Стейкінг на Binance: що це таке, як це працює і як заробити гроші

 • 09.06.2022

Стейкінг, або staking, є альтернативою традиційному майнінгу. Користувачі отримують винагороду, але при цьому можуть дозволити собі не купувати дороге обладнання. Відсоток доходу може бути різним – все залежить від обраної монети і терміну її зберігання.

Що таке стейкінг

Під стейкінгом потрібно розуміти отримання пасивного заробітку за рахунок простого зберігання криптокоінів. У цьому процесі використовується алгоритм Proof of Stake (PoS) – доказ права власності. PoS є одним з методів захисту блокчейна від перешкод і неточності розміщених даних.

Коли користувачі вибирають блокчейн з таким алгоритмом і зберігають монети на своїх гаманцях, вони винагороджуються. Це стимулює учасників системи вплутуватися в процес стейкінгу і тим самим забезпечувати ефективність блокчейна.

При використанні алгоритму PoS застосовується наступний принцип: чим більше сума зберігає користувач, тим більше блоків він зможе генерувати.

Доказ права власності (PoS), який робить стейкінг доступним, використовується в роботі наступних криптовалют:

 • Cardano
 • Tezos.
 • Solana
 • Algorand
 • Cosmos.
 • TRON.
 • EOS
 • DASH та інші.

Важливою перевагою стейкінгу є те, що він є повноцінною заміною майнінга. Користувачі можуть заробляти на криптовалюті без використання спеціалізованого обладнання.

Різниця між стейкінгом і майнінгом

Традиційний майнінг – це процес підтримки мережі, заснований на використанні алгоритму Proof of Work (PoW). Учасників цього процесу називають майнерами. Вони генерують блоки, які необхідні для зберігання інформації про рахунки та транзакції. Для того щоб отримати новий блок, користувачеві необхідно зробити певні розрахунки і знайти секретну комбінацію символів.

Тепер звичайні комп’ютери вже не можуть підтримувати необхідний рівень обчислювальної потужності для отримання блоків мережі bitcoin. Користувачам доводиться вкладати кошти в покупку дорогого обладнання, розробленого спеціально для майнінгу. Одним із прикладів відповідної техніки є специфічні для застосування інтегральні схеми (ASIC).

Блокчейни, що працюють на основі алгоритму Proof of Stake (PoS), рятують учасників мережі від таких труднощів. Все, що вам потрібно для отримання пасивного доходу, це зберігати монети в гаманці (або на спеціальній платформі) і не використовувати їх.

Кількість активів на рахунку можна накопичити, тим самим збільшуючи шанси майнінгу блоку. Такий процес не вимагає підключення потужного обладнання, що робить поріг введення стейкінгу набагато нижче, ніж видобуток. Крім того, деякі монети коштують недорого, і люди з невеликим капіталом можуть заробляти на їх зберіганні.

Однак є проекти, в яких для стейкінгу потрібно мати на рахунку досить велику суму. А в деяких випадках ця сума може перевищувати вартість гірничодобувного обладнання. Відповідно, поріг входу в цьому випадку вище.

Види стейкінгу

За своїм принципом роботи стейкінг нагадує банківський депозит – користувач перераховує гроші на рахунок, не чіпає їх, і вони приносять йому пасивний дохід. Чим більше грошей на рахунку, тим вище рівень прибутку.

На додаток до цієї основної схеми роботи, стейкінг окремих блокчейнів може мати свої умови.

Фіксований стейкінг (Locked Staking)

При такому підході користувач зобов’язаний заздалегідь вказати, на який термін він розміщує активи на рахунку. Власник токенів має можливість вибрати зручну дату, але тоді йому не доведеться її міняти. Наприклад, якщо була встановлена чверть, то взяти монети раніше не вдасться.

При такому типі стейкінгу користувачі отримують фіксовану плату. Такі контракти зазвичай мають більш високу процентну ставку, тому цей варіант вибирають ті, хто з часом хоче отримати більше грошей.

Прикладом може служити ETH 2.0. Щоб стати валідатором в ньому, потрібно поповнити гаманець не менше 32 ETH. Річна процентна ставка складе від 2 до 20% Це залежить від загальної кількості монет, які блокуються для стейкінгу.

Гнучкий стейкінг (Flexible Staking)

При такому розташуванні монет кінцева дата терміну їх зберігання не вказується. Користувач може припинити участь у процесі перевірки, коли вважатиме за потрібне. Відсотки будуть нараховуватися до тих пір, поки учасник мережі не відкличе свої жетони (або не відкриє замовлення на їх продаж).

У більшості випадків винагорода починає надходити протягом доби з моменту відкриття безстрокового договору. Але платежі здійснюються не щодня. Найпоширеніший варіант – раз на місяць.

Безстроковий стейкінг підійде тим, хто не любить довго заморожувати свої цифрові кошти і звик до гнучкого управління активами. Монети, розміщені на такому гаманці, приносять пасивний дохід, і ви можете забрати їх в будь-який час.

DeFi-стейкінг

DeFi слід розуміти як децентралізоване фінансування. Це різні сервіси, які працюють на базі блокчейна. Вони можуть містити функції кредитування, страхування, прогнозування і т.д.

В основі роботи DeFi-проектів лежить використання смарт-контрактів. Вони хороші тим, що забезпечують автоматичне виконання угод з дотриманням заздалегідь визначених умов їх проведення.

DeFi-стейкінг відрізняється від звичайного тим, що в процесі беруть участь треті сторони. Наприклад, це можуть бути організації або окремі користувачі, які беруть монети у власника у відсотках. Тобто вони зараховуються.

Система призначена для точного і грамотного контролю виконання угод. Але в будь-якому випадку рекомендується перевіряти рівень ефективності того чи іншого смарт-контракту. Теоретично в ньому можуть бути вразливості.

DeFi-стейкінг приваблює користувачів з кількох причин:

 • Швидке зняття коштів. Протягом дня можна відразу зняти свої відсотки, які нараховуються щодня. Вам не доведеться чекати місяць на оплату.
 • Більш висока рентабельність. Інтерес до стейкінгу DeFi вищий, а поріг входу нижчий. При роботі зі звичайними блокчейнами за допомогою PoS важко заробляти більше 10% на рік. Вибираючи DeFi, користувач може розраховувати на прибутковість 100% річних і вище. Все залежить від обраної монети і терміну.
 • Гарантовані виплати. Одним із прикладів є Binance BNB Staking. Користувач захищений від шахрайства не тільки розумними контрактами, але і авторитетом самої платформи.

Стейкінг продовжує залишатися популярним видом заробітку, так як забезпечує хороший рівень прибутку і не пов’язаний з високими ризиками.

Якщо говорити про прибутковість в цілому, то кінцевий показник визначається вибором монети, терміном її розміщення і типом стейкінгу. Відсоток може сильно відрізнятися від користувача до користувача. Але в будь-якому випадку власники монет отримають свою винагороду. Тут все більш стабільно в порівнянні з майнінгом.

У деяких проектах винагороджуються лише користувачі, обрані в якості валідаторів. Але для цього в будь-якому випадку необхідно мати на рахунку велику суму.

Іноді користувачі йдуть альтернативним шляхом – вони об’єднують свої криптовалюти в один пул. Це дозволяє їм стати валідаторами навіть без достатньої кількості на рахунку. При цьому отримана винагорода ділиться на акції.

Ризики стейкінгу

При такому виді заробітку основним ризиком є можливе падіння ціни криптоактиву. Чим нижче ставка монети, тим менше сума (в фіаті) складе 10%, 25% або 100% винагороди.

З цієї причини потрібно вибирати монети з низьким рівнем волатильності. Оптимальним варіантом є актив, який демонструє, нехай і не динамічне, але стабільне зростання. Криптовалюта з високим рівнем волатильності може бути проблемою, особливо при фіксованому стейкінгу. У разі сильного просідання користувач не зможе його продати, побачивши початок падіння ціни.

Також варто враховувати ризик втрати рахунку в онлайн-сервісі або на криптовалютній біржі. Тому всі паролі і логіни повинні зберігатися вкрай надійно.

Важливо! Якщо валідатор просить відправити йому кошти безпосередньо, це явна ознака шахрайства. Такі запити слід ігнорувати.

Як почати і вибрати монету для стейкінгу

Для початку потрібно накопичувати або купити токени, які будуть служити «вільним активом». Тобто від втрати своєї цінності користувач не повинен зазнавати серйозних пошкоджень. Вам не потрібно використовувати відчутну пропозицію грошей для стейкінгу.

Також необхідно заздалегідь планувати блокування криптовалюти на певний час. При цьому варто звернути увагу на умови стейкінгу різних сервісів. Краще, якщо загальний дохід буде сформований платежами за декількома токенами. Так користувач знизить ризики – одна монета провисне, котирування іншої підуть вгору.

Вибирати потрібно монету з урахуванням волатильності і мінімальної суми договору. Наприклад, говорячи про той же Ethereum 2.0: не всі зможуть дозволити собі заморозити 32 ETH. Також потрібно подивитися на обсяг торгів. Чим він вище, тим популярніший криптовалютний актив.

Крім того, фахівці рекомендують перерозподіляти свій портфель не рідше одного разу на 3 місяці.

Як працює staking на платформі Binance

Принцип отримання винагороди на біржі Binance стандартний. Користувачеві необхідно розмістити монети на спеціалізованій платформі. За це він отримає відсоток пасивного доходу.

Binance має 2 типи стейкінгу:

 • Фіксована.
 • Визначення.
«Фіксований стейкінг»

При фіксованому стейкінгу користувачеві необхідно вибрати монету, термін її блокування на рахунку і натиснути на кнопку «Додати активи». Рівень рентабельності відображається зеленими номерами поруч з кожним токеном.

Після додавання активів система блокує зазначену суму, а на час утримання зникає з спотового гаманця. Відсотки нараховуються щодня. Користувачі мають можливість вибрати дострокове закриття договору. Але в цьому випадку будуть вираховуватися раніше нараховані відсотки.

Binance DeFi-staking – це можливість для звичайних користувачів брати участь в децентралізованих проектах з високим порогом входу.

«DeFi-стейкінг»

Біржа об’єднує кошти, надані клієнтами, і діє від їх імені. Загальний прибуток розподіляється відповідно до розміру вкладів.

Інтерфейс тут такий же, як і в фіксованому стейкінгу. Взяти участь у проекті DeFi можна в один клік. Після натискання кнопки «Додати активи» з’являється вікно з докладною інформацією про обраний токен.

«Додавання токена до DeFi-стейкінгу»

У спеціальному розділі ви можете побачити інформацію про те, як взяти участь в DeFi-стейкінгу.

Важливою перевагою DeFi-стейкінгу від Binance є те, що проекти підбираються досвідченими фахівцями біржі. Тобто користувачі спочатку звільняються від необхідності ретельно аналізувати численні пропозиції. Але базова аналітика повинна проводитися в будь-якому випадку, так як Binance не несе відповідальності за збитки.