Крипто · 26 Червня, 2022

Налаштування комісій в Metamask: як їх зменшити?

Можливість правильно налаштувати комісію при роботі з Metamask в мережі Ethereum – корисний навик, який заощадить вам десятки або сотні до…ларів.

Одним з найкорисніших практичних навичок при використанні гаманця Metamask є можливість заощадити на комісіях. Щоб випадково не втратити багато грошей на дорогих комісіях ефірного блокчейна, потрібно знати, як можна налаштувати їх під свої уподобання. Налаштування комісій в Metamask – це не найпростіше, що можна зробити.

Налаштування комісій в Metamask: покрокова інструкція

Для початку потрібно зайти в Metamask. Далі вибираємо актив, натискаємо на кнопку «Відправити», вибираємо адресу відправки. Якщо на даний момент навантаження на мережу занадто велика, і гаманець просить величезну комісію, а у вас на гаманці не так багато ефіру, щоб заплатити за нього, можна зробити наступне.

1. Перед відправкою транзакції (будь то взаємодія з біржею смарт-контрактів або регулярний переказ коштів), якщо ви бачите, що у вас недостатньо коштів, запитаних мережею, натисніть на кнопку “Редагувати”, як показано на скріншоті нижче.

2. Далі, якщо ви робите переказ, натисніть на “Додаткові параметри”. Якщо ви взаємодієте з смарт-контрактом, зазвичай цей крок пропускається, і ви автоматично потрапляєте до наступного пункту.

3. Тепер можна вручну налаштувати потрібне значення комісії. Для цього достатньо ввести потрібну кількість gwei в другому і третьому рядках, як показано на малюнку нижче. Виберіть число так, щоб в кінці рядка доларовий еквівалент дорівнював кількості ефіру в гаманці. Другий і третій рядки повинні мати таке ж значення, яке показано на скріншоті. Після цього натисніть “Зберегти”.

Також важливо згадати, що не можна чіпати перший рядок. Якщо несвідомо змінити там вартість, то угода може не пройти, а гроші за неї все одно будуть списані. Так нерозумно можна втратити багато грошей.

Що буде далі?

Комісії в мережі завжди працюють неоднорідно і безпосередньо залежать від її завантаженості. Це означає, що коли людей мало (наприклад, вночі), плата за мережу падає. Але щоб не сидіти і не чекати ночі, процес автоматизували. Тепер, коли мережа впаде до встановлених вами значень, транзакція запуститься автоматично. І більше нічого робити не потрібно.

Будь обережний

Хочемо попередити, що якщо ви встановите занадто малу вартість, комісія може довго висіти в мережі. Якщо середнє навантаження на мережу (при роботі зі смарт-контрактом) в доларовому еквіваленті становить близько 80 доларів або навіть 100 доларів, то навряд чи в найближчі місяці або навіть півроку вона може знизитися до номіналом в 10 доларів, а то і 30 доларів.

Однак, навіть якщо щось піде не так, ви можете купити трохи ефіру, щоб забезпечити комісію на свій гаманець. А у вкладці «Активність» на головній панелі метамаски виберіть свій останній переклад, натисніть кнопку «Прискорити». А потім за аналогією з пунктами 1-3 встановіть ціну комісії вище, і тоді ви точно зможете завершити свій переказ! Зараз створення комісій в Metamask не здається складним завданням.