Інтернет сьогодні надає різні способи заробити гроші. У тому числі – і на написанні коментарів. Можливо, це не найефективніший, але гарантовано буде ефективним способом, який забезпечує середню зарплату. Він підходить новачкам, які ще не мають достатнього досвіду написання докладних статей, але мають можливість правильно висловлювати свої думки і мають досить широкий кругозір. Дізнайтеся, де можна заробити гроші без вкладень в Україні, залишивши коментарі та відгуки.

Кому потрібні коментарі

Багатьом людям потрібні розумні коментатори. Наприклад, їх часто наймають для підвищення рейтингу або привернення уваги до окремих постів в блозі – в таких випадках вам потрібно буде не тільки писати короткі тексти, але і часто реагувати на себе або інших учасників.

Як показує практика, один коментатор здатний залучати кілька десятків додаткових відвідувачів щодня. І чим більше відвідувачів, тим більше рекламодавців зацікавить цей ресурс.

До послуг коментаторів часто вдаються виробники різних товарів, сподіваючись таким чином привернути увагу до своєї продукції – яку потрібно буде викликати в різних дискусіях, посилаючись на масу переваг і настійно рекомендуючи зробити покупку. Це може бути електроніка, одяг, комп’ютерні ігри, книги і багато іншого. Часто це найкращий спосіб просування нових категорій продукції, реклама яких звичайним способом не настільки ефективна.

Пошук клієнтів та обмін коментаторами

Знайти клієнтів може бути непростим завданням. Для пошуку можна вивчати позаштатні обміни, сайти зайнятості та біржі копірайтерів. Також останнім часом все більшої популярності набирають спеціалізовані ресурси, присвячені саме коментарям. Останніх з кожним роком стає все більше.

Приклади включають такі сайти, як:

  • Advego — обмін копірайтерів;
  • QComment — обмін коментарями;
  • Forumok – це ресурс, що спеціалізується на коментарях для соціальних мереж. мережі, блоги та форуми.

Залежно від ресурсу можуть змінюватися умови пошуку замовлень, роботодавців і правила. Але в цілому ідея скрізь однакова – є завдання, для яких потрібні виконавці. І якщо вам вдасться добре проявити себе, то з часом у вас з’являться постійні клієнти.

Скільки можна заробити на коментарях

Написання коментарів вважається в середньому прибутковим заняттям. Якщо ви отримуєте замовлення через біржі, то ваш заробіток складе близько 10 центів за коментар в 200-250 символів. Можна знайти більш вигідні пропозиції, багато що залежить від щедрості роботодавця, складності завдання та інших подібних факторів. В середньому досвідчений коментатор може заробляти близько 3-5 доларів на годину. На цю фігуру багато в чому впливає працездатність людини.

Однак ви також не повинні занадто захоплюватися. Справа в тому, що написання коментарів, хоча і здається простим, насправді так само втомлює, як створення серйозної статті. І чим більше ви втомилися, тим нижче буде якість. Аж до того, що замовник взагалі відмовиться від прийняття виконаної роботи.

Часто буває так, що коментатор, прагнучи заробити якомога більше, буквально вичавлює з себе «останні соки». В результаті його якість різко падає, що відразу негативно позначається на кількості клієнтів. В цьому випадку набагато більше підійде наступний принцип: часто, але невеликими порціями. Не забувайте робити перерви і відпочивати.

Що стосується тролінгу, то заробіток професіоналів може досягати набагато більш значних сум. Так, в Мережі ходять чутки, що зарплати деяких тролів досягають 100 доларів на добу. Однак не у всіх є талант «справжнього троля». А професіонали завжди можуть непогано заробити, незалежно від виду діяльності.

Поради щодо написання коментарів

Написати простий коментар не так вже й складно. Однак для того, щоб ваші коментарі мали ціну, необхідно ознайомитися з предметом. Принаймні, на поверхневому рівні. Однак також немає сенсу заглиблюватися в занадто велику глибину, але ви пишете коментар, а не посібник користувача, граєте роль коментатора, а не консультанта.

Але обов’язково уважно перевіряйте загальну інформацію про прокоментовану тему. Наприклад, якщо мова йде про електронний пристрій, то вкажіть його технічні характеристики, рік виготовлення. А якщо ви пишете про будь-яку послугу, то постарайтеся заздалегідь з’ясувати, з чого саме вона складається. І ніякої копії-вставки, за винятком, можливо, лапок.

Розмір коментаря зазвичай визначає сам клієнт, зазвичай це близько 200-1000 символів. Хороший коментар не повинен бути занадто сухим, все ж, він написаний живою людиною. Занадто потурати емоціям теж не варто. Однак багато що залежить від отриманого замовлення.

При написанні коментарів вам не потрібна ідеальна грамотність. Більш того, коментар з незначними помилками може навіть здатися більш природним. Однак грубих помилок теж робити не варто, читачі просто не будуть сприймати всерйоз думку людини, яка не вміє грамотно писати. Якщо ви боїтеся, що можете помилитися, то використовуйте вбудовану перевірку орфографії ms Word або браузер. Або придбати додаток Orfo, спеціально розроблений для цієї мети.