Чому інвестори активно купують цифрові земельні ділянки в Метавсесвіті

  • 16.03.2022

За останній рік творці метавсесвіту заробили на віртуальній нерухомості понад 0,5 млрд доларів. Ця сума припадає на цифрові простори «великої четвірки» – Sandbox, Decentraland, Cryptovoxels і Somnium. Крім них, реалізацією таких об’єктів займаються десятки компаній. 

Сплеск продажів нерухомості у віртуальному світі був зафіксований в кінці минулого року. Тоді компанія Марка Цукерберга оголосила, що створить свій власний метавсесвіт Horizon Worlds. Поки вона знаходиться в розробці, інвестори скуповують цифрову землю на інших ділянках. Однією з найпопулярніших є The Sandbox (пісочниця). Нещодавно інвестиційна компанія Republic Realm інвестувала в нерухомість там майже 4,5 мільйона доларів.

Вона «будує» вілли, гідроцикли і яхти, а один з кораблів компанія продала за $ 650 тисяч При цьому це всього лише 3D-модель, але в подальшому користувач зможе прогулятися по всіх чотирьох палубах і відпочити в лаунж-зонах у вигляді аватара. Як саме буде виглядати така подорож? Власник нерухомості у віртуальному світі Влад поділився з нами досвідом занурення в метавсесвіт:

“Там хлопці зібралися, дивилися відео на YouTube через прожектори. Вони якось все це інтегрували, спілкувалися за допомогою голосового чату, бігали, грали в міні-ігри. Тут ви сидите вдома – вам сказали, що потрібно прийти поспілкуватися або зателефонувати, а ви, наприклад, замість Skype або телефону вводите цей метавсесвіт, спілкуєтеся з колегами, при цьому робите щось інше. Люди, перебуваючи на моїй землі, заплатять певну кількість токенів проекту. Ось як монетизація відбувається через візити”.

За об’єкти для мета-універсальних покупців розраховуються криптовалютою. Будинок можна замовити у 3D-виконавця або купити на маркетплейсі всередині платформи або аукціону. Одна вілла, наприклад, рік тому була продана за $ 0,5 млн Її творець стверджує, що меблі в будинку виготовлені з загартованого скла, тканин і поновлюваних матеріалів. Доторкнутися до дорогої обробки поки не вдається: є тільки прототип рукавичок для метавсесвіту.

Створюйте у віртуальному просторі та комерційних будівлях. Наприклад, компанія Tokens.com витратила майже 2,5 мільйона доларів на земельну ділянку, де збирається будувати магазини одягу і зали для показів мод. За словами президента Асоціації доповненої та віртуальної реальності Катерини Філатової, шанс є, адже метавсесвіт можна використовувати для реклами, а також здавати в оренду нерухомість в ній:

“У віртуальному просторі ви можете показати людині персоналізований контент. Відповідно, в цьому цифровому будинку будуть відображатися деякі об’єкти, які будуть рекламувати людину. Це може бути як пряма реклама, як ми бачимо банери зараз, так і деякі арт-об’єкти, або герої, 3D-моделі або якісь повітряні кулі. І користувачі, які приходять в цей простір, щоб грати, спілкуватися, якимось чином взаємодіяти або просто вивчати його, зіткнуться з цими об’єктами, і це буде для них пряма або непряма реклама ».

Графіка в існуючих метавсесвітах, однак, все ще далека від голлівудського кіно. Наприклад, в одному з них – Гідна країна – пофарбовані дерева нагадують кубічні картини. Також користувачів бентежить функціональність: багато з того, що пропонують розробники цифрових світів, було доступно раніше в онлайн-іграх. Зараз платформи тільки тестуються, і в нинішній версії вони навряд чи стануть популярними, вважає медіа-оглядач, оглядач “Укр.ІТ”

“За великим рахунком, це віртуальні чати з тривимірним світом. Деякі з них мають кілька простих ігор, які насправді існують вже досить багато років. З таким же успіхом, до речі, можна назвати своєрідний метавсесвіт. Йдеться про тривимірні віртуальні чати, де у вигляді NFT можна торгувати нерухомістю, номінально проводити якісь заходи.

Також є можливість показати трейлер свого фільму або серіалу, відкрити віртуальний магазин, що samsung недавно зробила, але там нічого не продається. На практиці функціональність дуже обмежена, і більшість метавсесвітів знаходяться в якійсь альфа-або бета-версії. Та ж Sandbox тільки недавно запустила обмежену альфа, і абсолютно незрозуміло, яка перспектива реального розвитку інструментарію є ».

А що вони думають про метавсесвіт в Україні? Україна має кілька тез, наприклад. У відомстві, зокрема, побоюються неконтрольованих оборудок, а також організації віртуальних політичних партій, нових форм агітації та протестів. Крім того, експерти також стурбовані цифровими відносинами. За їх словами, в метавсесвіті, з неповнолітніми цілком можливо.