Про міжнародну допомогу для українців в Україні: як отримати виплати

 • 07.07.2022

Українці мають право на отримання одноразової міжнародної грошової допомоги.

Для цього потрібно заповнити відповідну заяву на сайті «єДопомога» від Міністерства соціальної політики.

Платформа «єДопомога» надає можливість залишити заявку на фінансову підтримку від міжнародних організацій.

Мінсоцполітики проводить верифікацію даних заявника, використовуючи наявні державні інформаційні реєстри та бази даних, що дозволяє отримувати перевірену інформацію про особу.

Хто може отримати грошову допомогу

Рішення щодо надання допомоги відповідній категорії населення та сум виплат приймають міжнародні організації. Пріоритетними є найнезахищені верстви населення, що мають соціальні статуси такі як:

 • особа з інвалідністю
 • пенсіонер
 • одинока мати або батько
 • багатодітна сім’я
 • отримувач допомоги малозабезпеченим сім’ям зокрема з числа внутрішньо переміщених осіб.

«Мінсоцполітики докладає максимальних зусиль задля збільшення кількості міжнародних організацій, що можуть надати грошову допомогу українцям, що постраждали від війни», – зазначають на сайті.

Уряд ухвалив розроблене Міністерством соціальної політики рішення, яке забезпечує можливість поширити додаткові виплати від міжнародних організацій на мешканців територій, які тимчасово окуповані, деокуповані або знаходяться в зоні активних бойових дій.

Проєкт реалізує Міністерство соціальної політики України за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та Програми розвитку ООН в Україні, відповідно до завдань меморандумів Міністерства соціальної політики України з Місією Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні та Товариством Червоного Хреста України, ЮНІСЕФ, Всесвітньої продовольчої програми ООН та Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.

Відповідно до постанови КМУ №457 від 16 квітня 2022 р. «Про підтримку окремих категорій населення, яке постраждало у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України», передбачається можливість надання підтримки у вигляді грошових виплат, шляхом надання допомоги міжнародними організаціями.

Допомогу можуть отримати:

 • внутрішньо переміщені особи, які перебувають в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб
 • особи, які проживають/перебувають на тимчасово окупованих, деокупованих територіях або таких, що знаходяться в зоні активних бойових дій України.

Які документи та дані знадобляться для заповнення заявки
   

Збір даних передбачає надання вами відомостей про себе та членів сім’ї (дітей та недієздатних осіб), а саме:

 •         ПІБ згідно з ідентифікаційним документом;
 •         РНОКПП (ІПН)
 •         Паспорт громадянина України, ID-картка, Посвідка на постійне або тимчасове проживання, Свідоцтво про народження дитини;
 •         Адреси зареєстрованого та фактичного місця проживання;
 •         Ваш номер телефону;
 •         IBAN (необхідний для виплати допомоги на рахунок).

Як здійснюється виплата допомоги

Платформа «єДопомога» збирає заявки на допомогу та за запитом Міжнародних організацій передає переліки заявників на допомогу за запитуваною категорією.

Виплата допомоги здійснюється міжнародними організаціями.

Після того, як Міжнародна організація приймає рішення щодо фінансування визначеної категорії заявників на допомогу, відповідальні особи передають переліки заявників на допомогу. Міжнародна організація обробляє заявки згідно власних внутрішніх положень.

Вказавши IBAN рахунку у заявці, можна самостійно перевірити надходження коштів на рахунок.

Статус заявки можна дізнатись на цьому ж сайті.