Як створити NFT: простий посібник для початківців

  • 06.06.2022

Ви, напевно, чули історії про те, як маловідома людина створила токен NFT або цілу колекцію NFT і раптом розбагатіла, продавши їх за величезну суму грошей. Прикладом може служити випадок звичайного індонезійського студента султана Густава Аль-Гозалі, якому вдалося заробити 1 мільйон доларів, продавши свої селфі через NFT-платформу OpenSea. Увагу до NFT-колекції фотографій Гозалі привернули місцеві знаменитості. У матеріалі ми покроково розберемося, де і як можна створити власний токен NFT.

Трохи фону NFT

У минулому році в світі відбувся справжній NFT-бум – популярність нерозмінних токенів досягла неймовірних висот. Знаменитості та цифрові художники продають і купують їх за гігантські гроші.

NFT також часто називають цифровим мистецтвом, але це можуть бути не тільки цифрові об’єкти, але і звичайні скульптури, картини, пісні, вірші та інші речі, які були перетворені в нерозмінні токени.

Навіть СМС або пости в соціальних мережах можуть перетворитися в NFT. Наприклад, перше в світі SMS в грудні 2021 року було продано як токен NFT за € 132 тис., а на найпершому твіті засновник Twitter Джек Дорсі заробив $ 2,9 млн, також продавши його у вигляді NFT.

Отже, що таке токен NFT?

NFT (токен, що не повертається, або токен, що не замінюється) – це унікальний сертифікат, який підтверджує право власності на цифровий актив. NFT може стати практично будь-яким: фото, GIF, відео і так далі.

Блокчейн використовується для захисту нерозмитнених токенів. Спочатку операції з NFT здійснювалися тільки за допомогою мережі Ethereum. В даний час їх можна здійснювати через інші мережі, наприклад, Tron, Tezos, Binance Smart Chain, Polkadot. На момент продажу NFT всі комп’ютери, підключені до криптовалютної мережі, додають дані про неї в загальний ланцюжок. Ця інформація не може бути змінена або видалена, по суті, вона служить сертифікатом автентичності токена. Класичним стандартом токена NFT в блокчейні Ethereum є ERC-721. Для кожного NFT цього стандарту необхідно розробити окремий смарт-контракт – спеціальний алгоритм, який призначений для генерації та управління даними про право власності на щось.

Що потрібно для створення NFT

По-перше, вам знадобиться сам об’єкт або елемент, який ви плануєте зробити токен NFT. По-друге, для створення NFT необхідно мати криптовалютний гаманець (наприклад, MetaMusk, Trust Wallet, Coinbase Wallet). Щоб заплатити комісію за створення токена, на гаманці повинен бути якийсь запас криптовалюти.

Нижче наведено список криптогаманців, які підтримує відома платформа для створення токенів OpenSea. Про це ми поговоримо трохи пізніше.

‎Де створити NFT‎

‎Будь-хто може створити NFT, якщо захоче. Для цього існують спеціальні платформи, які працюють на різних блокчейнах. Найпопулярнішими з них є OpenSea, Treasureland, BakerySwap та інші. В цілому кожен з сайтів цікавий по-своєму, вибір в основному залежить від умов створення NFT на ньому і від зручності інтерфейсу (спеціально для вас).‎

OpenSea

OpenSea є однією з найвідоміших платформ такого роду. Створити унікальний токен NFT на OpenSea можна безкоштовно (не для продажу), платформа працює за стандартом ERC-1155.

Якщо ви зробите власну NFT або NFT-колекцію саме для того, щоб згодом їх продати, то при завантаженні токенів на ринок з вашого криптогаманця буде списана комісія.

Treasureland

Платформа Treasureland дозволяє безкоштовно створювати та продавати токен NFT. Всі витрати покриє покупець вашої роботи. Комісію доведеться сплатити тільки в разі відправки створеного вами токена іншій особі.

BakerySwap

У BakerySwap ви зможете зробити свій NFT лише в тому випадку, якщо сплатите плату в розмірі 0,01 BNB (Binance Coin).

Як створити NFT

Алгоритм створення NFT на кожній із зазначених платформ приблизно однаковий. Різниця може бути тільки в монетах і гаманцях, які на них підтримуються, а також в інтерфейсі сайтів.

Отже, для початку потрібно буде зареєструватися на обраному сайті або пройти авторизацію через криптогаманець (ми зробили це на сайті OpenSea за допомогою гаманця MetaMusk).

Після реєстрації або авторизації необхідно натиснути кнопку Створити. OpenSea відкриє наступну сторінку:

Тут вам потрібно буде завантажити цифровий об’єкт, який ви плануєте зробити NFT, придумати для нього назву і додати опис. Виконавши ці прості кроки, натисніть кнопку Створити внизу сторінки.

Ось і все – ваш власний токен NFT готовий. Тепер ви можете робити з ним все, що завгодно. Наприклад, виставляється на продаж на маркетплейсі або відправляється іншому користувачеві.

Створіть колекцію NFT на OpenSea

Ви також можете створити колекцію NFT на платформі OpenSea(детальніше див. тут). Для цього в меню облікового запису натисніть кнопку Мої колекції, а потім виберіть команду Створити колекцію та заповніть відомості на сторінці, що з’явиться.

Вам потрібно буде додати логотип і обкладинку вашої колекції (Logo image, Featured image, Banner image), придумати назву та опис для нього, а також вибрати категорію. На останньому етапі натисніть кнопку Create. Після створення колекції до неї можна додати готові або нові токени NFT, які ви зробите за допомогою платформи.