Існує два типи паролів, які ви можете використовувати: пароль адміністратора та мережевий ключ. Перший заважає стороннім входити в налаштування роутера, другий – підключатися до домашньої мережі.

Інтерфейси маршрутизатора виглядають по-різному: все залежить від виробника, моделі і навіть версії прошивки. Таким чином, кроки, щоб змінити пароль може відрізнятися від пристрою до пристрою. Але загальний принцип приблизно однаковий для всіх.

  1. Спочатку потрібно відкрити будь-який браузер і ввести адресу, щоб ввести налаштування маршрутизатора. Зазвичай це 192.168.0.1 або 192.168.1.1. Наявність інтернету для цього не обов’язково, але роутер необхідно включити і підключити до комп’ютера.
  2. Коли з’явиться запит на логін і пароль, введіть їх, щоб потрапити в головне меню пристрою. Стандартні дані для входу, включаючи адресу, зазвичай друкуються на нижній стороні маршрутизатора. Якщо стандартний пароль або логін був змінений і ви його не пам’ятаєте, скинути роутер можна за допомогою спеціальної кнопки по корпусу. Після цього вам доведеться переналаштувати його, використовуючи стандартні дані для входу.
  3. Щоб змінити пароль адміністратора, шукайте в налаштуваннях “Система”, “Обслуговування”, “Адміністрування” або аналогічне ім’я. Тоді все, що вам потрібно зробити, це ввести нову комбінацію і зберегти зміни. Це жодним чином не вплине на налаштоване безпроводове з’єднання.
  4. Щоб змінити мережний ключ, знайдіть розділ налаштувань, наприклад “Мережа Wi-Fi” або “Бездротовий зв’язок”. Потрапивши в нього, вкажіть у відповідному полі новий пароль для з’єднання і збережіть зміну. Після цього доведеться повторно підключати бездротові пристрої до роутера за допомогою нового ключа.

Точні інструкції для конкретних моделей

Для наочності ми розповімо, як змінити пароль роутера на прикладі декількох пристроїв від популярних виробників.

1. Як змінити пароль на маршрутизаторі D-Link (DIR-620)

Відкрийте будь-який браузер, введіть 192.168.0.1 і натисніть Enter. Після цього вкажіть запитаний логін і пароль, щоб потрапити в налаштування роутера. Пристрій потрібно ввімкнути та підключити до комп’ютера.

Щоб змінити пароль адміністратора, натисніть кнопку Додаткові настройки та в розділі Система виберіть пункт Пароль адміністратора. Заповніть необхідні поля і натисніть «Зберегти».

Щоб змінити пароль для підключення до безпроводової мережі, натисніть кнопку Додаткові настройки та в розділі Wi-Fi виберіть пункт Настройки безпеки. Укажіть новий ключ шифрування та збережіть зміни.

2. Як змінити пароль на маршрутизаторі TP-Link (TD-W8901N)

У будь-якому настільному браузері введіть 192.168.1.1 і натисніть клавішу Enter. Після цього вкажіть запитаний логін і пароль, щоб потрапити в меню роутера. Пристрій потрібно ввімкнути та підключити до комп’ютера.

Щоб змінити пароль адміністратора, відкрийте → адміністрування обслуговування, введіть новий пароль і збережіть його.

Щоб змінити мережний ключ, натисніть кнопку Налаштування інтерфейсу → бездротовий зв’язок, прокрутіть униз до розділу WPA2-PSK і введіть нову комбінацію в поле Попередньо спільний ключ. Після цього натисніть кнопку Зберегти.

3. Як змінити пароль на маршрутизаторі ZyXEL (Keenetic Lite)

Відкрийте будь-який браузер, введіть 192.168.1.1 і натисніть Enter. Після цього вкажіть запитаний логін і пароль, щоб потрапити в налаштування роутера. Пристрій потрібно ввімкнути та підключити до комп’ютера.

Щоб змінити пароль адміністратора, відкрийте вікно Система та натисніть кнопку Пароль. Укажіть нові дані та збережіть їх.

Щоб змінити пароль мережі, натисніть кнопку Мережа Wi-Fi → безпека. Потім вкажіть новий ключ і збережіть зміни.