Google вже багато років пропонує користувачам можливість вимагати видалення особистої інформації з фірмового пошукового сервісу.

До сих пір ця опція дозволяла користувачам просити Google видалити особисту інформацію у випадках doxxing (пошук і публікація особистої або конфіденційної інформації про особу без їх згоди) або фінансового шахрайства. Але тепер Google оновив свою політику, розширивши можливість видалення вихідної інформації з пошуку.

Офіційний блог Google повідомляє:

Тепер користувачі можуть вимагати видалення додаткових типів інформації, коли вони знаходять її в результатах пошуку, включаючи особисту контактну інформацію, таку як номер телефону, адреса електронної пошти або фізична адреса. Політика також дозволяє видалити додаткову інформацію, яка може становити ризик крадіжки особистих даних, наприклад, конфіденційні облікові дані для входу, коли вона з’являється в результатах пошуку.

Для того щоб така інформація зникла з пошуку Google, необхідно відправити в компанію запит із зазначенням адреси сайту і URL-адреси пошукових сторінок, які його дають. Згідно з документом підтримки в Google, тепер повністю можуть бути видалені наведені нижче дії:

  1. Ідентифікаційні номери, такі як номер соціального страхування США, податковий ідентифікаційний номер тощо.
  2. Номери банківських рахунків.
  3. Номери кредитних карток.
  4. Зображення з рукописними підписами.
  5. Зображення посвідчень особи.
  6. Офіційні документи з особистою та конфіденційною інформацією, такі як медичні записи.
  7. Особиста контактна інформація (фізичні адреси, номери телефонів та адреси електронної пошти).
  8. Конфіденційні облікові дані.