Розваги · 18 Березня, 2022

Грати Майнкрафт через мережу: безпрограшні способи та боротьба з помилками

Ми розібрали всі способи як грати в Майнкрафт мережею на ПК та консолях, щоб ви могли зібрати своїх друзів на сервері, витративши на це лічені хвилини й ні однієї нервової клітини.

Як грати в Minecraft мережею з друзями: 4 способи

Велосипед придумувати не потрібно, є чотири методи контакту — усі вони описані в подробицях нижче по тексту.

Локальна мережа LAN

Якщо обидва комп’ютери знаходяться в зоні дії одного Wi-Fi роутера, можна створити поодинокий світ для гри через локальну мережу LAN. Робиться це просто, трафіку не жере, та і пінг (затримка сигналу) будуть мінімальними. Створюється LAN-кімната так:

  1. Зайти в гру та створити світ для поодинчої гри.
  2. Тапнути Esc, щоб з’явилося меню.
  3. Клацнути на «Відкрити для мережі».
  4. Далі з’явиться повідомлення про те, що серваку присвоєний порт. Запам’ятайте номер серверу та порту.
  5. Решта гравців можуть зайти через прямий конект, ввівши IP-адресу компа та номер порту за допомогою клавіатури.

Дізнатися свій IP можна через сервіси Speedtest, 2ip.ua, whoer.net і т.д. А також через налаштування ПК та виклик служби «Виконати». Для цього потрібно зробити наступне:

  • Затиснути одночасно Win + R.
  • Після того як висвітилося віконце «Виконати», потрібно вписати «cmd» і тапнути ОК.
  • При появі командного рядка ввести команду ipconfig.
  • Знайти рядок IPv4 — значення в ній якраз і є IP-адресою компа.

Сервер Minecraft

Ті, хто не хочуть мучитися зі сторонніми серверами, можуть зробити комп’ютер загальним «серваком» для своєї компанії. Єдина, але вкрай важлива вимога — потрібна статична IP-адреса. Більшість провайдерів дають користувачеві динамічний IP, який при кожному підключенні до мережі може відрізнятися.

А ось за статику доведеться трохи заплатити провайдеру. Ціна на цю послугу прописана в контракті з постачальником інтернету. Вона коливається від 300 до 1 000 грн. Щоб отримати Static IP, потрібно написати або зателефонувати провайдеру — далі оператор допоможе змінити тип підключення. У деяких компаніях ця послуга доступна прямо на офіційному сайті постачальника.

2 шляхи створення «кімнати» в таблиці:

Коли світ створювався всередині ігрового клієнта При запуску виділеного сервера 
Включити Майнкрафт та клікнути «Мережева гра» 
У новому віконці ввести IP хоста (творця кімнати) Тапнути на «Додати» 
Через двокрапку вказати адресу сервера — так гра буде знати куди перенаправляти гравців. Виглядати це буде приблизно так «192.168.1.1: 1 234»Ввести адресу та порт потрібного серверу, що був заданий у налаштуваннях

Мінус такої гри в тому, що її навряд чи витримають старі комп’ютери. Вона підійде тим, у кого комп’ютери з хорошою відеокартою або потужні ноутбуки по типу HP ZBook Studio G7 (1J3T8EA).

Якщо у ПК немає солідних потужностей, «кімната» не витримає одночасної присутності багатьох людей. Гра буде постійно лагати. А в деяких випадках гравців буде навіть викидати з серверу. Також важливі якість та швидкість інтернету. Краще, коли комп буде з’єднаний через провід. Роутери трохи знижують пропускну здатність та підвищують пінг. І якщо в поодинокій грі це не відчутно, при одночасних діях кількох гравців інтернет може гальмувати.

Через Хамачі можна грати в Майнкрафт й інші ігри, такі як GTA V або Hitman, навіть якщо друзі знаходяться на іншому кінці земної кулі!

Загальнодоступні сервери

Відмінний спосіб для тих, хто не хоче возитися з «кімнатами» — запрошувати друзів до готових. Тоді компанії досить зібратися на одному сервері (правда, є шанс, що там будуть ще й інші люди) і можна грати скільки душі завгодно. Головне перед вибором читати, з якими версіями працює той чи інший сервіс по наданню «кімнат»: одні працюють тільки з ліцензійними іграми, інші беруть саморобні моди та навіть піратські версії.

Підключення буде виглядати так:

1. Зайти на сайт будь-якого з подібних сервісів
Їх легко знайти в пошуковій системі по фразах «сервер Майнкрафт», «створити Майнкрафт кімнату» і т.д.

2. Виконати дії, що будуть вказані на екрані
У простих випадках користувачеві дадуть ім’я і пароль «кімнати», які він повинен буде повідомити друзям. Якщо ж користувачеві хочеться отримати більше свободи та додаткових модів, він повинен сам керуватися інструкцією, вказаною на сайті, роблячи все, що від нього вимагається.

Також можна увімкнути Realms на офіційному сайті гри. Підписка за $7,99 на місяць дає можливість створювати свої «кімнати» для компаній до 10 осіб з додатковим контентом, 50 ігровими світами та тисячами текстур. Але цей сервіс підійде тільки для володарів ліцензії на Windows: ніяких модів та стороннього коду бути не повинно.

Типові проблеми та рішення 

Де інструкції — там і технічні трабли. У таблиці зібрали популярні збої та способи їх вирішення:

ПроблемаШляхи вирішення 
При підключенні до сервера світиться «Неприпустима сесія» або «Перевірити ім’я» Слід спробувати запустити гру через лаунчер розробників серверу. Переходячи на сервери іншої компанії, потрібно шукати їх лаунчер (програми управління екраном) — тоді все буде працювати без збоїв 
При конекті світиться «Io.netty.channel.AbstractChannel$AnnotatedConnectException: Connection time out: no further information»Користувач неправильно налаштував мережу. Також може бути, що сервер не працює або не існує. 
Спробуйте перепідключитися через деякий час. Також це може говорити про занадто активну роботу антивіруса чи брандмауера — їх потрібно відключити 
Розрив з’єднання як тільки гравець зайшов на серверУ конект втрутилася інша програма. Варто закрити браузер, відключити антивірус та ВПН 
Нескінченний конект або помилка 1.14.2: Bad packet ID 26; 1.13.2: Bad packet ID 27; 1.7.10У когось з гравців занадто довгий нік — 16+ символів. Потрібен логін лаконічніше

Як видно, грати з другом в Майнкрафт — це просто! Слідуючи цим інструкціям, будь-який користувач налаштує ігровий сервер за 5-10 хвилин. Так що, готуйте свої пристрої та в бій! Нехай рубилово буде знатним!