PrestaShop проти Magento – Яка найкраща платформа електронної комерції?

Введення

Для того, щоб вести онлайн-бізнес прибутково, вибір відповідної платформи для введення бізнесу, надзвичайно важливий. Серед найвідоміших рішень електронної комерції, PrestaShop проти Magento є двома найвизначнішими іменами. Щоб визначити кращу платформу між цими двома, це може бути складним.

Як правило, PrestaShop простіший у використанні, пропонує більше готових тем і підходить для невеликих і середніх веб-магазинів. З іншого боку, Magento працює краще, коли справа доходить до масштабних магазинів з великою кількістю відвідувань одночасно.

Ця стаття надасть вам комплексне порівняння, яке допоможе вам прийняти рішення про перехід від PrestaShop до Magento 2 або навпаки за допомогою інструменту міграції Magento 2 до PrestaShop. Продовжуйте прокручувати вниз, і ви можете знайти плюси і мінуси кожної платформи нижче, а потім прийняти правильне рішення про вибір ідеального рішення для вашого бізнесу.

PrestaShop проти Magento – Огляд

Що таке PrestaShop?

PrestaShop – це багатофункціональне рішення електронної комерції з відкритим вихідним кодом. Незважаючи на те, що PrestaShop є платформою з відкритим вихідним кодом, він досить простий і зручний у використанні. В даний час існує понад 300 000 веб-сайтів, які працюють на PrestaShop.

Плюси PrestaShop

 • Зручний для користувача: Власники магазинів, які майже не володіють технічними знаннями, можуть легко обробляти та підтримувати свої веб-сайти на платформі PrestaShop. Дійсно, PrestaShop простий в установці, а платформа також має простий дизайн і інтерфейс back-end.
 • Бюджетність: До тих пір, поки магазин на PrestaShop не складний, користувачі можуть використовувати веб-сервіси спільного хостингу і хмарний хостинг, які є досить низькобюджетними хостинговими рішеннями в порівнянні з самостійним хостингом. Тому, як правило, PrestaShop вимагає низьких інвестицій.

Мінуси PrestaShop

 • Обмежена масштабованість: PrestaShop підходить для невеликих і середніх магазинів. Після того, як магазин на PrestaShop зростає в масових масштабах, він може відчувати відставання в різних аспектах, таких як час завантаження сторінки або фонова продуктивність. Отже, PrestaShop не буде найкращим вибором для гігантів електронної комерції.

Що таке Magento?

Magento
Magento

Magento (Adobe Commerce) також є платформою з відкритим вихідним кодом з більш ніж 180 000 користувачів веб-сайтів. Ця платформа відрізняється можливістю налаштування.

Плюси Magento

 • Є ексклюзивним для великомасштабних компаній електронної комерції: Magento надає потужні вбудовані функції, такі як великі обсяги продажів, управління програмами лояльності, безліч вбудованих функцій, а також безперебійна оплата та замовлення.
 • Сильна масштабованість: Magento пропонує версію Magento Enterprise для великомасштабних веб-сайтів електронної комерції. Вона добре відома тим, що здатна комфортно справлятися з до 50 000 відвідувань на годину. Крім того, Magento також має величезну спільноту розробників та колекцію розширень. Коротше кажучи, Magento забезпечує безперебійну і точну роботу веб-сайту, незалежно від того, наскільки величезним він стає.

Мінуси Magento

 • Ускладнення: Все може стати незрозумілим, якщо ви технічно не досвідчений, оскільки установка, модифікація та адміністрування Magento вимагають передових технічних навичок.
 • Може бути дорогим: Крім регулярних зборів, таких як поточні витрати на технічне обслуговування, оновлення, зміни функціональних можливостей, програмне забезпечення для плагінів, є два типи витрат, які зробили б Magento трохи дорогим. По-перше, оскільки це ресурс-стимул і важке рішення, Magento вимагає виділених серверів. По-друге, оскільки Magento вимагає високого рівня кодування, власникам магазинів, можливо, доведеться найняти розробників, що збільшує вартість ведення їхнього бізнесу. Таким чином, це може не бути проблемою для великих корпорацій, але для невеликих і середніх магазинів ця вартість була б великою.

PrestaShop проти Magento – Детальне порівняння

Популярність

Як згадувалося вище, PrestaShop перевершує Magento за кількістю користувачів. Однак це не обов’язково означає, що PrestaShop більш популярний, ніж Magento. І ми повинні мати на увазі, що Magento поклала край Magento 1 30 червня цього року, що змусило торговців Magento 1 перейти на Magento 2 або перейти на інші платформи електронної комерції.

Насправді, дані в режимі реального часу показують, що Magento втрачає клієнтів на інших платформах. Існує ймовірність того, що це може бути однією з причин Magento в даний час мають меншу кількість користувачів, ніж PrestaShop.

Більш того, Magento перевершує PrestaShop за масштабами брендів клієнтів. Насправді, деякі важковаговики, які керують своїм веб-сайтом на платформах Magento, – це Ford, Liverpool FC, Jaguar, Christian Louboutin та багато інших відомих брендів.

Крім того, можна побачити, що в середньому, з липня 2019 року по липень 2020 року, популярність пошукового терміна Magento з часом набирає 86 відсотків (IoT), що майже в 2,7 рази вище, ніж IoT PrestaShop.

Виходячи з аспектів, розглянутих вище, можна зробити висновок, що Magento перевершує за популярністю.

Ціноутворення

Ціни на magento

Magento з відкритим вихідним кодом (Спільнота Magento) доступний у вільному доступі. Це видання також підходить для малого бізнесу. Тим часом ціна Magento Commerce (Magento Enterprise) варіюється від 22 000 до 125 000 доларів на рік, залежно від валового доходу від продажів. Чим більше валового доходу генерує продавець, тим більше коштує ліцензія Magento Commerce. Тому це видання для власників магазинів, які націлені на швидке зростання і масштабованість.

Magento Commerce Cloud, яка об’єднує ліцензування та хостинг на Amazon AWS, зуміла розмістити від 40,000 доларів США на рік. Подібно до вартості ліцензії підприємства, вартість цього хостингового рішення залежить від виручки фірм.

 • Теми magento:

Багато готових тем Magento знаходяться у вільному доступі в екосистемі Magento з відкритим вихідним кодом. Платні теми коштують від 30 до 499 доларів. Крім того, фірми також можуть найняти дизайнерів або розробників для налаштування тем свого веб-сайту, що коштує додаткових зборів.

 • Розширення Magento:

Є багато розширень Magento, які доступні безкоштовно завдяки спільноті з відкритим вихідним кодом. Очевидно, що є деякі розширення, які все ще вимагають оплати, яка коливається від 25 до 28 000 доларів.

 • Розробка веб-сайту Magento:

Як обговорювалося вище, Magento вимагає передових навичок розвитку, щоб повністю оптимізувати. Власники магазинів, яким не вистачає цих знань або великомасштабних підприємств, повинні будуть найняти програмістів для розробки свого веб-сайту , або аутсорсингу. Вартість його сильно варіюється в залежності від масштабу їх інтернет-магазинів і ступеня необхідного налаштування.

Ціни на PrestaShop

 • Видання PrestaShop: Як платформа з відкритим вихідним кодом, PrestaShop може вільно створюватися.
 • Хостинг PrestaShop: Клієнти можуть використовувати плани хостингу, як зазначено вище, такі як Amazon AWS, Oracle Cloud, Azure, Google Cloud, тощо.
 • Теми PrestaShop: Ціни на теми PrestaShop починаються від 60 € (близько $ 70) до 300 € (близько $ 348).
 • Додатки PrestaShop: Еквівалент розширень Magento, є багато вільно доступних доповнень PrestaShop. Ціна платних доповнень починається від 30 € (близько $ 35) до 5000 € (близько $ 5806).

Таким чином, для невеликих і середніх магазинів вартість роботи на PrestaShop та Magento істотно не відрізняється. Однак основна відмінність між двома платформами щодо ціни з’являється, коли справа доходить до великомасштабних підприємств. У цьому випадку Magento надає більш дорогі рішення.

Простота використання

Інтерфейси PrestaShop та Magento інтуїтивно зрозумілі. Однак складною частиною є встановлення та налаштування вашого магазину вручну. Тим не менш, існує більш проста і економна альтернатива для встановлення PrestaShop, якщо користувачі вибирають постачальника веб-хостингу, який надає сценарій установки в один клік.

 Інтерфейс Magento

Інтерфейс PrestaShop також простий у роботі, оскільки замовлення, опис продукту, категорії, кількість та функції SEO тощо, просто відображаються на інформаційній панелі.

Інтерфейс PrestaShop

Крім того, до адмін-панелі PrestaShop також можна отримати доступ за допомогою мобільних пристроїв, таких як смартфони або планшети.

Клієнти двох платформ віддають перевагу PrestaShop над Magento з точки зору простоти використання. У той час як PrestaShop набирає 4,1/5 балів, Magento має набагато нижчий бал 3.6/5.

Теми та гнучкість

Клієнти двох платформ можуть вибирати готові теми на ринку. Для Magento на його ринку доступні 5 тем.

Magento 2 Теми
Шаблони Magento

У той же час PrestaShop надає величезну кількість майже 3200 готових тем для своїх користувачів. Крім того, теми PrestaShop відсортовані за 15 категоріями: «Їжа та ресторан», «Дім і сад», «Здоров’я та краса». Також доступна демонстрація цих тем.

Шаблони prestaShop
Шаблони PrestaShop

Таким чином, PrestaShop значно переважає Magento, коли справа доходить до кількості тем. Окрім тем, наданих на ринку платформ, клієнти також можуть купувати теми у сторонніх постачальників, таких як themeforest.net.

Оскільки обидві платформи є відкритим вихідним кодом, продавці можуть гнучко змінювати готові теми відповідно до своєї ідентичності бренду або створювати повністю індивідуальний дизайн веб-сайту з нуля.

Вбудовані функції

Вбудовані функції PrestaShop

Особливості prestaShop
Вбудовані особливості PrestaShop

Як ви, напевно, знаєте, PrestaShop здатний виконувати всі необхідні функції для запуску магазину електронної комерції, такі як створення та управління продуктами, створення спеціальних пропозицій, мультивалютних, багатомовних та скорочення покинутих кошиків.

Крім того, PrestaShop також має функції, які дозволяють клієнтам отримати уявлення про ефективність свого бізнесу, включаючи маркетингову ефективність (дані відвідувачів на сайті, трафік тощо), продукт, продажі та клієнтів. Крім того, платформа також генерує прогнози на основі цих даних.

Вбудовані функції Magento

Аналогічним чином, Magento також є комплексним рішенням для електронної комерції, оскільки доступні всі необхідні функції.

Крім того, Magento також може генерувати аналітику та звіти, такі як звіти про продажі, звіт про покинутий кошик, тощо. Крім того, ви можете легко створити оптимізовану мобільну вітрину магазину за допомогою Magento.

Особливості управління замовленнями Magento
Особливості управління замовленнями Magento

Однак важливо відзначити, що видання Magento з відкритим вихідним кодом є більш обмеженим, ніж видання Magento Commerce. Багато функцій, доступних у випуску Magento Commerce, такі як кілька мов і валют, можуть вимагати від користувачів встановлення додаткових розширень для активації безкоштовного випуску цієї платформи з відкритим вихідним кодом.

Дійсно, Magento Commerce забезпечує першокласні функції електронної комерції. Крім основних, він також надає виділені особливості:

 • Сегментація та презентація клієнтів. Ця функція дозволяє користувачам створювати персоналізований досвід покупок для своїх клієнтів на основі таких властивостей, як вік, стать, місцезнаходження або поведінка.
 • Динамічні відносини продуктів на основі правил. Власники магазинів можуть встановлювати автоматизовані правила, щоб визначити, які продукти представити як продажі, перехресні продажі та пов’язані з ними продукти для кожного сегмента клієнтів.
 • Еластичний пошук. Ця функція гарантує, що веб-сайти можуть обробляти великі каталоги та легко масштабувати пошукову ємність. Він пропонує пропозиції щодо помилок клієнтів, підтримку зважування стоп-слів та атрибутів, а також управління синонімами для підвищення релевантності та конверсій.

Таким чином, як PrestaShop, так і Magento надає всі найважливіші функції електронної комерції, але видання Magento Commerce пропонує більш різноманітні та розширені функції.

Розширення та модулі

На ринку Magento доступно понад 3000 розширень. Більше третини з них потрапляє в категорію Контент і налаштування, а решта служать іншим цілям продажів, оплати та безпеки, відвантаження та виконання, оптимізації сайту тощо.

Ринок розширень Magento
Ринок розширень Magento

На закінчення, PrestaShop перевищує Magento щодо кількості розширень, оскільки надає майже 4000 додаткових модулів. Ці модулі сортуються не тільки за категоріями, але й за такими цілями, як трафік, коефіцієнт конверсії або відносини з клієнтами.

SEO

Обидві платформи надають ключові функції для оптимізації SEO вашого веб-сайту, такі як модифікація URL-адреси, додавання канонічних тегів або додавання 301 перенаправлення. Однак деякі практики SEO вимагають від користувачів PrestaShop встановлювати модулі, тоді як на платформі Magento вони вбудовані.

Тим часом, додавши до списку вбудованих функцій, видання Magento Commerce також надає інші передові маркетингові інструменти, такі як сегментація клієнтів та націлювання, як обговорювалося вище, або генератор аналітики та звітів.

На закінчення, ця таблиця підсумовує найнеобхідніші практики SEO, доступні на двох платформах:

Особливості SEOMagentoPrestaShop
Заголовки сторінокДоступніДоступні
Мета-описиДоступніДоступні
Персоналізовані URL-адресиДоступніДоступні
301 ПеренаправленняМожна вручну налаштувати у внутрішній системі керування URL-адресами Magento або використовувати розширенняМожна настроїти вручну в кореневій папці
Карта сайтуДоступніДодатковий модуль для карти сайту Google
Канонічні тегиДоступніДоступні
Інструменти GoogleДоступніВимагає додаткових модулів

Підтримка

Оскільки PrestaShop проти Magento є платформами з відкритим вихідним кодом, користувачі повинні шукати відповіді на свої запити в довідковому центрі, базі знань, спільній документації та ресурсах платформ. Користувачі двох платформ також можуть підтримувати зв’язок з один одним на на форумах, а також звертатися за допомогою до співробітників у цих платформах.

Спільнота Магенто
Спільнота Магенто

В даний час на форумі Magento налічується понад 460 000 учасників, тоді як кількість учасників на форумі PrestaShop становить понад 1 292 000, що майже втричі перевищує його конкурента.

Крім того, клієнти також можуть надсилати свої запити через квиток на платформи. Примітно, що функція квитків PrestaShop доступна лише в платних додатках, тоді як Magento пропонує безкоштовну підтримку за допомогою квитка.

Особливо клієнти ліцензії Magento Commerce отримують набагато більш активну підтримку, ніж план з відкритим вихідним кодом. Щоб бути більш конкретним, в той час як користувачі плану з відкритим вихідним кодом повинні шукати рішення самостійно, клієнти видання Commerce можуть зв’язатися з підтримкою клієнтів Magento Enterprise Edition через інтернет-портали та телефон.

Крім того, технічна підтримка з реальною людиною доступна 24/7. Клієнти також можуть сплатити додаткову плату за підтримку Magento Expert Consulting Group.

З іншого боку, PrestaShop надає послуги підтримки клієнтів, які вимагають оплати. Одним із прикладів є “План підтримки PrestaShop”, який включає швидку підтримку клієнтів та експертні консультації. Ця послуга буде коштувати від 249 € до 1399 € в залежності від рівня підтримки.

Згідно з думкою клієнтів, PrestaShop та Magento мають відмінну з точки зору підтримки клієнтів.

Безпека

Безпека PrestaShop

Для PrestaShop його завантажуваний файл налаштування сумісний з PCI. Стандарт безпеки даних індустрії платіжних карток (CPI DSS) – це стандарт безпеки даних, якого повинна дотримуватися кожна компанія, яка приймає оплату карткою.

Крім того, існують численні модулі безпеки PrestaShop, які власники магазинів можуть встановити, наприклад, офіційна відповідність GDPR забезпечує відповідність вашого магазину закону про Загальний регламент захисту даних, який є регламентом у законодавстві ЄС про захист даних та конфіденційність.

Іншим прикладом є модуль Security Lite, який знижує ризик несанкціонованого доступу, додаючи ще один рівень безпеки на ваш веб-сайт PrestaShop. До особливостей цього модуля можна віднести:

 • Захист від підбирання паролів
 • Аналіз заголовків HTTP
 • Блокування настроюваного списку IP-адрес
 • Блокування настроюваного списку користувачів
 • Автоматична резервна база даних
 • Створення надійних паролів
 • Виправлення небезпечних дозволів
 • Видалення шкідливих файлів
 • Вимкнути клацання правою кнопкою миші
 • Вимкнути клацання правою кнопкою миші лише для зображень
 • Перевірка свого магазину на наявність усіх відомих вразливостей

Безпека Magento

У випадку з Magento платформа виправляє свою вразливість безпеки кожні 10-15 днів за допомогою патчів безпеки Magento. Видання Magento з відкритим вихідним кодом пропонує Політику безпеки контенту, яка є структурованою колекцією керівних принципів, які можуть встановлювати межі для вмісту браузерів таким чином, щоб з’являлися лише послуги з білим списком.

В результаті це дозволяє браузеру вирішити, які веб-інструменти повинні бути заблоковані, а яким можна довіряти. Подібно до PrestaShop, ви також можете використовувати сторонні інструменти безпеки для забезпечення безпечного стану вашого магазину.

Крім того, видання Magento Commerce полегшує відповідність ВИМОГАМ PCI, пропонуючи інтегровані платіжні шлюзи, де дані кредитної картки передаються безпосередньо з браузера споживача до платіжного шлюзу.

Є також багато розширень безпеки, доступних для користувачів. Одним із прикладів є розширення Security Suite, надане Amasty, з яких виділені функції, включаючи:

 • Захистіть свій магазин від спаму та ботів
 • Отримайте повну картину всіх дій адміністратору
 • Отримуйте сповіщення про всі підозрілі дії для входу до системи
 • Подвоїти безпеку магазину за допомогою двоетапної автентифікації
 • Ефективне керування дозволами користувачів

Крім того, будь-які торговці, які використовують Magento Commerce (Cloud), можуть використовувати сертифікат відповідності PCI Magento, щоб допомогти у власному процесі сертифікації PCI. Крім того, Magento Commerce Cloud – це віртуальна приватна хмара, яка дозволяє лише безпечне з’єднання.

Крім того, хмарний брандмауер веб-застосунків захищає клієнтів від ключових атак на рівні додатків. Magento також оновлює патчі безпеки відповідно до виявлених нових вразливостей.

Для видання Magento Commerce у вільному доступі є інструмент сканування безпеки, який регулярно сканує веб-сайти на наявність ризиків для безпеки.

Загалом, PrestaShop і Magento є абсолютно безпечними платформами для роботи.

Способи оплати

За замовчуванням PrestaShop дозволяє багато способів оплати, такі як чеки, післяоплата, банківський переказ, PayPal. Тим не менш, користувачі можуть встановити інші платіжні шлюзи за допомогою модулів PrestaShop, таких як рішення PrestaShop Checkout.

Аналогічно, magento за замовчуванням способи оплати включають в себе:

 • Чек/грошове замовлення
 • Банківський переказ
 • Післяплата
 • Замовлення на покупку
 • Нульовий проміжний підсумок взяття на редагування

З точки зору сторонніх постачальників послуг, Magento в даний час підтримує PayPal, Klarna і Amazon Pay. Користувачі можуть додавати інші платіжні шлюзи за допомогою платіжних розширень.

Paypay - 10 найкращих платіжних шлюзів Magento
PayPal

Відповідно, PrestaShop та Magento здатні підтримувати різні способи оплати.

Продуктивність і масштабованість

Однією з найбільш значущих проблем, які перешкоджають зростанню вашого магазину, є повільний час завантаження, затримки та помилки, що відбуваються, коли ваші веб-сайти мають надзвичайно великі обсяги трафіку, які перевищують регулярну кількість трафіку для цього сайту.

Щоб мати можливість масштабуватися, ваша платформа електронної комерції потребує можливості плавно справлятися з цим раптовим зростанням кількості відвідувачів. У порівнянні з Prestashop проти Magento, продуктивність і масштабованість також є ключовими елементами.

Продуктивність і масштабованість Magento

Magento була однією з найкращих платформ електронної комерції для великих та зростаючих продавців та підприємств. Як вже говорилося вище, Magento – це потужна платформа, яка здатна комфортно справлятися з до 50 000 відвідувань на годину.

Дійсно, Magento зробив як клієнтські, серверні, так і бази даних, щоб задовольнити потреби в стабільності та масштабованості великих підприємств.

Наприклад, Magento надає ряд оптимізацій, які зменшують обсяг даних, які необхідно передати браузеру, щоб відтворити веб-сторінку, яка зменшує вагу сторінки та покращує час відгуку. Крім того, платформа також покращує час відгуку сервера, інтегруючись зі кешуванням сторінки Varnish.

Продуктивність і масштабованість PrestaShop

З іншого боку, можливість обробки великих веб-сайтів PrestaShop також виняткова, але вона все одно не могла перевершити Magento. Одним з найбільших веб-сайтів на PrestaShop є botland.com.pl який є найбільшим польським інтернет-магазином для фахівців з робототехніки та електроніки.

Порівняння між botland.com.pl і christianlouboutin.com показує, що загальна кількість відвідувань christianlouboutin.com (на Magento) майже в 1,5 рази більше, ніж у botland.com.pl (на PrestaShop).

Таким чином, Magento працює краще з точки зору масштабованості, коли справа доходить до величезних сайтів, таких як веб-сайти міжнародних брендів.

PrestaShop проти Magento – який з них ідеально підходить для вашого бізнесу?

У цій статті обговорювалися та порівнювалися одинадцять аспектів PrestaShop проти Magento, включаючи ціноутворення, простоту використання, функції електронної комерції тощо.

Для PrestaShop, незважаючи на те, що він є кошиком з відкритим вихідним кодом, цю платформу легко встановити та керувати нею. Він надає всі важливі функції, які потребують інтернет-магазину, а також тисячі додаткових модулів. Більш того, ця платформа є видатною з точки зору кількості готових тем.

З іншого боку, відкритий вихідний код PrestaShop дозволяє гнучкість у налаштуванні. Тому PrestaShop стане відмінним вибором для початківців або підприємств малого та середнього масштабу, які спрямовані на економічну ефективність.

Тому, хоча Magento Open-source буде відмінним вибором для невеликих фірм, Magento Commerce буде відмінним вибором, якщо ви ідентифікуєте себе як великомасштабний бізнес.

Видно, що немає абсолютної відповіді на те, чи є PrestaShop проти Magento краще, ніж інший. Насправді кожна платформа має свої переваги і недоліки. Отже, рішення про те, яку платформу між ними вибрати, залежить від масштабу вашого бізнесу та ваших пріоритетів.

PrestaShop проти Magento – Висновок

Сподіваюся, ця стаття має інформацію, яку ви шукаєте, і якимось чином сприяла вашому рішенню при виборі між PrestaShop проти Magento.