Пасивний дохід / Фінанси · 12 Жовтня, 2022

Військові облігації: як придбати в Дії та скільки можна заробити

З новим оновленням Дії від 3 жовтня з’явилася можливість купувати військові облігації без комісій у кілька етапів.

Презентацію нової можливості провів віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на Центральному залізничному вокзалі в Києві.

Ukrfire.com побував на презентації і поспілкувався з міністром. У цьому матеріалі розповімо, як придбати військові облігації в Дії, і які сенси Мінцифри закладає у цей інструмент.

Що таке військові облігації

Військові облігації – це цінні папери, які випускає держава. Залучені через продаж облігацій кошти йдуть на підтримку економіки, на найнагальніші потреби. Для України сьогодні – це підтримка Збройних сил, зокрема, виплата грошового забезпечення військовим, підтримка медичної сфери.

Військові облігації з’явилися ще 1812 року в США. Але вони були доступні виключно заможній еліті. Масове залучення коштів громадян через продаж облігацій розпочався під час Громадянської війни в США 1861-1865 років.

Під час Першої світової війни завдяки військовим облігаціям Сполученим Штатам вдалося відшкодувати більш як половину з 30 млрд доларів, витрачених на війну.

А вже під час Другої світової 85 млн громадян США придбали облігації на майже 185 млрд доларів.

У світовій культурі облігації посідають чільне місце. У Чарлі Чапліна навіть є однойменний фільм (1918 рік), присвячений цим цінним паперам.

В Україні ж тема з облігаціями почала набирати обертів з доступністю ОВДП для масового інвестора.

Саме 1 березня 2022 року можна вважати історичним днем – тоді Міністерство фінансів розпочало продаж військових облігацій.

«Облігації – це важливий інструмент підтримки економіки, можливість залучити кошти, щоб підтримати Збройні сили, соціальну та медичну сфери. В Україні крута культура донатити, а облігації – це щось середнє між донатами та депозитами. Адже коли ви купуєте облігації, ви отримаєте свої кошти назад через певний період: три місяці, пів року, рік, півтора, і отримуєте за це від 11 до 16 відсотків. Але водночас ви підтримуєте сьогодні Збройні сили України, які активно деокуповують територію нашої країни», – пояснив очільник Мінцифри Михайло Федоров.

Отже, власники облігацій спонсорують:

 • знищення ворога;
 • деокупацію території;
 • наближення поразки росії.

Скільки коштують військові облігації України

Середня вартість військових облігацій, які емітує Міністерство фінансів, коливається у межах 900-1000 грн.

Якщо зараз придбати 10 облігацій з датою виплати 27 вересня 2023 року вам треба буде сплатити 10 246 грн. За рік на картку повернеться 11 600 грн. Тобто ви отримаєте 13% від вкладеної суми, а саме 1 353,4 грн.

У чому краса – з цього доходу не доведеться сплачувати податки. Але найголовніше, що ваш внесок цілий рік працюватиме на Збройні сили та деокупацію українських територій.

Як купити облігації в Дії

Після оновлення до останньої версії застосунку на головному екрані з’явиться відповідне меню для купівлі військових облігацій. Має це такий вигляд:

Наступним буде ознайомчий екран, де вам коротенько розкажуть про облігації і як це працює.

Так, облігації зараховуються на інвестиційний рахунок протягом трьох робочих днів.

Вам не потрібно оформлювати окремий рахунок. Купуючи облігації через Дію, це все станеться немов саме собою.

Тут важливо зрозуміти, що Дія нічого не продає і не купує, процес відбувається через партнерів. За словами Михайла Федорова їхня кількість збільшуватиметься, утім, станом на 3 жовтня це:

 • Альфа-Банк;
 • Укргазбанк;
 • Bond UA.

Обравши через кого ви купуватимете облігації, необхідно погодитися на передачу персональних даних цьому партнерові.

Далі необхідно вказати кількість облігацій, яку ви хочете придбати (до речі, кожна облігація має назву одного з окупованих міст, але про це нижче. – Авт.).

Система порахує скільки вам треба заплатити зараз та скільки ви отримаєте в день виплати. Наприклад, Укргазбанк дає 14% дохідності. Тобто, заплативши зараз 1 025,02 грн, у вересні 2023 року мені прийде 1 160 грн.

Важливо: гроші з відсотками повертатимуться на картку єПідтримка.

Після ви вносите свої контактні дані та зазначаєте картку єПідтримки. У мене ця картка в monobank, але є можливість відкрити в іншому банку.

Далі система формує запит на купівлю облігацій. Там буде купа вашої персональної інформації (тут вона зі зрозумілих причин замальована. – Ред.), а також інформація про самі облігації, які ви купуєте.

Важливо: перевірте, щоб усі дані були зазначені коректно.

Запит надсилається партнеру, через якого ви вирішили придбати облігації. Система вас про це сповістить.

На схвалення заявки йде до п’яти хвилин. Принаймні так було у мене. Далі потрібно буде перейти до підписання документів:

 • заяви про приєднання до умов договору про обслуговування рахунку в цінних паперах (ЦП);
 • договору купівлі-продажу ЦП;
 • розпорядження на зарахування ЦП;
 • генерального договору;
 • анкети рахунку в ЦП;
 • заяви на відкриття рахунку в ЦП.

Так, документів багато, але не переймайтеся, Дія все підпише за вашим фото. Розмахувати головою не доведеться, тепер це працює набагато швидше. Треба буде лише усміхнутися або кліпнути очима – такі варіанти пропонувала мені Дія.

Після ідентифікації необхідно буде ввести ваш код на Дія.Підпис.

Особисто я зіштовхнувся з проблемою. Під час підписання документів весь час видавало помилку. Гаразд, вирішив я і скасував заявку. Спробував оформити ще раз через Укргазбанк, але постійно заявка скасовувалася з боку банку. І, що цікаво, в меню Дія.Підпис статус документів зазначався, як «Підписується».

Bond UA взагалі одразу відмовив мені. Чи то обличчям не вийшов, чи то через наплив клієнтів – точно сказати не можу. Залишався для маневру Альфа-Банк. З ним теж усе пішло не за планом – під час підписання документів видало помилку. У статусі Дія.Підпису була така ж історія, як і з Укргазбанком.

Як виявилося, у мене завис Дія.Підпис. У Мінцифри кажуть, таке могло статися через велике навантаження – кількість охочих придбати облігації зросла в рази. Довелося перевипускати Дія.Підпис: я деактивував його й активував наново, пройшовши процедуру ідентифікації. До речі, цього разу було швидше, ніж рік тому, і не довелося крутити навсібіч головою. Якщо у вас не підписуються документи під час купівлі облігацій, спробуйте перевипустити Дія.Підпис. Якщо і це не допоможе, пишіть у службу підтримки Дії, обіцяють усе оперативно вирішити.

Після перезапуску Дія.Підпису документи підписалися без проблем.

Далі потрібно було сплатити за облігації. Це можна зробити двома способами:

 • через Google/Apple Pay;
 • карткою напряму.

Я обрав платити через Google Pay, тому єдине, що мені треба було зробити – підтвердити оплату в банківському застосунку.

У разі оплати карткою, потрібно буде ввести всі її дані:

 • номер;
 • строк дії;
 • CVV/CVC код (три цифри на звороті картки) і також підтвердити транзакцію.

Власне, це все. Я став власником однієї облігації, яка скоро з’явиться на моєму рахунку в цінних паперах в Альфа-Банку. Альфа, до речі, миттєво надіслала мені на пошту всі документи, які були підписані через Дію.