Мало які криптобіржі надають фіатну підтримку в торгових парах і не вимагають обов’язкової верифікації для торгів. Однією з таких кріптовалютних бірж є Kuna. В даному огляді ми розглянемо:

 • чому вона представляє особливий інтерес для українців;
 • які типи замовлень підтримує платформа обміну;
 • навіщо потрібен токен KUN, виданий нею.

А також дізнайтеся, як зробити депозит і зняття без комісії і багато іншої корисної інформації.

Огляд біржі Kuna

Рік заснування криптобіржі2015
Офіційний сайтhttps://kuna.io/
ТоргівляСпотова
Види деривативівНі
Максимальне кредитне плечеНі
Торгові інструментиКриптовалюта/фіат
Криптовалюта/криптовалюта
КомісіяТоргова:
0-0,25% – для мейкера
0,125-0,25% – для тейкера
На депозит:
0-2% – за фіат
0% – для криптовалют
До висновку:
0-3,5% – за фіат
кілька доларів США для криптовалют
Інструменти пасивного інвестуванняРеферальная програма
Мобільні додаткиАндроїд
iOS
Методи депозиту/ зняття коштівVisa/Mastercard
GEO Pay
Kuna Code
Advanced Cash
Qiwi Wallet
Perfect Money
Криптогаманці
Електронна пошта технічної підтримкиТак
Телеграм-чатhttps://t.me/Kuna_official
https://t.me/kunasupport_bot

Що таке Kuna

В якості одного з головних завдань Kuna (офіційний сайт https://kuna.io/) було оголошено продаж біткоїнів за гривню (UAH). Тобто, по суті, розглянутий нами проект є обмінником – біржа Kuna дозволяє конвертувати фіат в криптовалюту і навпаки. Структурно Kuna складається з наступних компаній, що утворюють єдину групу:

 • Kuna Labs Business;
 • Kunawallet OU;
 • Kuna Fintech Limited.

Всі вони дотримуються правил захисту фізичних осіб в зв’язку з обробкою персональних даних і вільним переміщенням цих даних. На початку 22-го року Група компаній «Kuna» обслуговує близько півмільйона користувачів, пропонуючи виконати біржові операції за кількома десятками спотових торгових пар. В середньому щоденний обсяг торгів становить сотні тисяч доларів.

Планується поступове розширення списку торгуючих пар, а також впровадження інших функцій і можливостей, затребуваних користувачами криптовалют.

Хто і коли створив Kuna.io

Ініціатором створення платформи криптобіржі став Михайло Чобанян, який вже більше 10 років професійно вивчає екосистеми, побудовані на блокчейні. Економічну освіту здобув в одному з лондонських університетів (має ступінь бакалавра), після чого зайнявся підприємницькою діяльністю.

‎Семен Каплушенко‎‎ (закінчив Київський політехнічний інститут) активно допомагав Чобаньяну у створенні біржі KUNA. В даний час він обіймає посаду головного виконавчого директора криптобіржі. Запуск української кріптовалютної біржі Kuna відбувся в кінці 15-го року, коли відбулося ICO біткоїн-агентства KUNA, створеного в 14-му році.‎

Комісії KUNA

Важливо! Як для мейкерів (тих, хто надає ліквідність біржі), так і для тейкеров (тих, хто використовує ліквідність) базова комісія за торгівлю однакова – 0, 25% від обсягу угоди.

Обмежень на обсяги торгівлі немає. А ось скільки буде утримано за поповнення рахунку і зняття коштів в фіаті різними способами:

ВалютаКомісія за депозитКомісія за зняття коштів
UAHVisa/Mastercard – 1,5%
GEO Pay – 1,5%
Kuna Code – 0
Visa/Mastercard – 1,5%
GEO Pay – 1,5%
Kuna Code – 0
USDAdvanced Cash – 0,5%
Perfect Money Deposit – 2%
Kuna Code – 0
Advanced Cash – 2%
Perfect Money Withdraw – 1%
Kuna Code – 0

Обмежень на поповнення / зняття в фіаті немає.

Для поповнення і зняття в криптовалюті встановлюються наступні комісії і ліміти:

Криптовалюта Зняття коштівДепозит
МінімальнийКомісіяМінімальнийКомісія
ETH0,01 ETH0,004 ETH0,01 ETH0
USDT ERC2010 USDT19 USDT10 USDT
USDT TRC2010 USDT1 USDT10 USDT
BCH0,001 BCH0,001 BCH0,001 BCH
BNB0,1 BNB0,001 BNB0,001 BNB
DAI10 DAI19 DAI10 DAI
DASH0,010,00010,001
DOGE10 DOGE5 DOGE10 DOGE
EOS0,001 EOS0,1 EOS0,001 EOS
KUN1 KUN0,01 WAVES1 KUN
LINK1 LINK1,4 LINK1 LINK
LTC0,002 LTC0,001 LTC0,001 LTC
SHIB60000 SHIB700000 SHIB2000000 SHIB
EVER1 EVER0,1 EVER1 EVER
TRX10 TRX1 TRX1 TRX
TUSD10 TUSD19 TUSD10 TUSD
UNI1 UNI2,1 UNI1 UNI
USDC10 USDC19 USDC10 USDC
WAVES1 WAVES0,01 WAVES1 WAVES
XEM1 XEM4 XEM0,01 XEM
XLM1 XLM0,001 XLM1 XLM
XRP1 XRP0,02 XRP1 XRP
ZEC0,001 ZEC0,001 ZEC0,001 ZEC

‎Kuna Code‎

‎Цей інструмент дозволяє поповнювати і виводити з нього кошти в фіаті або криптовалюті з нульовою комісією. При цьому активи можуть передаватися як між різними рахунками Kuna, так і передаватися в інший обмінник. Щоб отримати Kuna Code, потрібно авторизуватися в своєму обліковому записі і натиснути відповідний пункт в головному меню:‎

На сторінці генератора kuna Code потрібно перейти на вкладку «Створити код», заповнити форму (вказати валюту і суму, а при необхідності конкретного одержувача і повідомлення йому) і натиснути «Згенерувати»:

Щоб скористатися Kuna Code, потрібно перейти на вкладку «Активувати код», ввести його в розташованому на ньому поле, натиснути «Активувати» і передача буде проведена:

Тут же можна дізнатися баланс будь-якого коду – для цього в поле введення вказуються його перші 5 символів і натискається «Перевірити».

Коди Kuna можна дарувати, а також купувати і продавати з функцією поручителя за допомогою телеграм-бота. Для пошуку і поширення кодів Kuna можна скористатися цією офіційною телеграм-тематичною групою.

Ось функції, доступні в Telegram-боті Kuna Code:

 • розміщення заявки на продаж коду знижки, за ціною «1 до 1» або з націнкою із завданням способу оплати («Тільки в банку» або «Будь-який платіж»»);
 • оформлення замовлення на придбання коду;
 • редагування заявки;
 • призупинення застосування;
 • набуття VIP-статусу;
 • поділ коду на дві частини за сумою;
 • сортувати доступні програми за націнкою, сумою або способом оплати.

За успішно завершені транзакції рейтинг користувача підвищується.

Реєстрація та верифікація

Щоб створити новий обліковий запис на Kuna, потрібно натиснути “Створити обліковий запис” на головній сторінці або відразу використовувати розміщену на ній форму для введення даних:

Ви також можете зареєструватися в Kuna через наявний обліковий запис Google або Apple.

Важливо! У зареєстрованому, але не верифікованому обліковому записі Kuna всі функції доступні без обмежень.

Ви можете верифікувати створений обліковий запис. Для підтвердження ваших прав на рахунок потрібна верифікація – може знадобитися, хоча і не обов’язково, здійснювати виведення коштів або обмінні операції в деяких випадках (наприклад, коли сума виведення / операції досить велика або операції виконуються занадто часто). Щоб приступити до перевірки, потрібно натиснути в випадаючому списку “Налаштування

На сторінці, що відкривається послідовно вказуються:

 • країна і регіон проживання;
 • вид документа, що посвідчує особу, і країна його видачі (також завантажується скан документа);
 • особисті дані (національність, ім’я, прізвище, по батькові, стать, дата народження).

Відразу після відправки зазначеної інформації аккаунт набуває статусу верифікованого (це можна перевірити на сторінці налаштувань облікового запису – в розділі «Статус профілю» буде вказано «Ваш профіль верифікований»).

Скористатися можливостями криптобіржі Kuna можна не тільки через браузерний веб-термінал, але і через мобільні додатки, які можна завантажити за цими посиланнями:

Після завантаження, установки, запуску і введення логіна з паролем додаток зажадає від вас установки ПІН-коду, що забезпечує додатковий захист. Тепер ви можете використовувати мобільний додаток для роботи на Kuna.

Важливо! Режим маржинальної торгівлі на KUNA не передбачений, тому дана біржова криптоплатформа не підходить для діяльності спекулянтів.

Kuna Money

Тут можна швидко купити або продати криптовалюту за допомогою гривневої картки Visa/Mastercard та іншими способами. Ось як виглядає інтерфейс цього сервісу:

Крипто-гривня UAX

Це проект цифрової гривні, вартість якої прив’язана до гривні в співвідношенні 1: 1. Цей стейблкоїн UAX реалізований на базі блокчейну Ethereum (стандарт ERC 20 і 865). Стабільність і безпека токена досягається методом Proof-of-Reserve, суть якого полягає в підтримці єдиного коефіцієнта резерву між криптовалютою і пов’язаною з нею фіатної валютою.

UAX можна зберігати на будь-якому криптогаманці, який підтримує блокчейн Ethereum (наприклад, Paytomat і Trustee Wallet).

Kuna API

За допомогою цього сервісу можна отримати доступ до функціоналу криптобіржі Kuna через API, що дозволяє використовувати функції обміну у власних додатках. Цей інтерфейс прикладного програмування дозволяє вносити/виводити кошти та торгувати.

Доступно 3 режими API:

 1. публічний – за хвилину для всіх кінцевих точок може бути згенеровано до 60 запитів;
 2. приватний – в хвилину для всіх кінцевих точок може генеруватися до 600 запитів, і до 100 запитів на створення/видалення замовлень;
 3. PRO – для всіх кінцевих точок в хвилину може бути згенеровано до 1200 запитів.

Підтримка Kuna

Отримати відповіді на будь-які питання, пов’язані з роботою криптобіржі, можна через ці канали зв’язку зі службою технічної підтримки:

Підтримка клієнтів працює 24/7 і дуже швидко відповідає на питання (зазвичай відповідь приходить протягом декількох хвилин).

Вони також публікують всі новини. Додаткова інформаційна підтримка надається на Youtube-каналі. Також є телеграм-бот, за допомогою якого також можна задати питання, що цікавлять фахівців техпідтримки.