Метавсесвіт розшириться до робочих місць

Як нові технології перевернуть повсякденне життя співробітників з ніг на голову

Стрімкий розвиток технологій, що дозволяють створювати так звані метавсесвіти, незабаром позначиться не тільки на індустрії розваг, але і на ринку праці. Все більше експертів і споживачів вважають, що метавсесвіт змінить роботу і процес роботи, який почався під час пандемії COVID-19.

У січні Lenovo провела дослідження про те, як метавсесвіт може змінити спосіб роботи компаній і співробітників. На замовлення Lenovo youGov опитала близько 7500 працюючих дорослих у США, Великобританії, Бразилії, Сінгапурі, Китаї та Японії. Виявилося, що майже половина опитаних (44%) хотіли б працювати в метавсесвіті і вважають, що це може підвищити продуктивність. 20% відповіли, що не хочуть працювати в метавсесвіті, 21% сказали, що їм все одно, а 15% – що вони ще не сформували думку з цього приводу.

Більше половини опитаних (51%) зазначили, що «швидкість реалізації метавсесвіту своїми роботодавцями є показником готовності до таких змін, як використання віртуальної або доповненої реальності в робочих процесах».

При цьому 59% вважають, що їхні роботодавці досі або не знають про метавсесвіт, або не докладають достатніх зусиль для впровадження таких технологій на робочому місці.

Респонденти в Китаї (54%), Бразилії (53%) і Сінгапурі (51%) висловили найбільший оптимізм з приводу використання метавсесвітів на робочому місці – вони вважають, що їх роботодавці вже мають достатньо можливостей для впровадження нових технологій. Такі настрої поділяють менше, ніж інші, респонденти у Великобританії (30%) та Японії (18%).

Дослідники відзначають, що впровадження метавсесвітних технологій в робочі процеси тільки посилить фундаментальні зміни на ринку праці, які почалися під час пандемії COVID-19. На початку року американська консалтингова компанія Bain & Company у своєму дослідженні на ринку праці заявила, що «пандемія COVID-19 стала каталізатором змін, які давно назрівають».

Кен Вонг, президент Lenovo Solutions and Services Group, сказав: «Пандемія змусила всіх нас адаптуватися до нового середовища, змушуючи організації будь-якого розміру змінюватися з експоненціальною швидкістю. Метавсесвіт надає компаніям не тільки нові можливості, але і нові технологічні виклики , такі як розвиток їх комп’ютерних мереж, їх інтеграція з іншими робочими пристроями, більш доступні і більш гнучкі ІТ-рішення.

“Все більше і більше компаній почнуть впроваджувати “розподілені робочі місця”, – сказала в середині лютого Ерін Макданальд, генеральний директор технологічної фірми Environments, що базується в Балтіморі, яка розробляє віртуальні офіси.

Пані Макданальд вважає, що метавсесвіт буде єдиним рішенням у випадках, коли працівники не можуть виконувати роботу з особистою присутністю, як це було в розпал пандемії.

“Одного разу ми всі зрозуміємо, що ми втратили і отримали в 2020 році”, – говорить пані Макданналд.

Зростає попит на послуги компаній, що займаються розробкою віртуальних офісів в рамках метавсесвіту. Microsoft вже планує інтегрувати свою платформу віртуальної та доповненої реальності Mesh з програмою онлайн-конференцій Teams, а Meta Corporation (раніше Facebook) створила віртуальний сервіс роботи Horizon Workrooms за допомогою шоломів віртуальної реальності Oculus. За даними видання Protocol, стартап Gather, заснований в травні 2020 року, вже зібрав 77 мільйонів доларів від інвесторів для розробки технологій для метавсесвіту. Компанія TeamFlow, заснована в січні 2021 року, зібрала від венчурних інвесторів 50 мільйонів доларів, а виручка розробника віртуальних робочих просторів Virbela, заснованої в 2012 році, в 2020 році збільшилася в 3,5 рази.

Експерти вважають, що метавсесвіт актуальний не тільки для малого і середнього бізнесу, але і для великих корпорацій.

У середині січня стало відомо, що найбільший у світі рітейлер, американська мережа Walmart, планує розробити власну криптовалюту, токени NFT і віртуальні товари. Ще в листопаді стало відомо, що Nike подала кілька заявок на реєстрацію в США торгових марок, які дозволять компанії продавати віртуальний брендовий одяг і взуття – Відомство з патентів і товарних знаків США отримало сім заявок від Nike, які стосуються торгових марок Nike, Just Do IT, Jordan і Air Jordan, а також їх зображень. У грудні Nike офіційно оголосила про покупку стартапу RTFKT, який спеціалізується на розробці і створенні предметів віртуальної реальності.