Економіка / Новини · 7 Березня, 2022

Morgan Stanley і Citi передбачають “шторм” на фондовому ринку

© Reuters

Стратеги Morgan Stanley (NYSE):MS) і Citigroup Inc (NYSE:C). впевнені, що в міру падіння фондового ринку по всьому світу наближається справжній “шторм”, пише Bloomberg.

“Ризик спаду залишається найбільш гострим протягом наступних 6-8 тижнів”, – написав Майкл Вілсон з Morgan Stanley в записці для клієнтів. “Ми знаходимося під владою ведмежого ринку, який є неповним як з точки зору часу, так і ціни”.

А стратеги Citi на чолі з Джеймі Фахі заявили, що глобальний показник, який відстежує оцінки корпоративних доходів, став негативним вперше з вересня 2020 року.

Забезпечення корпоративних доходів в даний час є “першорядним”, в той час як центральні банки по всьому світу смокчуть ліквідність. Позбавлення підтримки доходів може залишити деякі індекси «підвішеними» в повітрі.

Ралі акцій розвиненого ринку, яке почалося в цьому році, різко закінчилося на тлі побоювань, що рекордні показники інфляції змусять центральні банки посилити політику. Початок російської спецоперації в Україні викликав черговий сплеск цін на сировинні товари, додавши побоювання, що багато економік прямують до стагфляційного шоку.

Ряд основних індексів європи знизилися більш ніж на 20% в порівнянні з недавніми максимумами. Стратеги Citi і Morgan Stanley вважають, що в умовах стрімкого зростання цін на газ і нафту руйнування попиту буде неминучим.

“Ми рекомендуємо зосередитися на “оборонних запасах”, піддаючи себе меншому ризику, ніж зазвичай, і шукати компанії, які мають чудову операційну ефективність і стабільну віддачу”.

Хоча Morgan Stanley завжди був одним з найбільш відвертих ведмедів на Уолл-стріт, зараз є причал навіть серед оптимістів.

У понеділок UBS Global Wealth Management понизила рейтинг світових акцій і акцій єврозони до нейтрального статусу.