Російська атака на Україну, людська ціна буде “величезною”, заявив президент США Джо Байден.

Джо Байден – “США захищатимуть кожен сантиметр території НАТО”

У коментарі, що транслюлювався на національному рівні, він сказав, що США готові рішуче відреагувати на такий крок. Байден заявив, що Росія набрала близько 150 тисяч військовослужбовців на кордонах України. Росія заявляє, що відводить частину своїх військ. У середу було оголошено, що військові навчання в анексованому Москвою Криму закінчилися.

“Підрозділи Південного військового округу, завершивши участь у тактичних навчаннях, переходять до пунктів постійної дислокації”, – йдеться в повідомленні.

На кадрах, які транслювалися по державному телебаченню, видно, як військові машини перетинають міст, щоб покинути Крим.

Але західні лідери залишаються обережними, а НАТО каже, що поки немає ознак деескалації.

“Навпаки, – сказав генеральний секретар Єнс Столтенберг, – схоже, що Росія продовжує нарощування військової сили”.

Його коментарі напередодні зустрічі міністрів оборони військового альянсу повторили слова Байдена у вівторок, коли він сказав, що вихід Росії “був би хорошим”, але ще не був перевірений.

“Дійсно, наші аналітики вказують, що вони залишаються дуже в загрозливій позиції”, – сказав президент.

На відео, опублікованому Міністерством оборони Росії, видно танки, що перетинають Кримський міст

Також у вівторок Україна заявила, що сайти міністерства оборони і двох банків потрапили під кібератаку.

Однак російський уряд заперечує будь-яку причетність.

Вже давно існує побоювання, що замість повномасштабного вторгнення Росія може використовувати менш очевидні засоби для дестабілізації України, наприклад, за допомогою кібератак на критичну інфраструктуру. Президент Байден заявив, що США готові відповісти на будь-який такий крок.

Промова Байдена прозвучала через кілька годин після того, як президент Росії Володимир Путін заявив, що проблеми безпеки Москви повинні бути вирішені і сприйняті серйозно.

Путін завжди заперечував планування вторгнення і говорив, що Росія не хоче нової війни в Європі. Однак напруженість зростає з листопада.

Після попередніх повідомлень про те, що американська розвідка вважає, що Росія може напасти на Україну в середу, президент України Володимир Зеленський оголосив його днем єдності, закликавши громадян розмахувати прапором країни і носити синьо-жовті стрічки – національні кольори України.

Росія має глибокі культурні та історичні зв’язки з Україною, яка є колишньою радянською республікою.

Путін хоче гарантій, що він не вступить до НАТО, тому що він бачить будь-яке розширення як загрозу для Росії. НАТО відхилило цю вимогу.

Байден заявив, що згоден з пропозицією російського уряду продовжити дипломатію.

Президент США також попередив, що американська економіка може постраждати від перебоїв з енергопостачанням і різкого зростання цін у ймовірному випадку, якщо санкції будуть накладені на Росію у відповідь на будь-яке вторгнення в Україну.

“Американський народ розуміє, що захист демократії і свободи ніколи не буває без витрат”, – сказав американський президент. “Я не буду робити вигляд, що це буде безболісно”.

Він сказав, що адміністрація працює над планами на випадок непередбачених ситуацій з виробниками енергії та вантажовідправниками, щоб запобігти потенційним проблемам з постачанням.

Байден попередив, що запропонований росією газопровід “Північний потік-2” до Європи “не відбудеться”, якщо вторгнення в Україну продовжиться.

Президент США продовжив: “Громадянам Росії: ви не наш ворог, і я не вірю, що ви хочете кривавої, руйнівної війни проти України”.

У вівторок НАТО висловило “обережний оптимізм” щодо заяви російських військових про те, що вони відвели частину своїх військ від кордону з Україною.

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив своєму російському колезі Сергію Лаврову в телефонній розмові, що США повинні побачити “перевірену, достовірну, значущу деескалацію”.

Раніше прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон написав у Twitter, що з Росії надходять “змішані сигнали”, оскільки британська розвідка показала, що поблизу кордону будуються російські польові госпіталі, які “можуть бути витлумачені лише як підготовка до вторгнення”.

Володимир Путін заявив у вівторок, що Росія не хоче війни. Він говорив за підсумками чотиригодинної зустрічі з канцлером Німеччини Олафом Шольцом.

Путін також сказав, що НАТО досі не вирішило “базових” проблем безпеки Росії. Він вимагає, щоб питання вступу України до НАТО було вирішене зараз, навіть через Україну ще далеко від того, щоб навіть почати заявку на вступ до Альянсу.

Пан Шольц заявив на спільній прес-конференції, що нарощування російських військ є “незрозумілим”, але все ще є шанс, що дипломатичні рішення можуть послабити напруженість.

“Я висловив, що нарощування військ розглядається як загроза”, – сказав Шольц на брифінгу для ЗМІ. “Звичайно, ми дуже стурбовані”.