В останні місяці з’явилися блокчейн-ігри на основі концепції «рухатися до заробітку» (M2E), наприклад, проекти STEPN і Genopets. Вони поєднують елементи ігрового фінансування (GameFi) і фітнес-додатків для винагороди користувачів за виконання фізичних вправ.

Концепція «FitnessFi» – це швидкозростаючий сегмент Інтернету третього покоління (Web3), який дозволяє користувачам контролювати і монетизувати свої персональні дані.

Гейміфікація вправ не нова, оскільки такі ігри, як Pokemon Go і Wii Sports, засновані на русі гравців. Запуск криптовалютних ігор «move-to-earn» на блокчейні дозволяє розробникам використовувати криптовалюти і незмінні токени (NFT) в якості фінансової винагороди.

Оскільки концепція «Move-To-Earn» втілена за допомогою криптовалют, гравці можуть заробляти внутрішньоігрову валюту, яку потім можна обміняти на реальні фіатні валюти, тим самим надаючи відчутну винагороду за участь, а не просто платити за участь у грі.

Чим поняття «Move-To-Earn» (M2E) відрізняється від «Play-to-earn» (P2E)?

Ігри Play-to-earn (P2E) винагороджують користувачів за участь у грі, наприклад, за перемогу в боях, просування по різних рівнях і освоєння ігрового всесвіту. Додатки move-to-earn використовують датчики мобільного пристрою гравця для відстеження їх рухів, автоматично нагороджуючи їх за фізичну активність.

Як і ігри P2E, в деякі ігри M2E можна грати безкоштовно, але в більшості випадків користувачеві потрібно придбати NFT на біржі, щоб почати грати. Оскільки ціна NFT зазвичай зростає зі збільшенням популярності гри, користувачеві, можливо, доведеться вкласти значну суму, перш ніж він почне заробляти.

Наприклад, мінімальна ціна NFT в додатку STEPN зросла з 1 SOL в березні (вартість $ 133 станом на 4 квітня) при запуску до більш ніж 8 SOL ($ 1064 станом на 11 травня).

Концепція M2E заснована на розширенні переваг концепції винагород на основі блокчейна за межами ігор для просування здорового способу життя. Ця концепція збігається зі зростанням кількості фітнес-трекерів і програм охорони здоров’я роботодавців, які стимулюють співробітників займатися спортом. З фітнес-основі M2E, премії медичного страхування можуть бути зменшені і відсутність хвороби може бути зменшена. Таким чином, програми M2E можуть охоплювати ще більш широкий ринок, ніж P2E.

Кращі проекти «рухатися до заробітку»

STEPN і Genopets є одними з перших проектів, які використовують модель move-to-earn, яка взлетіла з кінця 2021 року, разом з WIRTUAL, DEFY і OliveX.

Давайте подивимося на найпопулярніші токени «move-to-earn»: STEPN і Genopets:

STEPN

Створення STEPN на блокчейні Solana почалося в серпні 2021 року. Розробники брали участь в хакатоні Solana Ignition Hackathon з серпня по жовтень і запустили приватне бета-тестування програми в листопаді. Публічна бета-версія стартувала в грудні.

У січні STEPN отримала фінансування від Sequoia Capital, Folius Ventures, Solana Capital і Alameda Research, а також інших інвесторів.

Додаток STEPN використовує кросівки NFT для моніторингу рухів гравців на вулиці на основі СИГНАЛУ GPS від мобільного пристрою. Гра використовує структуру токенів з подвійною валютою, де Green Satoshi Token (GST) виступає в якості ігрового токена, а Green Metaverse Token (GMT) як токен управління і використовується для участі в розробці проекту.

Genopets

Genopets – це рольова гра, яка поєднує в собі елементи цифрових домашніх тварин Тамагочі та ігор Pokémon Go з фітнесом та соціальними стимулами. У грі використовуються дані про фізичну активність гравця в реальному світі, отримані за допомогою мобільного телефону або спеціального гаджета, для оцінки його прогресу в ігровому метавсесвіті.

Геномети – це віртуальні домашні тварини NFT, які стають все більш цінними, оскільки гравці налаштовують та покращують їх, коли вони прогресують через Genoverse. Гравці накопичують завершені кроки, щоб розблокувати нові ігрові здібності та здібності.

GENE – це токен управління грою, який використовується для внутрішньоігрових NPT і надає власникам ексклюзивні можливості, а також право голосу при розробці гри. Ціна Gene швидко зросла на 188% з початкової ціни в $ 13,13, коли вона була запущена в листопаді, а потім впала до $ 5,31. Але після того, як ринки почали рости в середині березня, ціна GENE відновилася і 2 квітня досягла $ 22,79. На момент написання статті монета торгувалася по $10,23.

Чи вигідно грати в гру move-to-earn (M2E)?

Прибутковість програми M2E залежить від фізичної активності користувача і кількості криптовалютних винагород, які він може отримати, а також від вартості монет на відкритому ринку. Оскільки деякі програми M2E вимагають від користувачів придбати NFT для участі в них, може бути важко отримати прибуток, якщо NFT дорогі.