Технологія Blockchain вивела відеоігри на новий рівень: тепер гравці можуть не тільки проводити дозвілля, але і заробляти гроші одночасно. З розвитком децентралізованих технологій прийшли проекти GameFi на основі реальної токеноміки, і всі ігрові предмети в них стають цифровими активами, які можна продавати за криптовалюту. щоб заробити гроші.

Що таке блокчейн-ігри

Блокчейн-ігри (Play-to-earn) – це відеоігри, які включають в себе елементи, засновані на технології блокчейн. Іншими словами, блокчейн-гра – це свого роду децентралізований додаток (DApp) у фінансовому секторі DeFi. Але інтерес до них став настільки високим, що для децентралізованих ігор виділена окрема сфера – GameFi.

Гравці можуть володіти NFT, які можуть бути продані на спеціальних ринках, або заробляти гроші, беручи участь у турнірах або інших ігрових заходах. NFT, як і інші токени, може зберігатися, отримуватися і передаватися в криптогаманці.

Як користувачі заробляють гроші на блокчейн-іграх

Ви можете заробити дохід кількома способами, граючи в популярні блокчейн-ігри: від землеробства та стейкінгу до продажу ігрових предметів та персонажів.

Продаж NFT

Кожен персонаж або предмет в грі може виступати в якості незмінного токена (ERC-721 або BEP-721). Ви можете купити основного персонажа, розробити його, а потім продати його на ринку і отримати прибуток.

Наприклад, ви могли купити віртуального вихованця в грі CryptoKitties на Ethereum на початковому етапі (Genesis), а потім розробити його. Найдорожчий вихованець був проданий за 246 ETH – приблизно 72 мільйони рублів за курсом на момент написання.

Фармінг і стейкінг

Деякі децентралізовані платформи дозволяють не тільки володіти токенами NFT, але і стейкувати їх, отримуючи додатковий дохід.

За кожен обмін можна отримати бали за підсилення – «накачування» роботів. Чим вище рівень робота, тим більше він генерує дохід. Бали boost нараховуються за кожен своп на Biswap – від 10% до 90% від суми комісій, в залежності від налаштувань користувача.

Перемога за участь у конкурсах

Деякі ігри P2E проводять турніри серед геймерів, беручи участь в яких можна отримати жетони, якщо гравець потрапить до списку переможців. Це складний метод, який часто вимагає не тільки багато вільного часу, але і великих вкладень, без яких потрапити в список переможців буде вкрай складно.

Криптолюбителі знають, що деякі проекти проводять спеціальні аеродроми для власників, такі як Strong Holder Offering (SHO) від MakerDAO. Власники NFT також можуть отримувати безкоштовні токени для зберігання своїх NFT.

Переваги та підводні камені блокчейн-ігор

GameFi «зняли» в 2021 році, а жетони деяких проектів всього за кілька місяців виросли більш ніж в сто разів. Яскравим прикладом є токен Axie Infinity (AXS), який менш ніж за рік виріс з $ 0,50 до $ 160.

Але перш ніж інвестувати в блокчейн-ігри, потрібно оцінити не тільки переваги, але і ризики, які можуть виникнути.

Переваги

 • Величезні можливості заробити. Не тільки заробити дохід, але і заробити цілий статок. Токен NFT, який ви купуєте зараз, може коштувати в майбутньому мільйони доларів.
 • Альтернативне джерело доходу. Не всім вдається зробити криптоігри основним джерелом доходу, але любителі ігор можуть отримати додатковий дохід за їх рахунок.
 • Сприяє розвитку блокчейна. Децентралізовані ігри приносять користь не тільки гравцям і розробникам, але і всій екосистемі DeFi, привертаючи до неї багато уваги і демонструючи свої сильні сторони.

Пастки

 • Ви повинні розуміти нове цифрове мистецтво. Ви не можете просто купити колекційний матеріал і чекати, поки його ціна зросте. Ви повинні бути в змозі слідувати тенденціям на ринку і знати, чому актив може бути дорогим. тепер готовий купити всього за 22 ETH (~$80 тис.) на ринку OpenSea.
 • Складність і високий поріг входу. Насправді у новачків мало шансів зайняти перші місця. Переможцями турнірів найчастіше стають досвідчені гравці і стримери, які добре розбираються в ігровій механіці і можуть дозволити собі вкладати великі суми в ігри. Вам знадобляться тижні, місяці і, можливо, роки, щоб витіснити сильних гравців.
 • Ризики. Ніхто не знає, чи продовжиться ажіотаж навколо блокчейн-ігор у 2022 році і чи буде ігрова індустрія розвиватися так само, як зараз, або почне зникати завтра, як це було з лихоманкою ICO в 2017 році. Все буде залежати від попиту. Таким чином, ігрові активи, якими ви володієте, можуть зробити вас багатими або позбавити вас капіталу. Крім того, регулярно з’являються нові проекти, за якими важко відстежити: сильні конкуренти можуть витісняти комп’ютерні ігри, які зараз знаходяться на піку популярності.

Рейтинг ігор блокчейн-ігор з заробітком і виведенням грошей

Підказка: Найкращі блокчейн-ігри можна відстежувати за допомогою спеціалізованих сервісів, таких як DApp Radarодин з найбільших моніторингів децентралізованих додатків.

Farmers World

Одна з кращих ігор на блокчейні 2022 року з заробітком. Незважаючи на те, що гра Farmers World стартувала тільки в цьому році, вона швидко стала одним з лідерів за кількістю геймерів серед нових блокчейн-ігор завдяки своїй унікальності: це перша NFT гра, в якій потрібно розвивати ферму, отримуючи за неї нагороди.

Axie Infinity

Axie Infinity  також вважається однією з кращих блокчейн-ігор в стилі Покемон. Популярність до неї прийшла не тільки завдяки захоплюючому геймплею, але і інтеграції рішення Ronin для масштабування мережі Ethereum, що дозволяє знизити комісійні і збільшити швидкість транзакцій.

Гравці збирають і розводять істот, що нагадують покемонів і представлені у вигляді жетонів NFT, які можуть бути продані на ринку. І за кожну перемогу в бою або успішно виконану місію гравці отримують винагороду в жетонах ERC-20 SLP.

Alien Worlds

Це метавсесвіт DeFi, в якому гравці можуть використовувати NFT-елементи для різних цілей і заробляти. Популярність Alien Worlds була настільки високою, що в липні 2021 року всього за місяць було зареєстровано 1 мільйон гаманців.

Sprinterlands

Гра знаходиться на першому місці за кількістю активних користувачів, яка перевищує 300 тисяч. Sprinterlands – це безкоштовна колекційна карткова гра Play2Earn в жанрі MMORPG, схожа на знамениту Gods Unchained. Примітно, що гра була випущена на тому ж блокчейні WAX.

Щоб почати гру, потрібно придбати стартовий набір карт і взяти участь в турнірах, за перемогу в яких гравці отримають винагороду. Самі картки можуть бути покращені та продані іншим користувачам на ринку.

The Sandbox

Ще одна з кращих блокчейн-ігор з NFT і відкритим світом (metaverse), створена в стилі популярної гри Minecraft на блокчейні Ethereum. Геймери створюють і обмінюються віртуальними предметами в Sandbox на токени SAND, а також заробляють токени LAND. Користувачі можуть навіть створювати власні ігри для інших учасників.

Star Atlas

Стратегія космічної тематики блокчейна Solana, створена на інноваційному двигуні Unreal Five. Користувачі космічних кораблів стикаються один з одним у відкритому просторі всесвіту Star Atlas і вступають в битву, щоб виграти і отримати нагороди. Команда проекту Star Atlas провела одне з найуспішніших IEO на біржі FTX: після лістингу ціна токенів STAR і POLIS підскочила в 150 разів від ціни на продаж токенів, що привернуло багато уваги користувачів.

Блокчейн-ігри без інвестицій

Багато ігор вимагають великих інвестицій, щоб почати заробляти .

 • Gods Unchained – це карткова рольова гра на блокчейні WAX. Кожен користувач отримує стартовий набір карток, за допомогою яких він може брати участь в боях, щоб отримати цінні нагороди за перемоги. Але перші карти не зберігаються в блокчейні: для створення дублікатів, які можна продати, необхідно спочатку виграти бої і заробити.
 • Sprinterlands – це аналогічна гра, в якій базовий набір карт можна отримати безкоштовно.
 • Chainmonsters – безкоштовна гра mmorpg на тему покемонів, як Axie Infinity, в яку ви також можете почати грати без інвестицій.
 • Sandbox – інвестиції допоможуть вам рухатися швидше і заробити більше в грі, але почати можна і без них.

Блокчейн-ігри на вашому телефоні

 • Blocks Brawler – популярна гра, випущена на блокчейн-платформі MOBOX в мережі BSC. Ви можете грати в неї як через додаток на iOS і Android, так і на настільних пристроях.
 • Pagan Gods – це російськомовна блокчейн-карткова гра в екосистемі WAX, створена Ino Worlds.
 • CoinHunt World – це гра для iOS і Android, що нагадує колись популярний додаток PokemonGo. Мета гравців – зібрати ключі, заховані у віртуальній карті, рухаючись в реальному світі. Як тільки буде зібрана потрібна кількість ключів, можна буде відкривати сховища для отримання винагород в BTC або ETH. Але тільки після того, як ви правильно відповісте на єдине питання.

Перспективи блокчейн-ігор в майбутньому

Щоденний обсяг торгів проектами GameFi перевищує $ 55 млн за даними DApp Radar, але півроку тому він ледь перевищив $ 20. Це свідчить про зростаючий попит і інтерес до блокчейн-ігор.

Але всіх обійшов Forte, якому вдалося зібрати 725 мільйонів доларів на створення і розвиток інфраструктури GameFi. Вже ці дані багато говорять про те, які перспективи можливі для блокчейн-ігор. Але в підсумку ринкові тенденції вирішують все: поки вони залишаються вгору в довгостроковій перспективі, то компанії будуть зацікавлені в розвитку ігрового сектора блокчейн.