‎Як майнити криптовалюту Chia (Чіа): Покрокова інструкція‎

Питання про те, як майнити Chia, набирає популярність і все частіше зустрічається на форумах, в пошукових запитах і спільнотах майнерів. Це не дивно, адже криптовалюта має величезний потенціал, а її виробництво не вимагає великих витрат електроенергії і збору дорогих майнінгових господарств. Все, що вам потрібно- це стандартний набір апаратного забезпечення (процесор, оперативна пам’ять і т.д.), а також потужні, ємні і зносостійкі жорсткі диски.

Нижче розглянемо, які вимоги пред’являються до Майнінг Chia, яке обладнання потрібно, і за яким алгоритмом добувати криптовалюта. Окремо зупинимося на перспективах такої діяльності.

Для початку розглянемо мінімальні вимоги до обладнання для Майнінг Чіа. Вам знадобиться ПК з процесором від 1, 5 ГГц з чотирма ядрами і більше, оперативна пам’ять від 2 Гб і вище, а також версія Python від 3,7. У більшості випадків домашнього комп’ютера може вистачити для Майнінг Чіа, але ефективність Майнінг з урахуванням зростаючої складності буде мінімальною. Для підвищення ефективності ПК повинен включати в себе наступні елементи:

Процесор

Основна вимога полягає в тому, що він повинен мати чотири і більше ядер. Краще використовувати 6-ядерну версію з інтегрованою графікою. Немає необхідності витрачатися на дорогі «ігрові» процесори. Оптимальним рішенням є стандартні плати, для охолодження яких досить вбудованого вентилятора. Також зверніть увагу на кількість входів PCI. Чим їх більше, тим краще. Досвідчені майнери рекомендують використовувати Ryzen 3950x для 16 ядер. При цьому частота повинна бути близько 5 ГГц.

«Материнська плата »

Купуючи материнську плату, зверніть увагу на підтримку SATA3 і USB 3.0. Слоти PCI повинні бути версії 3.0 або пізнішої. Чим більше портів передбачено в «матері», тим більше жорстких дисків можна підключити. Для майнінгу Чіа цей момент має ключове значення. Зверніть увагу на наявність мережевого контролера. Важливо, щоб він розрахований на 100 Мбіт/ с. Що стосується PCI, то його пропускна здатність повинна бути на рівні 1 Гбіт / с. Якщо у вас застаріла «материнська плата», то вона не буде працювати через низьку швидкість.

Блок живлення

Використання двох або більше жорстких дисків тягне за собою підвищені вимоги до потужності. Крім того, не можна забувати і про інших споживачів – відеокарту, блок живлення та інші. Якщо в подальшому ви плануєте збільшити потужність ферми і поставити додаткові жорсткі диски для майнінгу Чіа, краще взяти потужність з запасом. Як правило, досить блоку живлення 11,5-13 кВт. Вибираючи модель, зверніть увагу на сучасні блоки, стійкі до пульсацій. Обов’язково шукайте наявність необхідної кількості роз’ємів.

ОЗУ

Мінімальні параметри вказують на те, що оперативна пам’ять повинна бути від 2 Гб, але насправді цього недостатньо. Краще встановити кілька модулів загальною ємністю від 8 до 16 Гб. З огляду на те, що вартість оперативної пам’яті постійно зростає, краще відразу купувати достатню кількість і не думати про необхідність подальшого оновлення.

Стенд

Якщо ви використовуєте кілька жорстких дисків, ви не зможете встановити все в одному полі. Краще організувати обладнання на відкритій підставці, а при необхідності забезпечити додатковий повітряний потік і встановити кілька вентиляторів.

Жорсткий диск

Як зазначається, основним елементом є саме приводи. Тут можна використовувати два варіанти – HDD або SSD з роз’ємом SATA3. В обох випадках чим більше потужності, тим вище ефективність видобутку Чіа. Оптимальним рішенням є покупка серверного обладнання, але воно обійдеться в більш високу ціну, але ресурс такого обладнання вище в порівнянні зі звичайним обладнанням.

Купуючи жорсткий диск, важливо подивитися на те, як виконується запис. Найбільше підходять диски зі стандартним варіантом запису CMR. Це обладнання більш надійне в порівнянні з системою SMR. Що стосується розмірів, то краще віддати перевагу 3,5 мм обладнанню, яке більше підходить для ПК.

Вибираючи SSD-накопичувач, намагайтеся не брати пристрої з пам’яттю QLC. Вони повільніше і мають більш коротку тривалість життя. Таке обладнання більше підходить для геймерів. Кращим рішенням є SSD-накопичувачі на MLC або TLC. Пам’ятайте, що при використанні SSD для видобутку Чіа потрібно залишити не менше 15% незайнятого простору. В цьому випадку можна продовжити термін служби виробу і забезпечити справність обладнання.

  1. Контролери. Вибираючи жорсткий диск, подивіться на тип контролера, який повинен підтримувати буфер DRAM.
  2. Вентилятори. Тут ви можете купити найбільш бюджетний варіант. Головне, правильно підключити і розташувати пристрій так, щоб потік повітря потрапляв на найбільш нагріте обладнання.

Після придбання обладнання залишається зібрати ферму для видобутку віртуальних монет, відформатувати жорсткий диск (наприклад, в NTFS, APFS або exFAT), а потім приступити до майнінгу. Обов’язково подбайте про наявність швидкісного і стабільного інтернету. Без нього можуть виникнути труднощі з майнінгом.

Як добувати Чіа: покрокова інструкція

Після того, як обладнання було підготовлено, можна перейти безпосередньо до виробництва Chia, використовуючи наявні потужності. Давайте коротко розглянемо кожен з етапів.

Встановіть програму

По-перше, встановіть майнер, щоб майнити Chia з урахуванням операційної системи. Тут доступні різні варіанти: для Windows, Mac OS X або інших операційних систем. Завантажити за посиланням. Установка не викликає проблем, але деякі антивірусні системи можуть розпізнавати програму як шкідливу. В цьому випадку потрібно тимчасово відключити захист. При цьому можна бути впевненим, що ризиків немає, адже програма має відкритий вихідний код, який при бажанні можна вивчити і перевірити.

Синхронізація блокчейну

Як тільки програма для Чіа буде встановлена, запустіть її і натисніть на кнопку “Створити новий закритий ключ”. На наступному кроці на екрані з’являться 24 слова, які потрібно записати або зробити скріншот і зберегти. У майбутньому ці дані будуть використані для отримання доступу до сховища.

Після створення закритого ключа запускається процес синхронізації. На цьому етапі дані завантажуються і зберігаються на гаманець. Час завантаження інформації залежить від швидкості інтернету і обсягу даних. В середньому це займає від двох до шести годин.

Пліт/Сюжет/Створення сюжету

Після того, як гаманець Chia буде створений і ланцюжок завантажений, ви можете перейти до створення ділянки / плоту. Для цього натисніть на кнопку «Графіки» і введіть наступну інформацію:

  1. Укажіть розмір. На сайті рекомендується вибрати значення «32», яке відповідає 239 ГіБ.
  2. Визначтеся з кількістю ділянок. У цей момент уточніть, скільки плотів буде працювати відразу. Під час створення потрібно 356,5 ГБ пам’яті. Отже, зосередьтеся на доступному розмірі. Якщо у вас SSD на 500 ГБ, ви можете утримувати лише один пліт, якщо 960 ГБ – це два, і так далі. Але тут потрібно побачити, що потужності процесора достатньо для вирішення поставленого завдання.
  3. Виберіть каталог часу. На цьому етапі вкажіть свій SSD, де будуть створені тимчасові файли. Після створення посилки ці дані стираються. У ситуації, коли світло вимкнеться при виконанні роботи, доведеться починати процес заново.
  4. Вкажіть каталог. Ось місце для розміщення сайту і поставити жорсткий диск.

На заключному етапі натисніть на кнопку «Створити пліт». Відзначимо, що при виборі розміру графіка дані вказуються в MiV або GiB. У першому випадку мебібайт дорівнює 1,048,576 B. Для порівняння, більш знайомий Мегабайт становить 1,000,000. Що стосується Гібібайта, то він становить близько 1,07 ГБ. Іншими словами, ці показники дуже близькі один до одного, але мають ряд особливостей.

Гірничодобувна Чіа

Після того, як ферма запрацює, необхідно дочекатися результату. Для зручності можна зробити більше плотів, якщо на ПК більше ресурсів, але в іншому випадку доведеться почекати. Періодично переглядайте сюжети і звертайте увагу на їх хід. Як тільки сюжет завершений, він переміщається на привід, а шахтар отримує 64 Чіа. Чим більше кількість плотів, тим вище ймовірність отримання доходу.

Огляд калькулятора Чіа знаходиться тут.

Чи є перспективи для Майнінг Chia

Приймаючи рішення про видобуток криптовалюта Chia, потрібно пам’ятати про постійне збільшення складності і підвищенні вимог до обладнання. Досвідчені майнери відзначають, що Чіа – один з найпопулярніших криптовалютних проектів за останній час. Добовий приріст потужності в середньому становить 7%. Наприклад, до недавнього часу параметр складності становив близько 120 ПБ, а сьогодні наближається до позначки в 300 ПБ. Іншими словами, за 30 днів складність збільшилася в майже 3 рази.

Що це значить? Майнерам доведеться постійно ганятися після збільшення ємності жорстких дисків. На цьому етапі вже потрібен привід на 1,6 ТБ. Але пройде кілька місяців, і вимоги збільшаться, і вже 8 ТБ буде недостатньо. Саме тому майнерам потрібно брати обладнання з запасом, якщо вони налаштовані на довгострокову експлуатацію.

Оцінити вартість і попит Чіа поки не вдається. Криптовалюта не представлена на великих біржах і тільки набирає обертів. Вона офіційно не торгується, а майнери активно видобувають монету в надії в майбутньому отримати прибуток. Питання в тому, наскільки окупляться витрати на збір врожаю господарства.

Висновок

Майнінг Chia – це простий і доступний спосіб майнити криптовалюту за допомогою домашнього ПК з потужним жорстким диском. Мінусом є те, що через сильний ажіотаж і підвищений попит складність виробництва збільшується на 100-200% щомісяця. Якщо ця тенденція збережеться, найближчим часом, щоб отримати результат від майнінгу, доведеться витратити більше тисячі доларів на покупку процесорів, материнської плати, блоку живлення і, звичайно ж, SSD.