Пасивний дохід / Фінанси · 1 Квітня, 2022

Як купити сайт і не облажатись

Навіщо купувати сайт і що він може принести? Де його шукати і як правильно вибрати сайт перед покупкою? Як розпізнати навмисну накрутку показників сайту продавцем? Як визначити ціну і сформувати свій бюджет на покупку? Давайте докладніше розглянемо ці питання.

Де купити сайт

Існує величезна кількість різних бірж, магазинів і форумів, де можна купити або продати сайт. Нижче наведені деякі з найбільш популярних з них.

  1. Біржа:

2. Магазини:

3. Форуми:

Як вибрати сайт для покупки

Перше, на що потрібно звернути увагу при виборі – це ваша мета. Навіщо потрібен сайт? Які бувають теми? З доходом чи без нього? Кількість ключових фраз і позиція сайту в пошуку?

При цьому для будь-яких цілей важлива унікальність сайту і якість контенту на ньому. Зверніть увагу на дизайн сайту і його зовнішній вигляд, якщо це має значення для ваших цілей.

Не варто забувати і про вік сайту: чим старше ресурс, тим краще. Це правило є універсальним. Від цього може залежати кількість відвідувачів.
Новачкам важливо не тільки знайти і вибрати сайт для покупки, але і не нарватися на обман.Якщо ви думаєте про покупку сайту з історією, варто перевірити його минуле – чи завжди сайт відповідав одній темі і чи порушував він правила пошукових систем. Це можна зробити за допомогою веб-архіву. Ще один важливий критерій при підборі – дзеркала або склеювання ділянки. Перед покупкою сайту обов’язково перевірте, чи не приклеєний домен до іншого.

Купуючи сайт з доходом, важливо звертати увагу на способи монетизації сайту, інформацію про домен, індикатор Х в Яндексі. Перевірте якість вхідних і вихідних посилань, щоб уникнути фільтрів пошукових систем.

Аналіз монетизації проекту, перевірка місця розташування рекламних блоків, використання каналів для залучення трафіку і прогнозування відвідуваності після покупки сайту. Всі ці показники можна знайти на спеціальних сайтах: провести SEO-аналіз в Serpstat, перевірити унікальність – на Text.ru, вивчити джерела трафіку – в Similarweb.
Купити сайт – завдання не з легких. Щоб купити хороший сайт, потрібно перевірити і проаналізувати всю наявну інформацію. Якість сайту неодмінно позначиться на майбутньому результаті – якими б не були ваші цілі.

Як розпізнати навмисне шахрайство показників сайту продавцем

Для перевірки трафіку на сайт нам знадобляться спеціальні аналітичні сервіси – наприклад, вищезгаданий Similarweb або Serpstat. Вони дадуть приблизну інформацію про трафік. Точні цифри можна знайти в Яндекс.Метриці і Google Analytics, якщо у вас є до них доступ.

Звертайте увагу не тільки на щомісячну або річну відвідуваність, але і на графік. Чи є сплески трафіку? У деяких випадках такі стрибки пояснюються сезонним попитом або запуском рекламних кампаній, але іноді це може свідчити про заборонені методи seo просування, які незабаром стануть причиною введення фільтрів.

Перевірити, чи знаходиться сайт під фільтрами прямо зараз в спеціалізованих сервісах – наприклад, PR-CY.ru.

Як визначити, чи просить продавець адекватну ціну

Ціна веб-сайту залежить від багатьох факторів, про які ми говорили вище, і сильно варіюється в залежності від його цілей. Хороший сайт може коштувати від $ 200 до $ 5 млн У магазині Top-Bit мінімальна вартість сайту становить $ 1.

Вартість визначається виходячи з п’яти основних факторів:

1. Праця. Це час, витрачений усіма співробітниками на створення сайту.

2. Вартість роботи фахівців. Дизайнер, програміст, SEO-оптимізатор, редактор та інші.

3. Унікальність. Це має на увазі як унікальність контенту на сайті (це де-факто обов’язкова вимога до будь-якого сайту), так і унікальність всього проекту в цілому на тлі конкурентів. Чим вона вище, тим дорожче ресурс.

4. Попит на студію або художника, який створив сайт. Чим популярніший виконавець, тим більше у нього замовлень, тим краще і дорожче робота.

5. Репутація. Продавець, який може дати гарантію, буде стягувати більш високу ціну, ніж той, хто її не дає.Ці критерії дозволяють порівняти ціну і якість. Щоб визначити, за скільки грошей потрібно купити сайт, потрібно визначитися з метою угоди і предметом проекту, так як кожна ніша має свої ціни.

Купувати сайт безпосередньо зазвичай вигідніше, ніж замовляти розробку з нуля у веб-студії, але недоліків в цьому багато. Ціна продавця буде нижче, але ви берете на себе повну відповідальність за сайт, тому слід добре перевірити людину, і тільки потім укласти з ним договір.

Також не варто забувати, що сайт вимагає постійного обслуговування. Витрати на просування і рекламу ніхто не відміняв – як при створенні, так і при покупці готового сайту.

Висновок

Перед покупкою сайту потрібно перевірити продавця або компанію, яка йому належить, і з’ясувати всі деталі. Перевірте сайт на наявність фільтрів, індексації, ранжирування в пошуку, визначте необхідні поліпшення.

Також вам потрібно буде проаналізувати свої цілі і можливості при покупці і пам’ятати, що будь-який сайт зажадає додаткових зусиль і вкладень в рекламу і просування, щоб принести максимальний прибуток.