Україна: супутникові знімки показують російську військову активність

Останні супутникові знімки, надані американською компанією космічних технологій Maxar, показують, що широкомасштабна російська військова активність зберігається поблизу кордонів України, незважаючи на недавні заяви Росії про деескалацію і виведення військ.

Взяті в середині лютого знімки ілюструють, що Україна залишається оточеною з трьох сторін – на її кордонах як з Росією, так і з Білоруссю – російською військовою концтацією і концентрацією військ.

Діяльність російських військ

Особливе занепокоєння викликає наявність нового польового шпиталю, на деякій відстані до тилу на полігоні Осиповичі на північному заході Білорусі.

Хоча це може бути законною частиною будь-яких великомасштабних польових навчань, це також може бути ознакою очікуваних бойових втрат від неминучого конфлікту.

Інші концентрації та активність військ значно ближче до кордонів України.

Військовий понтонний міст через річку Прип’ять був сфотографувати 15 лютого.

Це менш ніж за 4 милі (6 км) від кордону Білорусі з Україною.

Аналітики лондонської mckenzie Intelligence Services виділили велику площу постановки на правому березі річки як показник можливого наміру перемістити велику кількість транспортних засобів.

Деякі повідомлення свідчать про те, що понтон, можливо, був видалений.

Ще одне зображення – самохідна артилерія або гармати великого калібру, встановлені на танковому шасі, розташованому в Бреському, що знаходиться приблизно в 30 милях (50 км) від кордону.

Новоприбулий підрозділ з 20 протитанкових ударних вертольотів був зображений на аеродромі Зябрівка, за 30 км від кордону.

Аналітики McKenzie Intelligence кажуть, що є 12 ймовірних російських вертольотів Hokum і п’ять ймовірних вертольотів Hind або Mi-28 Havoc.

Важливо пам’ятати, що нинішня військова присутність Росії в Білорусі близько 30 тисяч військовослужбовців, хоча і тривожна як для України, так і для НАТО, є частиною спільних, запланованих навчань, які повинні завершитися 20 лютого.

Таким чином, ключове випробування намірів Москви відбудеться після цієї дати, коли супутникові знімки розкриють, чи залишилася або відійшла основна частина російських сил там.

Росія продовжує наполягати на тому, що вторгнення це не є її наміром і що будь-яка така пропозиція є частиною західної пропаганди.

Але керівники оборонних штабів НАТО вважають, що Росія тепер має достатньо сил навколо України, щоб здійснити вторгнення, якщо президент Путін виконає наказ.

Масштаби, масштаби і конфігурація розгортання Росії поблизу кордонів України безпрецедентні, наприклад, з підрозділами протиповітряної оборони, привезеними за тисячі кілометрів на сході Сибіру.

Під керівництвом Путіна російські військові зазнали драматичних перетворень з темних днів 1990-х років після розпаду Радянського Союзу.

Сталося дві речі, які зробили російську армію силою, з якою потрібно рахуватися.

По-перше, величезні суми державних грошей були вкладені в модернізацію та модернізацію військ, техніки, озброєння, кібернетики та логістики – від новітніх версій кібератак до реорганізації бойових підрозділів у компактні «Тактичні батальйонні групи» чисельністю близько 800 військовослужбовців за підтримки танків, артилерії та іншого озброєння.

По-друге, російські командири і планувальники провели останні сім років, отримуючи цінний бойовий досвід в Сирії і на сході України. Їх зброя була випробувана на полі бою, і російські командири навчилися на попередніх помилках.

Разом західні аналітики вважають, що Москва може, якщо вона вибере, зберігати значну і загрозливу військову присутність навколо кордонів України протягом тижнів, якщо не місяців.