Що таке The Sandbox (SAND) – огляд проєкту і криптовалюти

Навесні 2021 року токени NFT стали одним з головних трендів в криптовалютній індустрії, і менш ніж через рік ніхто не дивується, що перший запис Вікіпедії продається за $ 750 000, а кінокомпанія Miramax збирається судитися з Квентіном Тарантіно через продаж NFT за сцени, які не входять в кримінальне чтиво.

Одним з найяскравіших проектів 2021 року стала гра The Sandbox, що це за проект, хто його створив і як він влаштований, розповім в цій публікації.

Що таке гра The Sandbox

Sandbox Game – це багатокористувацька онлайн-гра з використанням технології блокчейн з елементами децентралізованого фінансування (DeFi) і не замінних токенів (NFT). Пісочниця – це ціла гра метавсесвіт, в якій гравці можуть купувати і продавати “Землю”, створювати і продавати свої “Активи” – NFT-токени, а також брати участь в управлінні проектами, визначаючи вектор його подальшого розвитку.

Хто створив проект

Широка публіка дізналася про Sandbox після оголошення про випуск на IEO через платформу Binance Launchpad в серпні 2020 року. До цього засновники також провели закритий раунд інвестицій.

Основними акторами є:

Артур Мадрид, генеральний директор Pixowl. Економіст, перш ніж стати підприємцем, працював консультантом Eurogroup Consulting France. Себастьян Боргет, головний операційний директор Pixowl. Спеціаліст у сфері телекомунікацій. Він почав свою кар’єру в якості менеджера проекту в 1-Click Media Артур Мадрид. Працював з Activision і універсальною музикою.

Функціонал самої платформи був запущений після IEO в грудні 2020 року, зараз не всі заплановані функції реалізовані і проект все ще знаходиться в розробці.

Особливості проекту

Дослівно назва проекту перекладається як «Пісочниця» і ця назва відображає його суть – створення основи для реалізації нових ігрових продуктів. Sandbox позиціонує себе як платформу для створення та монетизації ігрового досвіду, в якій учасники створюють свої ігри та цілі віртуальні світи, тоді як творці мають право власності на свої творіння.

На ігровій торговій платформі – «Маркетплейс» використовуються три види жетонів:

  • SAND (Sand) – це рідний ігровий токен, що працює в мережі Ethereum в стандарті ERC-20. Основна валюта гри використовується для всіх операцій.
  • ASSETS (Asset) – створені користувачем ігрові об’єкти є не замінними токенами NFT, використовуючи стандарт ERC-1155, ці «об’єкти» унікальні і творці мають на них право власності.
  • ЗЕМЛЯ (земля) – це земельні ділянки, технічно це також жетони NFT, але в стандарті ERC-721. Таку ділянку можна купити, продати або здати в оренду. Об’єкти і об’єкти розміщуються на землі і які трансформуються в повноцінні ігрові рівні.

Карта проекту тепер виглядає так:

Карта напрочуд схожа на www.milliondollarhomepage.com її можна прочитати на вікі, історія має тенденцію повторюватися, але кожен раз під новим «технологічним соусом».

Екосистема The Sandbox

Екосистему проекту Sandbox можна назвати трьома рішеннями, на яких будується все:

  • Програмне забезпечення VoxEdit для створення та анімації об’єктів з кубічних 3d пікселів;
  • Marketplace – платформа для купівлі-продажу внутрішньоігрових активів;
  • Game Maker – це програмне забезпечення для створення ігрових сценаріїв, розміщених на землях проекту.

VoxEdit – це безкоштовний пакет 3D-моделювання, який дозволяє створювати та оживляти 3D-об’єкти, такі як персонажі людей, тварини, транспортні засоби, інструменти та інші предмети. “Voxels”, які є кубічними 3D-пікселями, схожими на будівельні блоки, можна маніпулювати за допомогою VoxEdit для створення нових об’єктів, які після створення можуть бути експортовані на Ринок пісочниць і стати ігровими активами.

Sandbox Marketplace – це ринок NFT для користувачів для торгівлі ігровими активами (ASSETS) у вигляді токенів NFT. Ці NFT можуть бути об’єктами, будівлями, носимими пристроями тощо, які можна використовувати у світі пісочниці. Крім того, придбані активи можуть бути включені в LAND за допомогою Game Maker для створення унікальних ігор.

Game Maker – це платформа, яка дозволяє користувачам створювати та тестувати власні унікальні 3D-ігри в метавсесвіті Sandbox. Це програмне забезпечення не вимагає навичок програмування. І дозволяє користувачам створювати ігрову механіку, додаючи до них створені елементи

Як почати грати в The Sandbox

Щоб почати грати в Sandbox, досить зайти на офіційний сайт проекту – www.sandbox.game і підключити свій гаманець Metamask до сайту.

Гра не має звичайного «облікового запису» і реєстрації, оскільки побудована на технології блокчейн і в ній записані всі дії.

Маркер проекту пісочниці – SAND

«Пісок» або SAND є рідним токеном The Sandbox, випущеним в стандарті ERC-20 мережі Ethereum, загальний запас токенів становить 3 млрд.

Токен SAND використовується для виконання всіх транзакцій і взаємодій по всій екосистемі Sandbox. Гравці повинні володіти SAND, щоб грати в гру, налаштовувати свої аватари, купувати землю або обмінюватися активами на ринку пісочниці. Крім того, будучи токеном управління, SAND дозволяє своїм власникам пропонувати і голосувати за зміни в платформі через структуру децентралізованої автономної організації (DAO).

Курс криптовалюти SAND і її перспективи

На початку 2021 року, ще до лістингу на Binance, ціна токена SAND не перевищувала 5 центів, але 25 листопада 2021 року встановила свій максимум на рівні 8,44 долара США, поточний курс можна подивитися тут.

Перспективи токена залежать як від динаміки розвитку самого проекту, так і від настрою на всьому криптовалютному ринку. Якщо складно дати прогнози по другому пункту, то перспективи розвитку проекту можна зрозуміти за дорожньою картою і планами на цей рік:

  • на початку 2022 року планується поступове відкриття ігрового всесвіту Sandbox;
  • у другому кварталі запуск DAO і стейкінг;
  • у третьому кварталі була запланована велика рекламна кампанія;
  • в четвертому кварталі планується запуск мобільної версії гри;

Як бачимо, у команди проекту є серйозні плани на 2022 рік, ми будемо стежити за розвитком проекту.

Де купити жетони SAND

Токен SAND вже можна купити на багатьох криптовалютних біржах, наприклад, на біржі Binance повний список доступний на сайтах CoinMarketCap і CoinGecko. Також можна обміняти монети Eth на токени SAND в гаманці Metamask, але перед обміном потрібно звернути увагу на комісійні в мережі Ethereum.

Де зберігати монети SAND

Оскільки токен SAND заснований на Ethereum, для його зберігання підходять гаманці, що підтримують токени ERC-20, найпопулярнішим гаманцем для SAND є Metamask, оскільки з його допомогою можна підключитися до гри.

На закінчення

Sandbox – це багатокористувацька контент-платформа, яка дозволяє гравцям створювати метавсесвіт ігор, змінювати його зовнішній вигляд і зміст. На відміну від багатьох ігор, The Sandbox не має заздалегідь визначеного ігрового світу та навмисного сценарію. При цьому, крім створення і додавання своїх об’єктів в ігровий світ, користувачі можуть заробляти на продажу своїх творінь.