створюємо нові інструменти та програми, ми вважаємо, що вони повинні працювати так добре, що вам не доведеться розглядати, як вони могли бути розроблені по-різному.

2. Найкраще зробити одну річ дійсно, дуже добре.

Ми проводимо пошук. З однією з найбільших світових дослідницьких груп, орієнтованих виключно на вирішення пошукових проблем, ми знаємо, що ми робимо добре, і як ми могли б зробити це краще. Завдяки продовженню ітерації з складних проблем, ми змогли вирішити складні проблеми та забезпечити постійне вдосконалення сервісу, який вже робить пошук інформації швидким та безперебійним досвідом для мільйонів людей. Наша відданість покращенню пошуку допомагає нам застосовувати те, що ми дізналися, до нових продуктів, таких як Gmail і Карти Google. Ми сподіваємося, що сила пошуку в раніше незвіданих районах, і допомогти людям отримати доступ і використовувати ще більше постійно розширюється інформації в своєму житті.

3. Швидкий краще, ніж повільний.

Ми знаємо, що ваш час цінний, тому, коли ви шукаєте відповідь в Інтернеті, ви хочете його відразу- і ми прагнемо догодити. Ми можемо бути єдиними людьми в світі, які можуть сказати, що наша мета полягає в тому, щоб люди покинули наш веб-сайт якомога швидше. Гоління зайвих бітів і байтів з наших сторінок і підвищення ефективності нашого обслуговуючого середовища, ми побили наші власні рекорди швидкості багато разів, так що середній час відгуку на результат пошуку становить частку секунди. Ми пам’ятаємо про швидкість кожного нового продукту, який ми випускаємо, будь то мобільний додаток або Google Chrome, браузер, розроблений, щоб бути досить швидким для сучасного Інтернету. І ми продовжуємо працювати над тим, щоб все йшло ще швидше.

4. В Інтернеті працює Демократія.

Пошук Google працює, тому що він покладається на мільйони людей, які публікують посилання на веб-сайтах, щоб допомогти визначити, які інші сайти пропонують цінний вміст. Ми оцінюємо важливість кожної веб-сторінки, використовуючи понад 200 сигналів і різних методів, включаючи наш запатентований алгоритм PageRank™, який аналізує, які сайти були «проголосовані» як найкращі джерела інформації іншими сторінками в Інтернеті. Оскільки Інтернет стає все більшим, цей підхід насправді покращується, оскільки кожен новий сайт є ще однією точкою інформації та іншим голосуванням, яке потрібно підрахувати. У тому ж ключі ми беремо активну участь у розробці програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом, де інновації відбуваються завдяки колективним зусиллям багатьох програмістів.

5. Вам не потрібно бути за своїм столом, якщо потрібна відповідь.

Світ стає все більш мобільним: люди хочуть отримати доступ до інформації, де б вони не знаходилися, коли вони цього потребують. Ми впроваджуємо нові технології та пропонуємо нові рішення для мобільних сервісів, які допомагають людям у всьому світі виконувати будь-яку кількість завдань на своєму телефоні, від перевірки подій електронної пошти та календаря до перегляду відео, не кажучи вже про кілька різних способів доступу до пошуку Google на телефоні. Крім того, ми сподіваємося підживлювати більше інновацій для мобільних користувачів у всьому світі за допомогою Android, безкоштовної мобільної платформи з відкритим вихідним кодом. Android привносить відкритість, яка сформувала Інтернет, в мобільний світ. Android не тільки приносить користь споживачам, які мають більше вибору та інноваційного нового мобільного досвіду, але й відкриває можливості для отримання доходу для перевізників, виробників та розробників.

6. Ви можете заробляти гроші, не роблячи зла.

Google – це бізнес. Дохід, який ми генеруємо, отримується від пропозиції технології пошуку компаніям і від продажу реклами, що відображається на нашому сайті та на інших сайтах по всьому Інтернету. Сотні тисяч рекламодавців у всьому світі використовують AdWords для просування своїх продуктів; сотні тисяч видавців користуються нашою програмою AdSense, щоб показувати рекламу, що стосується вмісту їхнього сайту. Щоб гарантувати, що ми в кінцевому підсумку обслуговуємо всіх наших користувачів (незалежно від того, є вони рекламодавцями чи ні), у нас є набір керівних принципів для наших рекламних програм і практики:

  • Ми не дозволяємо показувати оголошення на наших сторінках результатів, якщо вони не є релевантними там, де вони відображаються. І ми твердо віримо, що оголошення можуть надавати корисну інформацію, якщо і тільки якщо вони мають відношення до того, що ви хочете знайти, тому цілком можливо, що певні пошукові запити взагалі не призведуть до будь-яких оголошень.
  • Ми вважаємо, що реклама може бути ефективною, не будучи кричущою. Ми не приймаємо спливаючу рекламу, яка заважає вашій здатності бачити запитаний вами вміст. Ми виявили, що текстові оголошення, які мають відношення до людини, яка їх читає, мають набагато вищі показники кліків, ніж оголошення, що з’являються випадковим чином. Будь-який рекламодавець, будь то малий або великий, може скористатися цим високоцільовим середовищем.
  • Реклама в Google завжди чітко ідентифікується як “Спонсороване посилання”, тому вона не ставить під загрозу цілісність наших результатів пошуку. Ми ніколи не маніпулюємо рейтингами, щоб поставити наших партнерів вище в наших результатах пошуку, і ніхто не може купити кращий PageRank. Наші користувачі довіряють нашій об’єктивності, і жодна короткострокова вигода ніколи не зможе виправдати порушення цієї довіри.

7. Там завжди більше інформації там.

Після того, як ми проіндексували більше HTML-сторінок в Інтернеті, ніж будь-який інший пошуковий сервіс, наші інженери звернули свою увагу на інформацію, яка не була такою легкодоступною. Іноді мова йшла лише про інтеграцію нових баз даних у пошук, наприклад, додавання номера телефону та пошуку адрес та бізнес-каталогу. Інші зусилля вимагали трохи більше творчості, наприклад, додавання можливості для пошуку архівів новин, патентів, академічних журналів, мільярдів зображень і мільйонів книг. І наші дослідники продовжують шукати способи донести всю світову інформацію до людей, які шукають відповіді.

8. Потреба в інформації перетинає всі кордони.

Наша компанія була заснована в Каліфорнії, але наша місія полягає в тому, щоб полегшити доступ до інформації для всього світу, і на кожній мові. З цією метою ми маємо офіси в більш ніж 60 країнах, підтримуємо понад 180 інтернет-доменів і обслуговуємо більше половини наших результатів людям, які живуть за межами Сполучених Штатів. Ми пропонуємо інтерфейс пошуку Google більш ніж на 130 мовах, пропонуємо людям можливість обмежувати результати контентом, написаним їхньою рідною мовою, і прагнемо надати решту наших додатків і продуктів якомога більшою кількістю мов і доступних форматів. Використовуючи наші інструменти перекладу, люди можуть знайти вміст, написаний на іншому кінці світу мовами, якими вони не розмовляють. За допомогою цих інструментів та допомоги перекладачів-волонтерів ми змогли значно покращити як різноманітність, так і якість послуг, які ми можемо запропонувати навіть у найбільш віддалених куточках земної кулі.

9. Ви можете бути серйозними без костюма.

Наші засновники побудували Google навколо ідеї, що робота повинна бути складною, і завдання має бути веселим. Ми вважаємо, що великі, творчі речі, швидше за все, відбудуться з правильною культурою компанії, і це не просто означає лавові лампи та гумові кульки. Акцент робиться на досягненнях команди і гордості за індивідуальні досягнення, які сприяють нашому загальному успіху. Ми вкладаємо великі запаси в наших співробітників – енергійних, пристрасних людей з різних верств суспільства з творчими підходами до роботи, гри та життя. Наша атмосфера може бути випадковою, але оскільки нові ідеї з’являються в лінії кафе, на зустрічі команди або в тренажерному залі, вони торгуються, тестуються і впроваджуються на практиці з запаморочливою швидкістю , і вони можуть бути стартовим майданчиком для нового проекту, призначеного для використання в усьому світі.

10. Великий просто недостатньо хороший.

Ми бачимо, що ми чудово в чомусь як відправна точка, а не кінцева точка. Ми ставимо перед собою цілі, яких, як ми знаємо, ми ще не можемо досягти, тому що ми знаємо, що, розтягнувшись, щоб досягти їх, ми можемо піти далі, ніж ми очікували. За допомогою інновацій та ітерації ми прагнемо приймати речі, які добре працюють, і вдосконалювати їх несподіваними способами. Наприклад, коли один з наших інженерів побачив, що пошук добре працює для правильно написаних слів, він задавався питанням про те, як він справляється з друкарськими помилками. Це привело його до створення інтуїтивно зрозумілої та більш корисної перевірки орфографії.

Навіть якщо ви не знаєте точно, що шукаєте, знайти відповідь в Інтернеті – це наша проблема, а не ваша. Ми намагаємося передбачити потреби, ще не сформульовані нашою глобальною аудиторією, і задовольнити їх продуктами та послугами, які встановлюють нові стандарти. Коли ми запустили Gmail, у нього було більше місця для зберігання, ніж у будь-якої доступної служби електронної пошти. У ретроспективній пропозиції це здається очевидним, але це тому, що тепер у нас є нові стандарти для зберігання електронної пошти. Це ті зміни, які ми прагнемо зробити, і ми завжди шукаємо нові місця, де ми можемо змінити ситуацію. Зрештою, наше постійне невдоволення тим, як все відбувається, стає рушійною силою всього, що ми робимо.