Wix – це відома платформа для створення красивих і презентабельних сайтів, послугами яких користуються понад 90 мільйонів користувачів по всьому світу. Функціональність Wix дозволяє зробити ваш сайт максимально унікальним, не будучи професіоналом веб-майстрування. Завдяки великій колекції шаблонів, багатому магазину додатків і безлічі модулів профілю професійного рівня, цей дизайнер підходить для створення практично будь-якого типу сайту.

Якби платформа Wix не була зручною у використанні, вона не стала б одним з найвідоміших дизайнерів. На зростання популярності вплинуло кілька факторів:

 • Універсальність – на Wix можна створити візитну картку, блог, інтернет-магазин тощо.
 • Простий візуальний редактор. Найкращий опис для нього – “інтуїтивний”. Це означає, що для освоєння редактора не потрібна підготовка. Всі елементи легко додаються, редагуються і видаляються за допомогою миші.
 • Оптимізація для мобільних пристроїв. Шаблони однаково добре виглядають на різних платформах.

Дизайнер допоможе вам створити сайт за допомогою інтелектуальної системи Wix ADI. Виходячи з інформації, наданої користувачем, він передбачає макет. Потрібно лише відповісти на кілька запитань і підтвердити правильність інформації, яку штучний інтелект виявить самостійно. Отриманий макет можна редагувати, як і будь-який інший шаблон. Різниця в тому, що він спочатку буде створений для вашої компанії, тобто кількість змін, які потрібно внести, буде значно скорочена.

Якщо Wix ADI є інструментом для спрощення розробки, то Wix Velo зробить сайт більш функціональним завдяки навичкам програмування. Після активації Velo в редакторі з’явиться стрілка, натиснувши на яку відкривається список сторінок. Останні три пункти списку дозволяють додавати код JavaScript і бази даних на свій сайт. Ви можете використовувати JavaScript для створення власних додатків; бази даних — для збору даних користувачів і створення динамічних сторінок.

Бази даних можуть бути застосовані до будь-якого елемента. Не вдаючись в технічні деталі: це дозволить, наприклад, проводити опитування, створювати динамічні галереї з виходом випадкового зображення, відображати різні дані на сторінці в залежності від умов, коригувати графік і т.д.

Крім WIX ADI і Velo, існує стандартний дизайнерський редактор, завдяки якому він набув широкого поширення серед користувачів свого часу. Він складається з декількох вкладок:

 • «Меню і сторінки» – це розділ для управління головним меню сайту і його структурою. Тут ви створюєте нові сторінки, заповнюєте метатеги для просування в пошукових системах, додаєте посилання на розділи в меню.
 • Фон — Заповніть кольором, додайте фотографію, відео або кінограф на фон однієї сторінки або всього сайту.
 • «Додати» – це бібліотека віджетів Wix, в якій представлена величезна кількість елементів інтерфейсу: текст, фото, галерея, інтерактивний, бокс, відео і аудіо, списки і сітки, смуга, введення даних, сітки, смуга, введення даних, форми і спілкування, магазин, блог, дизайн, онлайн-запис, події, меню і т.д. Практично кожна категорія містить ще кілька розділів з елементами і додатковими функціями – арсенал солідний.
 • Менеджер стилів – Швидко налаштуйте колірні палітри та шрифти для всього сайту. Можна самостійно збирати стилі, тонко налаштовуючи кожен компонент.
 • Wix App Market – це вбудований магазин додатків. У ньому ви знайдете рішення для інтеграції функціоналу в сайт від сторонніх сервісів і не тільки. Всього понад 350 найменувань. Додатки для організації онлайн-продажів, спілкування з клієнтами, пошукової оптимізації, аналізу трафіку, дизайну медіаконтенту, елементів дизайну, маркетингу, торгівлі та інших речей знаходяться в одному кліку від з’єднання.
 • Media – Файловий провідник із файлами, які ви завантажили у Wix: фотографії, відео. Додавати можна як з комп’ютера, так і з віртуальних сайтів – наприклад, Instagram, Facebook, Google Drive і Google Photos. Звідси ви можете піти в фотостудії та відеомейкер для обробки фотографій та створення промо-відео. Ви також можете додати на сайт стокові відео / фотографії з колекції Wix і Shutterstock, вибір великий.
 • Blog – модуль для розробки стрічки новин сайту та адміністрування записів. Дуже потужна річ, рівень зручності і гнучкості налаштувань практично не поступається WordPress. Його можна використовувати як для ведення невеликого особистого блогу з нотатками, так і для розгортання тематичної платформи з безліччю категорій і тисячами публікацій.
 • Магазин є фірмовим модулем електронної комерції. З точки зору функціональності вона вище практично будь-якої з тих, які можна зустріти в дизайнерів з візуальним редактором. З її допомогою можна створити повноцінний магазин як мінімум на 10, навіть 10 000 товарів.
 • Онлайн-зустріч – це модуль, за допомогою якого ваші клієнти можуть записатися на заплановані онлайн або офлайн заходи, сплачуючи вартість безпосередньо на сайті. Вебінари, концерти, виставки, майстер-класи – підходять для всього.
 • Content Manager – це модуль для керування динамічним вмістом, створеним інструментами Wix Velo. Тут зберігаються всі шаблони, джерела даних і форми для збору інформації. Всі бази даних сортуються за їх приналежністю до сторінок, на яких вони розміщені.
 • Ascend – інструменти для ведення бізнесу, цілий комплекс додатків, в тому числі спеціалізованих для проведення маркетингових кампаній, статистики, спілкування з клієнтами, збільшення продажів, роботи з аудиторією в соціальних мережах, пошукової оптимізації, управління витратами і багато іншого. Повноцінний особистий кабінет підприємця з усім необхідним для розвитку бізнесу в Мережі.

Для професійних розробників існує окремий просунутий редактор, який поєднує в собі додаткові можливості для візуального оформлення сторінок і функціоналу Velo. Мова йде про редактор X. Це суміш візуального і кодового редактора. Він добре підходить для розробки веб-додатків, побудови складних з’єднань всередині сайту, проектування унікального дизайну для кожного окремого елемента. Наприклад, можна вказати будь-який формат і поведінку однієї кнопки на сайті: як і те, що при наведенні відбувається анімація, кнопка розширюється в інтерактивне вікно з деяким набором елементів всередині і можливістю виконувати подальші взаємодії. Або щось інше – сценаріїв стільки, скільки фантазії і майстерності. За допомогою цього інструменту у вас є доступ до API дизайнера – підключити / змінити те, що ви хочете, зробити Wix, як це необхідно для реалізації вашої ідеї. Без обмежень.

Конструктор підтримує командну роботу. Ви можете додавати нових користувачів електронною поштою та надавати їм права доступу. Це допоможе більш ефективно розподілити обов’язки між різними співробітниками, якщо, наприклад, зробити великий інтернет-магазин. Серед інших особливостей дизайнера відзначимо:

 • Безкоштовне підключення SSL-сертифіката до домену.
 • Мобільний додаток для Android і iOS, який дозволяє спілкуватися з клієнтами, додавати в блог продукти, фотографії і матеріали.
 • Захистіть окремі сторінки сайту паролями або приховайте їх від суспільного надбання. Це корисно, якщо, наприклад, ви формуєте модель підписки на доступ до контенту.
 • Сітка розмітки, яка дозволяє постійно бачити область інтерфейсу, яка буде відображатися в мобільній версії сайту.
 • Шари в редакторі, які можна додавати, приховувати та міняти місцями.

Основний функціонал дизайнера значно розширюється додатками від Wix App Market. Вони пропонують інший набір функцій: деякі вирішують лише вузькі завдання, такі як додавання кнопок соціальних мереж, інші – цілі модулі з великою кількістю налаштувань. Наявність додатків робить Wix по-справжньому універсальним конструктором. З їх допомогою можна створити цільову сторінку з формами для збору даних користувачів, сайт готелю з можливістю зробити онлайн-зустріч, магазин з потужною системою рекомендацій і т.д.

Проект

Шаблони є джерелом гордості для Wix. Більше 500 макетів для різних типів сайтів, зроблених професіоналами, що вставляють відео на фон сторінки, 3D-ефекти, власний фотобанк і редактор зображень. Тільки той, хто щиро ненавидить Wix і принципово не хоче визнавати, що цей дизайнер дійсно дозволяє створити відмінний сайт, як написано на його головній сторінці, може знайти помилку в зовнішній продуктивності. Єдиним недоліком є те, що шаблон не можна замінити під час роботи на сайті, тому вибирати тему потрібно дуже ретельно. Це сприяє повноцінному режиму попереднього перегляду, який дозволяє оцінити макет з усіх боків, перш ніж прийняти рішення про створення сайту на його основі.

Всі шаблони доступні безкоштовно, а їх база даних постійно оновлюється. Проблем з адаптивністю для різних пристроїв немає: сайт однаково добре відображається на широкоекранному і мобільному дисплеї телефону. Мобільна версія сайту налаштована окремо від робочого столу. Ви можете використовувати автоматичну оптимізацію або закріпити елементи на сторінці вручну. Також можна стежити за тим, як контент буде відображатися на екрані мобільного пристрою при редагуванні десктопної версії: межі екрану підсвічуються пунктирними лініями.

Дизайн можна змінювати до невпізнання, додаючи віджети, горизонтальні смуги з будь-яким вмістом, вставляючи HTML-код і фіксуючи корисні елементи на сторінці.Налаштування зовнішнього вигляду сайту приділяється велика увага, тому крім стандартних функцій, таких як зміна колірної схеми або фону, ви знайдете розширені опції на Wix:

 • Включіть власні шрифти, якщо стандартного набору недостатньо.
 • Настроювання анімації та ефектів.
 • Макет сторінок — управління межами елементів, відступами, позиціонуванням контенту.

Ще однією особливістю редактора WIx є додавання кінематографістів. Це фотографії, на яких переміщується один або кілька елементів, щось середнє між статичним зображенням, GIF і відео. Зараз кінематографісти дуже популярні в веб-дизайні. Wix має власну бібліотеку таких елементів. Ви можете додати їх як окремі зображення або розмістити їх як тло сторінки.

Кожен елемент на сторінці має свої налаштування, які дозволяють зробити його дисплей індивідуальним. Все це реалізується через простий для розуміння інтерфейс, який не вимагає навичок програмування для управління. Те, що робиться на CMS за допомогою редагування коду і прив’язане до знань HTML, CSS і JavaScript, на Wix робиться за допомогою повзунків і селекторів. Є навіть гарячі клавіші для популярних функцій. Загалом, якщо ви працювали з редакторами зображень, такими як Photoshop, ви відразу оціните зручність і потужність візуального редактора Wix. Дизайнер також пропонує вбудований редактор логотипів, який дозволяє швидко створити привабливий логотип. За його використання потрібно платити понад тариф, але ціна виправдовується якістю і зручністю роботи.

Якщо ви відчуваєте, що навичок для створення унікального зовнішнього вигляду недостатньо, а часу на навчання немає, можна зв’язатися з дизайнерами через платформу WixArena. Ця спільнота організована на базі сервісу WixExpert, завданням якого є підбір виконавців для роботи над проектами в середовищі Wix. Ви можете вибрати дизайнерів на основі їх портфоліо і зв’язатися з ними з пропозицією про роботу або заповнити анкету, на підставі якої система автоматично підбере потрібних виконавців.

Пошукова оптимізація (SEO)

Конструктор Wix дозволяє створювати сайти, які спочатку досить дружні до пошукових систем. Але для досягнення високих позицій потрібно трохи попрацювати: встановити метатеги, перевірити адаптивність шаблону, додати унікальні тексти.

Початківець веб-майстер легко заплутається великою кількістю вимог, які висувають пошукові системи, але Wix, здається, вирішив цю проблему. У панелі управління дизайнера є інструмент для налаштування параметрів SEO сайту, який представлений у вигляді покрокового майстра. Щоб отримати рекомендації щодо оптимізації сайту, потрібно пройти 3 кроки:

 1. Введіть назву бренду, для якого створюється сайт. Якщо ви створюєте візитну картку, ви можете просто додати своє прізвище або сферу діяльності.
 2. Вибирайте вид бізнесу – з фізичною адресою (її попросять вказати) або тільки онлайн.
 3. Додайте до 5 фраз або ключових слів, які визначають напрямок діяльності. Наприклад, для інтернет-магазину іграшок можна написати «іграшки», «дитяче харчування», «дитячі товари». Вибрати слова можна за допомогою Яндекс.Вордстат.

Після короткої перевірки сайту майстер видасть контрольний список, в якому буде вказано, що потрібно зробити для оптимізації проекту. У списку є 3 кроки: додайте сайт в Google, оптимізуйте його сторінки і продовжуйте вдосконалювати SEO. Але кожен з кроків містить кілька точок. Ось приблизний список того, що вам доведеться зробити для оптимізації сайту:

 • Оновлення заголовків і описів сторінок.
 • Додайте унікальні тексти.
 • Вкладення домену другого рівня.
 • Підключіть свій сайт до Пошукової консолі Google.
 • Оновлення контактної інформації та посилань на сторінки в соціальних мережах.

Перейти до відповідних налаштувань можна прямо з контрольного списку, що дуже зручно. Налаштування сторінки SEO також доступні з інтерфейсу візуального редактора. У розділі “Меню та сторінки” кожен розділ має пункт SEO, при натисканні на нього ви переходите на вкладку з опціями. Тут можна додати назву, опис, ЧПУ, завантажити фотографію, яка буде відображатися на попередньому перегляді при публікації посилання в соціальних мережах, а також додати додаткові метатеги.

Для подальшого просування можна скористатися порадами з бази знань або найняти фахівця. Ви також можете оптимізувати себе – рекомендації для Wix такі ж, як і для інших сервісів і CMS:

 1. Створюйте унікальний і корисний контент.
 2. Використовуйте додатки для інтеграції сайту з соціальними мережами.
 3. Підключіть протокол SSL, щоб зашифрувати трафік.

У магазині додатків Wix ви знайдете велику кількість додатків для аналітики, організації списків розсилки, розміщення онлайн-консультанта і кнопки замовлення зворотного дзвінка. Всі ці інструменти допомагають підвищити залученість відвідувачів і в кінцевому підсумку збільшити конверсію і позицію сайту в результатах ПОШУКУ.

Wix використовує програмне забезпечення та оптимізацію технологій для прискорення завантаження сторінок, об’єднаних під загальною назвою Turbo. Наприклад, реалізована технологія CDN, завдяки якій система вибирає найближчий фізичний сервер для завантаження сторінки. Wicks має безліч центрів обробки даних по всьому світу, тому реалізація цієї речі дійсно покращує продуктивність своїх сайтів. Він використовує стиснення коду, останні тенденції CSS, передову обробку JavaScript, технології кешування тощо. В цілому все це дає простий ефект: сайти швидко завантажуються, клієнтам не доводиться чекати, поліпшуються поведінкові фактори, які для пошукових систем є важливим показником рейтингу. Коротше кажучи: ви не втрачаєте клієнтів, і ваш веб-сайт займає вище в пошуку, ніж це може бути, всі інші речі рівні.

Ставки

Wix пропонує 8 платних тарифів, але можна всерйоз розглянути все, крім «Підключити домен», який мало чим відрізняється від безкоштовного режиму роботи з дизайнером.

За всіма тарифами система пропонує:

 • Безкоштовний хостинг.
 • Підключення до домену.
 • Від 500 МБ до 20 ГБ дискового простору для зберігання даних.
 • Підключіть Google Analytics.
 • Преміальна підтримка.

Оголошення Wix відаляються в трьох платних планах: Базовий, Необмежений і VIP. На “Connect domain” (4,50$/місяць) підпис дизайнера залишиться.

Якщо вам потрібно створити сайт-візитку або блог, то можливостей, наданих на тарифному плані Basic, буде достатньо. Для корпоративного сайту або інформаційного порталу з високою відвідуваністю необхідно вибрати тариф «Безлімітний». Тариф «Підключити домен», по суті, має тільки одну функцію – підключення домену другого рівня до сайту. 

В основному, ви можете створити веб-сайт на Wix безкоштовно, і навіть розмістити його в мережі. Але тоді доведеться пережити ряд обмежень:

 • Домен третього рівня із зазначенням дизайнера, на якому зроблений сайт.
 • Реклама сервісу на сторінках.
 • Низька продуктивність і мало вільного місця на диску.

Навіть без оплати преміального тарифу сайт на Wix буде доступний для управління, але серйозний проект з таким підходом не спрацює.

Також замовити будь-які послуги, пов’язані зі створенням сайту, можна, перейшовши в меню «Найняти фахівця». Створення сайтів під ключ, розробка індивідуального дизайну, користувальницьких додатків, ілюстрацій, графіки, підключення баз даних, скриптів, написання унікальних текстів, налаштування сайту, просування, перенесення веб-ресурсу з іншої платформи – ви можете замовити рішення будь-якої проблеми, яка спадає на думку про створені сайти. Для цього потрібно заповнити бриф, вказавши вид роботи, регіон, опис вимог і контактну інформацію. Ваш запит потрапить в базу даних, і незабаром ви отримаєте зворотний зв’язок від фахівців, які зможуть вирішити проблему. Вартість послуг різна – як домовитися з конкретною людиною.

Є дещо інше. Wix може дозволити собі часто вводити знижки до 50%. Практично на всі свята вони знижують ціни – хороший час, щоб заздалегідь оплатити процентний тариф за копійки. Щоб не пропустити акцію, зареєструйтеся в системі під вашою поштою, почнуть надходити повідомлення, серед яких незабаром ви побачите можливість оплати зі знижкою.

Гідність

Wix хвалять за візуальну привабливість, що робить роботу з дизайном приємною. Але це далеко не всі переваги сервісу. Також включають:

 • Адаптивність шаблонів.
 • Зручний інтерфейс візуального редактора, який може швидко зрозуміти навіть початківець.
 • Наявність альтернативного, просунутого редактора для професійних розробників – Editor X.
 • Вбудований конструктор логотипів, фото- і відеоредактори, наявність стокових медіаматеріалів для безкоштовного розміщення на сайтах.
 • Магазин додатків, що містить понад 350 товарів на всі випадки життя.
 • Ефективна вбудована платформа для управління бізнес-процесами – Wix Ascend;
 • Velo – це платформа для розробки користувацьких додатків, управління скриптами та базами даних сайтів для створення сторінок, що динамічно змінюються.
 • Wix ADI – це штучний інтелект, здатний самостійно збирати макети сторінок з вхідних даних.
 • Можливість спільної розробки ділянок.
 • Розвинена екосистема сертифікованих розробників, ви можете замовити будь-яку роботу, пов’язану з проектом.
 • Потужний блог-модуль, придатний для тривалої роботи з великими сайтами статей.
 • Якісний SEO-модуль, хороша продуктивність готових сайтів.
 • Безкоштовний мобільний додаток для управління всіма типами створених сайтів – додавання статей, продуктів, медіаконтенту, редагування структури сторінок та іншого.
 • Величезна база знань, яка допомагає зрозуміти інтерфейс дизайнера.
 • Можливість додавання HTML-коду на сторінки.
 • Єдина панель управління інтернет-магазину, за допомогою якої можна відстежувати замовлення, отримувати платежі і управляти доставкою.
 • Повна статистика на сайті – кількість переглядів сторінок, джерел трафіку, положення в результатах пошуку і т.д.

Якщо повернутися до зовнішньої складової дизайнера, то можна ще раз відзначити, що шаблонів на Wix дійсно дуже багато. Вони грамотно поділяються на категорії і типи сайтів, плюс підтримуються пошук за ключовими словами і фільтри «Новий», «Популярний», «Порожній».

Перш ніж вибрати макет, ви можете побачити, як він буде виглядати на моніторі і на екрані мобільного пристрою. Якщо жоден із параметрів оформлення не працює, можна відфільтрувати пропозиції за допомогою розділу Пустий і створити власний шаблон з нуля. На Wix можна створювати односторінкові сайти. Готові шаблони для цільових сторінок розташовані в однойменному розділі.

Недоліки

Проблемою для початківців веб-майстрів може стати перевантажений інтерфейс. Пояснити функціональність дизайнера нескладно, але освоїти сервіс піде не один день: потрібно буде не тільки зрозуміти, що там, але і навчитися правильно застосовувати інструменти. На Wix можна зіпсувати шаблон, адже у користувача є маса можливостей для редагування.

Розділ «Підтримка» залишається неінформативним. Опис того, як виконуються основні дії в редакторі, можна знайти, але без скріншотів може бути важко зрозуміти, де натиснути. Можливо, це порожня примха, але якщо сервіс позиціонується як конструктор для початківців, то логічно очікувати найбільш зрозумілого викладу інформації.

Недолік іноді перетворюється в широкий спектр додатків в AppMarket. Деякі робляться недбало і працюють з помилками, хоча в цілому магазин заслуговує найвищих оцінок.

Висновок

Wix є найпотужнішим конструктором з візуальним редактором. Відмінно підходить для створення візитних карток, блогів, цільових сторінок і навіть магазинів. Все це добре працює без розтяжки. Сервіс на ринку з 2006 року, за ці роки значно зміцнив свої позиції і є трендсеттером в ніші WYSIWYG-дизайнерів.

Сервіс може дозволити собі те, що інші не можуть: винайти і впровадити нові чіпи, які потім поступово приймаються конкурентами, залучати грамотних розробників, партнерів, давати рекордні знижки своїм користувачам, врешті-решт. Оновлення відбуваються дуже часто, все оптимізовано. Якісний на даний момент і перспективний для майбутнього двигун, з яким варто мати справу.

Ось купа технологій, які структуровані за напрямком. Velo, Editor X – серйозні речі для досвідчених розробників, яким за характером своєї діяльності необхідно вийти за рамки стандартних можливостей двигуна. ADI для тих, хто взагалі нічого не хоче розуміти, але має потребу в отриманні веб-сайту. Можна зробити прості сторінки на коліні або шедеври стилю і функціональності з однаковим успіхом.

Так, wix складніше освоїти, ніж uKit, наприклад. Він має потужну панель управління з купою варіантів. Але! Не варто намагатися використовувати все і відразу в перший вечір. Суть в тому, що при ускладненні завдань, що стоять перед вами, ви зможете їх вирішити, так чи інакше. Є запас ходу. Магазин додатків своїм асортиментом закриває безліч питань. Як поточні, так і ті, які можуть виникнути в робочому процесі. Якщо ні, Velo допоможе або спільноті розробників, які можуть реалізувати що завгодно в двигуні.

З такими цінами і потенціалом, Wix – відмінний вибір. Він стоїть окремо, стає краще і збільшує відставання від найближчих конкурентів. Рекомендуємо звернути увагу. Наполегливо. Навіть якщо вам щось не підходить, то на майбутнє ви будете знати, з чим порівнювати всіх інших конструкторів цього класу при виборі.