Станом на липень 2022 року існують десятки способів отримати прибуток за використання криптовалют. У список входять: трейдинг, цифрове кредитування, стейкінг монет і багато інших. Але за останні 2-3 роки криптовалютний сектор GameFi – гейміфіковані фінанси – стрімко набирає популярність. Більшість представників цього напрямку – це ігри, розроблені на блокчейнах.

Гейміфіковані проекти мають власні сервісні криптовалюти. Вони використовуються для децентралізованого управління і винагороди гравців. Купівля таких криптовалют на продажах токенів (первинні публічні продажі) часто приносить інвесторам великий прибуток.

Ігрові моделі в секторі GameFi

Станом на 17 липня 2022 року існує 2 основні концепції гейміфікованих криптовалютних проєктів:

 • Play-to-Earn або P2E.
 • Move-to-Earn або M2E.

Play-to-Earn

Станом на 17 липня 2022 року ми вважаємо цю ігрову модель вихідним трендом у секторі GameFi. Різні розробники стали використовувати його в перших гейміфікованих криптопроектах. З цієї причини за кілька років Play-to-Earn віджила свою корисність.

Модель P2E налічує десятки великих і менш популярних представників. До них відносяться популярні проекти Axie Infinity і The Sandbox.

Зазвичай клієнти проектів зі сфери Ігрового фінансування отримують винагороду за отримання досягнень і розвиток.

Move-to-Earn

Ця модель є тенденцією до зростання в світі криптовалют. Популярною вона стала тільки в 2021 році. Станом на 17 липня 2022 року розробники продовжують розкривати потенціал концепції гри M2E.

Назва моделі Move-to-Earn перекладається як «рухайся, щоб заробити гроші». Це поняття має на увазі отримання можливості грати і розвиватися для прояву фізичної активності в реальному житті. Часто даний механізм реалізується за рахунок заробітку ХР очок досвіду. Щоб їх отримати, потрібно займатися спортом: ходьбою, бігом і так далі.

Концепція M2E є вдосконаленою версією P2E. З цієї причини вона враховує недоліки Play-to-Earn. Наприклад, ця концепція не пропонує користувачам швидку окупність інвестицій.

Станом на липень 2022 року ігрова модель Move-to-Earn має мало представників. Найбільшою популярністю користуються криптовалютні проекти Genopets і STEPN.

Де знайти продажі токенів GameFi

Станом на липень 2022 року існує лише 1 спосіб пошуку первинних продажів токенів гейміфікованих проєктів – на стартових майданчиках. Нерідко розробники кріптовалютних бірж створюють власні стартові платформи. Але є і невелика кількість спеціалізованих стартових майданчиків (не в складі цифрових екосистем).

Список популярних криптобірж з фірмовими стартовими майданчиками:

Binance

Ця платформа з’явилася в липні 2017 року. Ідея створення Binance належить китайському підприємцю Чанпен Чжао.

Спочатку платформа була лише криптовалютною біржею. Однак з часом вона перетворилася в екосистему продуктів, які пов’язані з цифровими активами. Станом на 16 червня 2022 року вона включає стартовий майданчик. На централізованій платформі проводяться продажі токенів типу IEO – Initial Exchange Offering (первинні біржові пропозиції).

Binance Launchpad провів багато публічних продажів токенів популярних зараз проектів GameFi:

 • Axie Infinity.
 • STEPN.
 • League of Kingdoms.
 • The Sandbox.

Bybit

Ця криптоплатформа була запущена в березні 2018 року. Керівником платформи також є китайський підприємець – Бен Чжоу.

Спочатку Bybit була біржею для торгівлі криптовалютними деривативами – інструментами, отриманими з базових активів. Пізніше з’явилася функція спотової торгівлі і нові додаткові сервіси. До останніх відноситься фірмовий лаунчпад. Оскільки Bybit є екосистемою централізованих криптопродуктів, на платформі також проводяться тільки ІЕО.

На Bybit Launchpad були проведені наступні проекти GameFi:

 • Genopets.
 • Realy Metaverse.
 • CropBytes.

Biswap

Розробники запустили цю децентралізовану біржу (DEX) у травні 2021 року. Через 13 місяців члени криптовалютної спільноти навіть не знають особистостей творців платформи.

Після запуску Biswap був лише біржею, як і попередні цифрові платформи. Творці проекту розробили екосистему вже в процесі функціонування основного продукту – DEX. Наприклад, стартовий майданчик з’явився до кінця 2021 року.

Випущена платформа запуску децентралізована. Цей факт пояснюється специфікою всієї екосистеми. З цієї причини на сайті проводяться продажі токенів типу IDO – Initial DEX Offering (початкові децентралізовані пропозиції).

Як інвестувати в проекти GameFi

Алгоритм інвестування змінюється в залежності від використовуваного стартового майданчика. Кожна платформа висуває свої вимоги до участі в продажах токенів. Наприклад, централізовані криптоплатформи часто просять клієнтів пройти верифікацію (1 раз), а децентралізовані – ні.

Алгоритм покупки токенів по підписці на етапі попереднього продажу (на прикладі Binance Launchpad):

 1. Відкрийте офіційний сайт Binance.
 2. Зареєструйте торговий рахунок, якщо у вас його немає.
 3. Підтвердити особу по паспорту при відсутності пройденої перевірки.
 4. Купити Binance Coin на вигідну вам суму (монети потрібні для участі в розпродажі).
 5. Зачекайте, поки почнеться розрахунковий період зберігання BNB до продажу токена. На цьому етапі алгоритм launchpad щодня відображає кількість монет на рахунках інвесторів і частку вкладників. Період триває 1 тиждень.
 6. Дочекайтеся дати початку передплати. На цьому етапі потрібно відкрити картку продажу токенів і натиснути кнопку «Зафіксувати BNB». Ця функція дозволяє вносити монети для участі в публічному розпродажі. Зазвичай підписка відкривається на 4 години.
 7. Дочекайтеся розрахункового періоду. На цьому етапі алгоритм платформи попередньо розподіляє токени між інвесторами. Етап триває 1 годину.
 8. Дочекайтеся остаточного розподілу. На цьому етапі алгоритм списує BNB і зараховує придбані токени на спотові рахунки інвесторів.

Після розподілу криптовалюти котируються на біржі Binance. Часто процес займає 4 години. У більшості випадків після лістингу ціна на токени сильно зростає. На цьому етапі ви можете продавати криптоактиви та фіксувати прибуток. Альтернативною стратегією є утримання токенів.

Кожен продаж токенів має свої умови. Вони встановлюються розробниками розміщених проектів GameFi. Ось приклад умов блокчейн-гри Axie Infinity, що пройшов на Binance Launchpad IEO:

 • Вид продажу – лотерея.
 • Ціна за токен – 0,00377358 BNB.
 • Пропозиція до продажу – 29,7 млн AXS.
 • Розподіл – 200 USD = 2000 AXS.

Приклади успішних проектів GameFi

Станом на 17 липня 2022 року їх дуже багато. З цієї причини ми записали в таблицю нижче всього 5 прикладів успішних блокчейн-ігор.

НАЗВА GAMEFI-ПРОЕКТУПІДСУМОКЦІНА КРИПТОВАЛЮТИ ПРИ ПРОДАЖУ ТОКЕНІВМАКС. КОТИРУВАННЯ В ПЕРШИЙ ДЕНЬ ПРОДАЖІВНАЙВИЩА РЕНТАБЕЛЬНІСТЬ
Dreams QuestЦе блокчейн-гра в жанрі RPG з моделлю Play-to-Earn. Користувачі можуть досліджувати відкритий світ і виконувати квести PVE.$0,012$1,93015 983%
Axie InfinityЦе покрокова NFT-карткова гра з P2E. У ньому користувачам необхідно перетинати міфічних персонажів Axie і брати участь в боях формату PVP і PVE.$0,100$0,620520%
GenopetsЦя блокчейн-гра є вдосконаленим аналогом Axie Infinity. У проекті використовується модель Move-to-Earn. Гравцям доведеться вдосконалювати своїх персонажів для ХР і битися. Також метавсесвіт має відкритий світ.$0,800$20024 900%
MetaWarsЦе стратегічна багатокористувацька блокчейн-гра в жанрі RPG з Play-to-Earn. У ній доведеться вивчати віртуальну галактику і брати участь в космічних боях.$0,008$0,3884750%
WonderHeroЦе мобільна рольова блокчейн-гра з концепцією P2E. Проект розроблений в жанрі покрокової стратегії в стилі Final Fantasy. WonderHero відрізняється наявністю повноцінного ігрового сюжету.$0,130$2,6001900%

Висновок

Станом на липень 2022 року криптовалютний сектор GameFi продовжує набирати популярність. Це пов’язано з появою вдосконаленої моделі Move-to-Earn замість ігрової концепції Play-to-Earn.

Проекти зі сектору ігрового фінансування мають власну вітчизняну економіку. Вони створюються завдяки попередньому випуску криптовалют.

Перед запуском блокчейн-ігор розробники цифрових проектів GameFi проводять продажі токенів. У той же час для публічних продажів часто зростає інвестиційний ажіотаж. Це значно підвищує біржові ціни криптовалют після лістингу на торгових майданчиках. З цієї причини ви можете добре заробляти на продажах токенів проектів GameFi.