Чи можна самостійно створити NFT токен і залучити інвестиції в проект? Аналізуємо мережі, методи створення і доступ до біржі для торгівлі.

Криптовалюта зараз в тренді. Капіталізація досягла пікових значень, і все більше людей вивчають ринок цифрових активів. Деякі готові заробляти на спекуляціях, утриманні монет, стейкінгу і сільському господарстві. Інші намагаються створити токен і використовувати його для реалізації складних проектів.

Може здатися, що створити токен здатні тільки програмісти з бюджетом в мільйони доларів за роки кропіткої роботи, але це не так, якщо мова йде про токен, а не про криптовалюту з персональною мережею.

Поговоримо про те, які платформи дозволяють створити цифрову монету і який блокчейн вибрати. Крім того, ми відповімо на основні питання: скільки це коштує, як залучити інвесторів.

Вибір платформи

У трійку найпопулярніших входять Ethereum, Binance Smart Chain і Polygon. Потім є Heco, Arbitrum і OKchain. Є й інші, більш доступні варіанти. Однак низькі комісії в альтернативних сервісах свідчать про слабку безпеку. Якщо проект дійсно почне розвиватися, а токени вкрадуть, це призведе до колапсу. Отже, давайте зосередимося на лідерах.

Ethereum – найпопулярніша і надійна мережа

Платформу вибирають сотні стартапів. Можливо, це в надії повторити успіх Golem Network. Вони зібрали 8 мільйонів доларів за 20 хвилин.

Головною перевагою, за допомогою якої варто вибрати мережу, є швидкий доступ до величезної аудиторії. Кількість користувачів Ethereum обчислюється мільйонами, і у кожного є гроші. Крім того, вони готові інвестувати їх в перспективний проект.

Однак мережа ETH знаходиться в процесі переходу на алгоритм обробки POS-транзакцій. В даний час він може проводити 3200 транзакцій в секунду, саме тому платежі коштують дорого. Зокрема, за кожну транзакцію потрібно буде заплатити не менше 45 доларів комісії.

Binance Smart Chain – криптовалютна мережа найбільшої біржі

До переваг цієї платформи можна віднести високу пропускну здатність і інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Крім того, основним «паливом» в мережі є токен BNB. За останній рік вона зросла з 40 до 600 доларів. Всі створені монети також дісталися до нього.

Як тільки цифровий актив буде створений, він буде доступний мільйонам користувачів з усього світу. Якщо проект має цінність і унікальність, то інвестувати в нього вони можуть з перших хвилин існування.

Polygon – зручна мережа для звичайних користувачів

Платформа була запущена в 2020 році. Основним токеном мережі є Matic, ціна на який тримається в районі $ 1,5. Polygon — це платформа для співпраці та масштабування для створення сумісних з Ethereum блокчейнів, що працює над POS-алгоритмом. Нагадаємо, що Ethereum знаходиться тільки на етапі переходу на цей метод підтвердження транзакцій.

Розробники мережі змогли зберегти всі переваги ETH. Зокрема, це високий ступінь децентралізації та тисячі угод за секунду. Крім того: на цій платформі вже розроблено сотні проектів DeFi. Ось деякі з них: NFT Aavegotchi, F1 Delta Game, Artvatars та інші популярні.

Головною перевагою використання Polygon є те, що будь-хто може створити токен. Це буквально займає 5 хвилин. Розглянемо цю мережу як приклад.

Створити токен за 5 хвилин

Для цього ми будемо використовувати децентралізований сервіс Dodo Finance. Крім того, вам потрібно буде зареєструвати свій гаманець MetaMask. Потім дотримуйтесь наступних інструкцій:

  • увійдіть в Dodo Finance і натисніть «Підключити гаманець»;
  • Дотримуйтесь підказок.
  • Далі вибираємо мережу (в нашому випадку Polygon);
  • відкрити пункт «Інструменти» і натиснути «Створити токен»;
  • заповнити дані (назва, загальна пропозиція монет, тікер, десяткове число).

Натисніть кнопку Створити. Токен готовий.

Скільки це коштує

Після створення потрібно буде заплатити комісію в розмірі 1 Matic (основна монета мережі Polygon). Його ціна в даний час знаходиться в районі $ 1,5. Коли платіж буде успішно здійснений, всі токени будуть зараховані на баланс в гаманці MetaMask.

Як додати свою криптомонету на криптобіржу

Для того щоб користувачі могли придбати монети, потрібно буде створити пул коштів. Це робиться на Dodo Finance через вкладку “Інструменти” в пункті “Створити пул”.

Виберіть власний токен і будь-який стейблкойн (USDT, USDC, BUSD). Встановіть ціну. Наприклад, 100 000 монет коштуватимуть 1000 доларів. Таким чином, ціна одного токена складе $ 0,01. Щоб ціна не злетіла від покупок і не впала до нуля при продажі, додайте ліквідність. Все це робиться через гаманець MetaMask.

Тепер будь-хто може придбати створений токен. За таким же принципом монети додаються в інші децентралізовані біржі.

Створення монет в інших мережах практично ідентично. Відмінності полягають в технічних характеристиках, платі і комісіях.

Як пройти лістинг на Binance та інших великих біржах

Ця інформація доступна в розділі FAQ торгових платформ. Для того щоб монета почала торгуватися на найбільших криптовалютних ресурсах, потрібно буде створити документ про проект (White Paper). Зокрема, в ньому повинні бути описані всі проблеми, які вирішує актив. Крім того, надайте технічну інформацію та деталі про засновників.

Проект буде модеруватися. Далі керівництво визначиться з переліком.

Як залучити інвесторів

Після запуску цифрової монети, офіційного сайту і додавання пулу ліквідності токен з’явиться на платформі Defi. Крім того, монета повинна бути внесена в базу даних CoinMarketCap. Там валюту побачать тисячі потенційних інвесторів.

Також для залучення вкладників використовуйте рекламні інструменти, публікуйте в ЗМІ і джерелах з потенційною аудиторією. Добре розвинені, корисні проекти завжди знаходять відгук і отримують необхідне фінансування. Хоча навіть монети мемів можуть мати капіталізацію в мільйони доларів.

Висновок

Як бачите, створення токена – це найменша частина роботи. В даний час існують десятки мереж, які дозволяють запустити нову монету. Тому вибирайте, виходячи з ваших потреб і бюджету.

Головне завдання – викликати інтерес до проекту. Найвірніший спосіб зробити це – запропонувати щось нове і практичне. «Комічних» монет, таких як Doge і Shiba Inu, вже тисячі. Настав час реалізувати ідеї, які корисні для суспільства.