WordPress або Joomla: яку CMS вибрати? Особливості обох платформ

І Joomla! і WordPress є потужними системами управління контентом (CMS), які дозволяють створювати практично будь-який тип веб-сайту. Головне питання: чим вони відрізняються один від одного, і яку CMS вибрати? WordPress або Joomla.

Хоча в більшості випадків обидві платформи є відмінним вибором для вашого веб-сайту, вони також мають ряд відмінностей у своїй функціональності та наданих функціях. Єдиний спосіб з’ясувати, який з них найкраще підходить для вас, – це з’ясувати, як вони працюють, і що вони можуть запропонувати. Перехід від однієї CMS до іншої – дуже складний і трудомісткий процес, тому дуже важливо зробити правильний вибір на самому початку.

У цьому посібнику ми поговоримо про те, що таке CMS і чому ви повинні їх використовувати. Тоді ви дізнаєтеся, яку CMS вибрати для вашого веб-сайту. WordPress або Joomla. Ми порівняємо їх функції, простоту використання, витрати тощо. Давайте почнемо!

Що таке CMS (і чому вони такі корисні)

Що таке CMS WordPress
CMS дозволяють створювати потужні веб-сайти, не роблячи їх з нуля.

CMS – це будь-яка платформа, яка надає вам інструменти для створення, управління та публікації певного вмісту. Наприклад, якщо ви починаєте блог, то ви хочете використовувати CMS, яка надає інструменти для форматування та попереднього перегляду, а також публікації повідомлень.

Як ви, напевно, знаєте, немає двох однакових CMS. Основна відмінність часто зводиться до того, на якому типі контенту ви хочете зосередитися. Звичайно, в наші дні більшість з них можуть запропонувати інструменти для публікації будь-якого контенту. Це означає, що ви можете засновувати свої рішення на тому, яка CMS є найбільш комфортною для вас.

Давайте підсумуємо, які переваги можуть принести вам за допомогою CMS:

 • Він надає вам інструменти для створення кращого вмісту. Основна мета більшості CMS – дати вам можливість публікувати якісний контент.
 • Це дозволяє вам підтримувати ваш контент в порядку. Більшість CMS автоматично сортують ваш вміст за допомогою тегів і категорій.
 • Ви можете розширити функціональність вашої CMS. Якісна CMS дозволяє налаштувати клієнта, додавши до нього нові функції.

Нарешті, і, можливо, найголовніше, CMS дозволяють звичайним людям без досвіду веб-розробки створювати фантастичні веб-сайти. Вам все одно доведеться навчитися працювати з CMS, однак набагато простіше, ніж навчитися створювати сайт з нуля.

Загалом, є дві групи людей, для яких буде вигідно використовувати CMS для своїх веб-проектів. Якщо у вас немає досвіду створення сайту, CMS надасть вам неоціненну допомогу. З іншого боку, якщо ви досвідчений розробник, часто створення веб-сайту з нуля не має сенсу, якщо є платформа, яка прискорить процес.

Вступ до Joomla!

WordPress або Joomla CMS

Joomla! поступаючись лише WordPress, коли справа доходить до популярності CMS, хоча це не означає, що вона гірша. Більш того, можна сказати, що Joomla дозволяє робити те ж саме, що і WordPress.

Установка Joomla! це дуже простий процес, і більшість хостинг-провайдерів мають можливість автоматично встановлювати Joomla в один клік. Після того, як Joomla встановлена і готова до роботи, ви побачите панель управління з великою кількістю опцій. Якщо ви ніколи раніше не користувалися Joomla!, то кількість налаштувань може бути дуже страшною. Однак, з нашого досвіду, тут майже ніколи не важко знайти що-небудь, навіть якщо ви новачок у системі.

Що стосується функцій, Joomla! надає вам вбудований вміст і системи управління користувачами. Ви також матимете доступ до функції модулів, яка може бути використана для розширення функціональності вашого сайту, якщо вам це потрібно (про це ми поговоримо пізніше). Завдяки потужному вбудованому редактору, створення контенту за допомогою Joomla! це дуже проста вправа, як і підтримання її в порядку. Що стосується візуальних налаштувань, Joomla! дозволяє налаштувати його вручну або використовувати шаблони для прискорення процесу. На жаль, Joomla! немає офіційного репозиторію тем, тому вам слід використовувати всі свої навички Google, щоб знайти правильний для вас.

Є 2 спеціальні області, де Joomla! Виділяється найбільше: при створенні багатомовного сайту і соціальних платформ. Ця CMS пропонує багато варіантів, які допоможуть вам легко налаштувати будь-який з цих типів сайтів.

Ключові особливості:

 • Створюйте та керуйте будь-яким типом вмісту за допомогою надійних візуальних та кодових редакторів.
 • Адміністрування вмісту та користувачів за допомогою панелі керування.
 • Збільште функціональність свого веб-сайту за допомогою розширень.
 • Налаштуйте стиль свого сайту за допомогою шаблонів.
 • Покращуйте сторінки за допомогою вбудованих функцій SEO-оптимізації.

Загальні відомості про WordPress

WordPress або Joomla CMS 2

Коли справа доходить до кількості користувачів, WordPress є королем CMS. Ця платформа використовується майже на 30% існуючих сайтів, що є видатним показником. Крім того, ручна установка WordPress дуже проста і – так само, як Joomla! – Більшість постачальників послуг хостингу забезпечують автоматичну установку одним клацанням миші, щоб заощадити ваш час.

Після встановлення WordPress ви витратите більшу частину свого часу на роботу з ним на інформаційній панелі. Платформа пропонує простий інтерфейс з чіткими налаштуваннями. На перший погляд ви побачите менше налаштувань, ніж це було в Joomla!. Це хороша новина, якщо ви хочете створити простий сайт, але менш привабливий, якщо ви хочете налаштувати кожну частину свого сайту.

WordPress пропонує потужні функції управління контентом та медіа. Ви можете налаштувати теги та категорії для своїх публікацій та легко редагувати публікації та сторінки завдяки візуальному редактору. Так само, як і в Joomla! у вас є доступ до редактора коду. Обидві платформи мають багато функцій у своєму базовому наборі, і ви можете розширити їх функціональність, якщо відчуваєте, що вони обмежені.

WordPress виділяється дуже багато, коли справа доходить до створення простих веб-сайтів. Наприклад, ця CMS допоможе створити кілька цільових сторінок або невеликий сайт для бізнесу. Певною мірою це можливо завдяки величезній кількості тем, доступних для платформи – як преміальних, так і безкоштовних. У багатьох з них навіть є вбудований конструктор, що робить процес ще простіше.

Якщо ви хочете створити більш складний сайт, WordPress пропонує розширення функціональності з плагінами. Популярність платформи забезпечує величезна їх кількість. Однак, якщо у вас вже є досвід веб-розробки, є шанс, що налаштування Joomla! Вам це буде здаватися простіше.

Ключові особливості:

 • Створюйте та керуйте будь-яким типом вмісту за допомогою надійного візуального та кодового редактора.
 • Доступ до тисяч плагінів і тем для розширення та налаштування вашого веб-сайту.
 • Має чудові можливості для ведення блогів.
 • Керуйте своїм сайтом за допомогою інтуїтивно зрозумілої панелі управління.
 • Простота налаштування простого сайту.

Витрати на використання WordPress або Joomla

Відразу хочеться відзначити, що WordPress і Joomla! Це платформи з відкритим вихідним кодом. Це означає, що вони безкоштовні, але вам все одно доведеться заплатити за хостинг для розміщення вашого веб-сайту в Інтернеті.

На щастя, є багато надійних і дешевих хостинг провайдерів.

Це означає, що вам не потрібен великий бюджет для створення веб-сайту. Однак з часом вам, ймовірно, знадобиться більш потужний хостинг, такий як VPS. Тож вам доведеться платити більше на місяць. Ціни будуть змінюватися в залежності від постачальника послуг хостингу.

Важливо також розуміти, що створення та обслуговування сайту WordPress або Joomla не завжди дешево. Реальні витрати стануть зрозумілими лише після того, як ви відвідаєте репозиторії плагінів та розширень. Залежно від функцій, які ви хочете додати на сайт, іноді ви можете знайти безкоштовний плагін для цього, однак вам також можуть знадобитися платні варіанти. З нашого досвіду, більшість преміальних плагінів і розширень коштують близько 20 доларів. Однак ціни можуть сильно відрізнятися, і якщо вам потрібно кілька преміальних плагінів, їх можна легко додати на сайт.

Підводячи підсумок, обидві CMS не сильно відрізняються витратами на їх обслуговування – основні інвестиції ви зробите в хостинг і додавання нових функцій.

Як розширити функціональність обох платформ

Нарешті, переходимо до теми розширення функціоналу вашої CMS. Ви можете зробити це за допомогою розширень в Joomla!, і WordPress використовує плагіни для цього. Незважаючи на різні назви, обидва типи інструментів працюють однаково. Ви знайдете плагін або розширення, яке вам потрібно з функціональністю, необхідною для вашого сайту, встановити його і налаштувати його.

Процес установки цих інструментів дуже простий для обох платформ. Однак WordPress перемагає в кількості доступних йому плагінів. Вони можуть налічувати десятки тисяч, тоді як Joomla! Має лише невелику частину цієї цифри.

Що стосується функціональності, яку ви можете додати на свій сайт, то тільки ваша фантазія може стати обмеженням. Наприклад, для WordPress ви можете використовувати плагін WooCommerce, щоб додати надійну систему електронної комерції поверх CMS за лічені хвилини. Joomla! пропонує свої інтегровані рішення для електронної комерції у вигляді розширень. Інтернет-магазин – чудовий варіант, який надає майже стільки ж функцій, скільки WooCommerce.

Природно, є й інші види функціональності, які можна додати на обидві платформи. Однак плагін електронної комерції є чудовим прикладом через велику функціональність, яку він вимагає.

Яку CMS вибрати?

Ми дали багато інформації, тепер давайте витратимо одну хвилину на підведення підсумків. У категорії простоти використання WordPress випереджає Joomla!. Останній пропонує безліч варіантів налаштування в базовій версії, але ця перевага робить його трохи важким для вивчення.

З точки зору витрат обидві платформи знаходяться на одному рівні. Основними статтями витрат будуть хостинг і плагіни. Останній може серйозно гримнути ваш гаманець, однак в більшості випадків ви зможете знайти безкоштовні рішення для своїх проблем. За кількістю плагінів і тем WordPress перемагає, завдяки своїй популярності. Іншими словами, легше розширити функціонал WordPress, ніж Joomla!. However, Joomla! так само настроюється, як WordPress, якщо у вас є досвід веб-розробки.

Взявши це за основу, ми можемо рекомендувати WordPress для користувачів без будь-якого досвіду в області веб-розробки. Це також відмінний варіант, якщо ви хочете створити невеликий сайт без великої кількості додаткових функцій. З іншого боку, Joomla! це відмінний варіант для користувачів з досвідом веб-розробки. Він пропонує набагато більше функцій, ніж WordPress в базовій версії, але це також означає, що вам буде важче освоїти його. Варто також відзначити, що Joomla! Відмінно підходить для створення соціальних платформ і багатомовних сайтів, завдяки своїм вбудованим функціям, тоді як WordPress набагато випереджає своїх конкурентів з точки зору блогів.

Висновок

Вибір CMS для вашого сайту – дуже важливе рішення. Ваш вибір матиме величезний вплив на те, як ви будете керувати своїм веб-сайтом і які функції будуть доступні для вас. У цьому випадку обидва варіанти чудові, але вам потрібно буде краще познайомитися з ними, перш ніж налаштувати їх.

Початківці в області веб-розробки будуть відчувати себе комфортно за допомогою WordPress, завдяки своїй інтуїтивно зрозумілій інформаційній панелі і численним темам. Однак це не означає, що Joomla! Поганий вибір, він пропонує більший набір функцій, але трохи важче освоїти, якщо у вас не було досвіду використання CMS. На щастя, незалежно від того, яку платформу ви виберете, ви можете легко розширити її функціональність.